Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybory Parlamentarne 2011


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
937 odpowiedzi w tym temacie

#616

rainman.
  • Postów: 483
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pamiętajcie, mamy na świecie do czynienia z demokracją "pokazową". Wybory to manifestacja stopnia zmanipulowania społeczeństwa. Te wszystkie prądy, kierunki, nurty w polityce to tylko puste slogany. Programy przygotowywane są przy udziale ekspertów z dziedziny marketingu, partie to firmy zorientowane tak jak każde przedsiębiorstwo na ZYSK.
W czasie kampanii nawet głupia wypowiedź odnośnie szans Adamka jest skrzętnie przemyślana pod kątem przekazu. Liczą się nieistotne szczegóły, ludzie są głupsi niż myślicie, zresztą wielu głosuje na podstawie śmiesznych pobudek. Walczą ze sobą (na forach), wyzywają się, w imię ludzi, którzy mają ich wszystkich głęboko...
  • 3

#617

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Odnośnie powyższej wypowiedzi, przypomniała mi się świetna praca Le Bona, którą pozwolę sobie zacytować...

Tłum wyborczy, to znaczy zbiorowość powołana do wyboru przedstawicieli do ciał z władzą wykonawczą lub prawodawczą, [...] Jego działalność polega na wyborze kandydatów, cechują go zatem właściwości powyżej opisane, a mianowicie: zanik zdolności rozumowania, brak krytycyzmu, drażliwość, łatwowierność i prostota uczuć. Ulega on przemówieniom swoich przywódców, którzy ciągle jedno i to samo powtarzają, stawiają nie uzasadnione twierdzenia, otaczają się prestiżem i liczą na działanie zaraźliwości.
Najważniejszą właściwością, jaką powinien posiadać kandydat, jest prestiż. Ani zdolności, ani nawet talent nie zastąpią potęgi osobistego prestiżu. Mając prestiż, kandydat wprost narzuca się tłumom bez jakiejkolwiek dyskusji.[...]
Sam prestiż jednak nie zapewni kandydatowi powodzenia. Trzeba schlebiać próżności tłumu i pragnieniom wyborców, trzeba nadskakiwać każdemu wyborcy (Napieralski z jabłkami, anyone? Nie wspominając o watahach "kandydatów" zbierających elektorat na wsiach za jabole) i nie żałować najbardziej fantastycznych obietnic; trzeba umieć grać na niskich instynktach, trzeba zawsze licytować się "w dawaniu" ze swymi przeciwnikami (pyskówki "poważnych polityków" kto da więcej wszystkim, anyone?). Jeżeli wyborca jest robotnikiem, należy sączyć w jego duszę jad przeciw pracodawcy. Przeciwnika musi kandydat odzierać z czci i powtarzać, że jest on łotrem, a jego nieprawości są znane światu; ciągłe powtarzanie tych twierdzeń odniesie pożądany skutek. Fakty mające udowodnić te twierdzenia są zbyteczne. Jeżeli przeciwnik nie zna psychologii tłumu, będzie starał się odeprzeć kłamliwe twierdzenia przez dostarczanie należytych dowodów, zamiast zbijać je równie oszczerczymi twierdzeniami, bo jedynie ten sposób zapewnia szansę wygrania (Mikke gdy próbuje nawiązać poważną dysputę z kimś kto z nim "dyskutuje"... dziesiątki filmów na youtube.
Pisany program kandydata nie powinien być zbyt kategoryczny, bo to daje broń do ręki przeciwnikowi w późniejszych walkach; nie powinien on natomiast szczędzić ustnych obietnic; może bez obawy obiecywać największe reformy. Przesadne obietnice robią na razie pożądane wrażenie, a nie wiążą na przyszłość. Wyborcy naprawdę nie troszczą sięo spełnienie obietnic wybranych przez siebie posłów.[...]
Takie powiedzenia, jak: brudny kapitał, nikczemni wyzyskiwacze, zasługujący na podziw robotnik (w to miejsce wstawić jakikolwiek zawód..., itd., chociaż nieco wytarte, potrafią zawsze oddziaływać na masy. Kandydat, który ujmie swój program w mgliste formuły, gdzie będzie miał wszystko i nic, ma zapewnione powodzenie.[...]
Zaznajomienie się ze sprawozdaniami ze zgromadzeń wyborczych da nam jasne pojęcie o małym wpływie, jaki wywiera na tłum rozumowanie. Nie znajdujemy w nich nic poza miotanymi obelgami i gołosłownymi twierdzeniami. Z wielkiej liczby podobnych sprawozdań w dziennikach, przytaczam następujące:
(tu przykład, w którego miejsce można by wstawić cokolwiek, co produkują umysły naszej elyty politycznej i publicystycznej, chociażby Białą Księgę)
Nie należy sądzić, że tego rodzaju dyskusje są właściwe tylko pewnej określonej klasie wyborców i zależą od ich pozycji społecznej. W każdym bezimiennym zgromadzeniu dyskusja przybiera te same formy. Mówiłem już o tym, że w tłumie poziom umysłowy jednostek wyrównuje się, przy czym równanie następuje do inteligencji przeciętnej jednostki. Jako przykład przytoczę sprawozdanie z zebrania studentów, zamieszczone w "Temps" z 13 lutegp 1895 roku:
"Hałas ciągle wzrastał i żaden mówca nie mógł wypowiedzieć dwóch zdań, żeby mu nie przerwano. Co chwila rozlegały się donośne krzyki ze wszystkich stron. Słychać było oklaski i gwizdy oraz gorące dyskusje, jakie toczyli między sobą zgromadzeni. Potrząsano laskami i walono w podłogę i ławki. W ogólnym zamieszaniu nie można było się zorientować, kto co chce."
Można zapytać, w jaki sposób w tych warunkach może sobie wyborca wytworzyć jakikolwiek sąd. Pytanie takie dowodziłoby jednak złudzenia co do stopnia swobody, z jaką tłum może sobie tworzyć poglądy. Poglądy tłumu są zawsze narzucane przez ludzi przedstawiających pewną ideę, nigdy zaś przemyślane i oparte na bezstronnym rozważeniu faktów. W przypadkach, o których tu mówimy, poglądy i głosy wyborców są kierowane przez komitety wyborcze, w których dominują szynkarze i jednostki spod ciemnej gwiazdy, mające wielki wpływ na masę albo dzięki wielkiemu zadłużaniu tychże, albo dzięki płytkiej demagogi i faktom zmyślonym przez chorą wyobraźnię. Scherer, jeden z szermierzy współczesnej demokracji, w ten sposób określa komitet wyborczy:
"Jest to sprężyna wszystkich naszych instytucji, najważniejsza część naszej machiny politycznej. Komitety wyborcze rządzą obecnie Francją".
Dlatego nietrudno jest je opanować, byle tylko zastosować odpowiednie środki. Taka jest psychika tłumu wyborczego; niczym nie różni się ona od innych tłumów, nie jest od niej ani gorsza, ani lepsza.
Nie chcę wysuwać wniosków przeciwko powszechnemu prawu wyborczemu. Ale niedomagania i błędy powszechnego głosowania są nazbyt widoczne, by można było je pominąć. Jest pewne, że cywilizacja jest dziełem mniejszości ludzi światłych, stanowiących wierzchołek piramidy, której stopnie w miarę obniżania się wartości umysłowych rozszerzają się, obejmując coraz niższe warstwy narodu. Panowanie warstw niższych, posiadających jedynie liczebną przewagę (kwintesencja demokracji!), nie może przyczyniać się do rozwoju cywilizacji; twierdzę, że w powszechnym prawie wyborczym tkwi wielkie niebezpieczeństwo dla cywilizacji. Sprowadziło ono już na nas parę najazdów nieprzyjacielskich, a przygotowując zwycięstwo socjalizmu, każe nam drogo zapłacić za chore urojenia wszechwładnych mas.[...]
Nie dyskutuje się z wierzeniami mas, podobnie jak nie dyskutuje się z huraganem. Dogmat powszechnego prawa wyborczego posiada obecnie taką samą moc, jaką w średniowieczu miały dogmaty religijne. O powszechnym głosowaniu mówi się dziś z większym pochlebstwem, aniżeli mówiło się niegdyś do Ludwika XIV. Tylko czas jest zdolny je przezwyciężyć.
Zwalczanie tego dogmatu byłoby i z tego powodu bezcelowe, że "w epoce równości - jak powiada słusznie Tocqueville - ludzie na mocy swego podobieństwa nie mają wzajemnego zaufania do swych sądów. Ale to podobieństwo budzi w nich prawie nieograniczoną wiarę w trafność sądu ogółu. Sądzą bowiem, że skoro wszyscy są w stanie wydać słuszny sąd, to prawda musi być po stronie większości."
Nie przypuszczam, by przy ograniczeniu powszechnego prawa wyborczego, na przykład przez cenzus naukowy, można było osiągnąć lepsze wyniki.[...]

Psychologia Tłumu, Psychologie des foules, Gustaw Le Bon. Kęty 2009.
  • 4



#618

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Żeby trochę udoskonalić demokrację, można by wprowadzić zapis, że obietnice składane przez polityków są wiążące. Za brak wywiązania się z obietnic polityk powinien iść do więzienia. Polityków prostych umysłowo zmusiło by to do zastanowienie się przynajmniej nad podstawowymi prawami ekonomii.
  • 1

#619

Havoc.
  • Postów: 47
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A co jeśli nie mógłby spełnić obietnicy z powodów niezależnych od niego?
  • 0

#620

Vegito.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po wprowadzeniu takiego wpisu, sejm ziałby pustkami. Aczkolwiek jest to niezły krok w kierunku demokracji szwajcarskiej, gdzie politycy mało mogą :rotfl:.
  • 0

#621 Gość_Klim44

Gość_Klim44.
  • Tematów: 0

Napisano

Zobaczcie na poziom bezrobocia w Polsce na przestrzeni lat. Najciekawsze lata 1998 średnio tylko 10 %, od 2000 szło tylko w górę by w 2002/03 osiągnąć blisko 20 %, dalej spadek od 2006 by w roku 2008 w niektórych miesiącach spaść ponizej 8 % ! od 2009 wydaje sie ze stopniowo rośnie.

Stopa bezrobocia w latach 1990-2011
  • 0

#622

mefistofeles.
  • Postów: 751
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A co jeśli nie mógłby spełnić obietnicy z powodów niezależnych od niego?


Wtedy również powinien ponieść za to konsekwencje. Nie za to, że jej nie spełnił ale za to, że obiecał wiedząc o istnieniu okoliczności niezależnych od niego.


Platforma i Donald muszą znowu ostrzej postraszyć Kaczyńskim i jego świtą. Daje się bowiem wyczuć, że elktorat tzw "mniejszego zła" jest coraz mniej zmobilizowany do głosowania. Trudno im się dziwić gdyż Totalnie Volne Nasze media nie od dziś przekonują nas, że PO nie ma z kim przegrać i nie ma nikogo, kto by miał z nimi merytorycznie debatować. Wyborcy "mniejszego zła" w swej części mogą więc pozostać w domach będąc przekonanymi, że ich mniejszo zły Donald i tak wygra w cuglach. Oczywiście, że liczba osób głosujących z przekonania na PO jest o wiele bardziej ograniczona niż podają to sondaże. Nie ma co się dziwić, kto bowiem chciałby głosować na bandę darmozjadów, którzy dostając ogromną kasę z UE rozkopali Polskę wzdłuż i wszerz w tysiącach miejsc, gdzie praktycznie nic nie trzyma się terminów ani kosztorysu. Kto chciałby głosować na partię, której wizytówką nieudolności jest choćby sytuacja w PKP. Kto chciałby głosować na partię, która aby pompować kasę w największy relikt PRL-u położyła swoje łapki na naszych pieniądzach z OFE oraz Funduszu Rezerwy Demograficznej. I w końcu, kto chciałby głosować na partię, która w ciągu kilku lat Rządów zadłużyła kraj bardziej niż go zadłużono w ciągu poprzednich dwudziestu?

Kto wierzy, że jest tych ludzi 30-40 procent? Elektorat tej socjalistycznej partii bez przekonań to stricte elektorat negatywny, ludzi, których straszy się panoszącym się dookoła złem IV RP.


a jak sprawne są rządy Tuskowej Platformy możemy się przekonać na prostym przykładzie" oto Komisarz UE ds transportu p. Siim Kallas chce odebrać Polsce 5 mld euro dotacji, ponieważ Grabarczyk polskiej infrastruktury przesunął sobie tę kasę z inwestycji kolejowych na drogowe.


a na koniec jeszcze trochę o POlsce w budowie, tym razem w wydaniu autostrady A1, gdzie 14.08 (sobota) można było ujrzeć imponujący widok: dziesiątki maszyn, hektary rozkopanej ziemi i jeden robotnik:) była godzina 13.26.

Użytkownik mefistofeles edytował ten post 12.09.2011 - 19:41

  • 1



#623

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A co jeśli nie mógłby spełnić obietnicy z powodów niezależnych od niego?


Politycy przeważnie nie spełniają obietnic z powodów niezależnych od nich samych. Chodzi o to żeby nie obiecywali rzeczy kompletnie nierealnych, na które nie mają wpływu.

A KNP ma 3% według sondażowni co mogło by się przełożyć na dobry wynik w wyborach. To co jest siłą liberałów czyli indywidualizm, jest jednocześnie najsłabszą stroną. Indywidualizm powoduje, że nie umiemy się zjednoczyć i stworzyć bezmyślnego kolektywu jak lewica, a tego wymaga demokracja fasadowa. To jest niestety pokłosie konfliktu w UPRze, ciągłych rozłamów i konfliktów. Medice, cura te ipsum.

Za to zerknąłem dzisiaj na TVN i zauważyłem, że w obliczu nieuchronnej klęski PO promuje się tam Palikota. Niby było to do przewidzenia, ale dało się też wyczuć pewien niepokój naszych misjonarzy. Swego rodzaju podlizywanie się do młodzieży i zaklinanie rzeczywistości. Palikot to dla nich zdaje się "mniejsze zło". A dla mnie jest zagadką - dostrzegam dużo gry w jego działaniach.

Użytkownik nexus6 edytował ten post 12.09.2011 - 23:12

  • 0

#624

martius.
  • Postów: 545
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czy mozliwe jest, że Palikot przeciągnie część elektoratu Nowej Prawicy ?? Osobiście sądzę, że nie, on ma zbyt socjalistyczny program...
  • 0

#625

mefistofeles.
  • Postów: 751
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy mozliwe jest, że Palikot przeciągnie część elektoratu Nowej Prawicy ?? Osobiście sądzę, że nie, on ma zbyt socjalistyczny program...


aby ostatecznie rozwiać wątpliwości co do rzetelności Totalnie Volnych Naszych mediów ( w skrócie TVN) proponuję zapoznać się z tą stroną:

http://www.tvn24.pl/...,wiadomosc.html

otóż dowiadujemy się z niej, że KNP wg sondażu mógłby liczyć na 3% poparcia o 1% mniej niż poprzednio. I teraz pytanie za 100 punktów. Czy ktokolwiek kiedykolwiek widział, aby KNP w pokazywanych w owej telewizji sondażach miał 4% poparcia? Albo inaczej. Czy ktokolwiek kiedykolwiek widział w ogóle w tych sondażach Nową Prawicę?

miłujmy się

Tutaj pytania telewidzów do JKM, stosunkowo świeże, bo z niedzieli:






  • 2



#626

Kajman.
  • Postów: 694
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Protest Wyborczy Janusza Korwin-Mikke do Sądu Najwyższego - 14.09.2011



Genialne mamy prawo - o tym, czy dany komitet wyborczy ma prawo wystartować we wszystkich okręgach nie decyduje termin złożenia podpisów przez komitet, a termin zweryfikowania tych podpisów przez PKW (czy OKW)! KNP złożyła odpowiednią ilość podpisów w odpowiednim terminie, ale Okręgowa Komisja Wyborcza weryfikowała te podpisy przez tydzień, co spowodowało, że Nowa Prawica została zarejestrowana za późno. Winy nie ponosi więc KNP, a PKW.

Komisja Wyborcza może więc odrzucić dowolny komitet, jeśli będzie dostatecznie długo "weryfikować" podpisy.

Zresztą wg konstytucjonalisty dra Ryszarda Piotrowskiego nawet jeśli PKW zarejestrowała listy po terminie, to i tak KNP powinna mieć prawo startu ze wszystkich okręgów!

Doc. Dr Ryszard Piotrowski 12 września 2011 r.
Wydział Prawa i Administracji
Uniwersytetu Warszawskiego


Opinia o zasadach i trybie korzystania przez komitet wyborczy z ustanowionego w Kodeksie Wyborczym prawa do zgłoszenia list kandydatów bez poparcia zgłoszenia podpisami wyborców

Teza opinii:

Z przepisów Kodeksu Wyborczego wynika dopuszczalność wydania komitetowi wyborczemu, którego listy zarejestrowano co najmniej w połowie okręgów wyborczych, zaświadczenia o spełnieniu tego warunku jako przesłanki dokonania przez ten komitet, na podstawie wydanego zaświadczenia, niezwłocznego zgłoszenia dalszych list bez poparcia zgłoszenia podpisami wyborców, także po 40 dniu przed dniem wyborów, jeżeli okręgowa komisja wyborcza dokonała rejestracji listy przesądzającej o spełnieniu tego warunku po 40 dniu przed dniem wyborów.

Opinia prawna wydana dla KW Janusza Korwin-Mikke

Użytkownik domino edytował ten post 14.09.2011 - 16:17

  • 2



#627

Kajman.
  • Postów: 694
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Janusz Korwin-Mikke w TVN24 14.09





Paradoksalnie, media zainteresowały się Nową Prawicą dzięki temu, że nie udało się jej zarejestrować list w całym kraju.


A tutaj skandaliczna wypowiedź Niesiołowskiego:



"czy naprawdę ma znaczenie co rozumuje Janusz Korwin-Mikke, czy to ma jakiekolwiek znaczenie, czy tą drobnicą polityczną w ogóle się warto zajmować? Po raz pierwszy komisja (PKW) pracuje realnie (...) Bardzo się cieszę, że nie będziemy w parlamencie widzieli - i tak byśmy nie widzieli - pana Króla, pana Korwina-Mikke, oni są tu niepotrzebni, w tym miejscu są niepotrzebni i szkodliwi" - powiedział Stefan Niesiołowski, bardzo potrzebny i nieszkodliwy. ;)
  • 1



#628

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Usunąłem post z filmikami o Niesiołowskim - były.

Ponadto proszę o niezamieszczanie filmików, bez choć jednego zdania komentarza.

A tak od siebie dodam:

- o KNP w Szkle Kontaktowym

- o KNP w Faktach

Straty, które spowodowała ta sytuacja, są dla KNP - powtórzę - nieocenione. Ale teraz jakby zaczyna się karta odwracać. Skoro już nawet media nie wypowiadają się o PKW zbyt przychylnie, to niesie to ze sobą jakieś szanse na odrobienie pewnych strat. Zostaje czekać - na dniach dowiemy się, czy w PKW pracuje totalny beton, ale już widziałem tych ludzi oraz ich wypowiedzi i obawiam się, że tak, więc sądzę, że sprawa się przeciągnie o kolejne odwołanie.
  • 0



#629

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

JKM jako osoba mocno sympatyzująca z faszystami jako element pożądany ?

To ja już wolę demokrację fasadową, niż takich ludzi na piedestale władzy - populistyczne hasła, liberalizm gospodarczy bez równego startu (jakby zaorano własność prywatną rozdając to co mają bogaci to może i miałoby to jakikolwiek, iluzoryczny sens - a tak?), sympatyzowanie z faszystami, ślepa wiara w niewidzialną rękę "czegoś" (rynku, wolnego wyboru który miałby sprawić że będzie taniej i lepiej).

Brakuje jeszcze aby kroili nas chirurdzy bez wykształcenia (bo po co regulacje), uczyli chłoporobotnicy, rządzili debile i rowy kopali ludzie po Politechnice - bo, przecież to wolny rynek.

Ba - po co się uczyć - zniesiemy obowiązek szkolny, po co ciemny lud ma czytać skoro nie chce!

Bez komentarza
  • -10

#630

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

JKM jako osoba mocno sympatyzująca z faszystami jako element pożądany ?


Z faszystami? Płacą Ci za pisanie takich głupot, czy faktycznie w nie wierzysz? Faszyści nigdy nie chcieli dawać ludziom wolności, JKM swoją postawą nie wtrącania się w ludzkie życie zaprzecza wszelkim zasadom faszyzmu.

Brakuje jeszcze aby kroili nas chirurdzy bez wykształcenia (bo po co regulacje), uczyli chłoporobotnicy, rządzili debile i rowy kopali ludzie po Politechnice - bo, przecież to wolny rynek.


Coś Ci się pomyliło. Takie rzeczy tylko w socjalizmie. ;) Wolny rynek gloryfikuje najlepszych w danej dziedzinie, w końcu to Ty wybierasz kto będzie Cię kroił.

Czasem mi się wydaję, że nie wiesz o czym piszesz.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych