Skocz do zawartości


Cenzura internetu czy walka z piractwem ?


  • Please log in to reply
885 replies to this topic

#406

leviatan.
  • Postów: 249
  • Tematów: 1
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

WŁAŚNIE DO DIABŁA!!!!!! Niech ktoś jak ma możliwość rozprowadzi to że jak to jest możliwe że jest demokracja, ludzie się nie zgadzają a rząd robi swoje, bo rozumiem podatki podnieśli to mogą powiedzieć że to dla dobra gospodarki ( chociaż jest odwrotnie ), ale kij z tym, ale jak to jest że wszyscy na całym świecie są przeciwko, a oni sobie to podpisują i wprowadzają w życie. I jeżeli ten kłamca mówi w tv że to nic nie zmieni w polskim prawie to po kiego czorta to podpisywać? jak ktoś będzie z was robił tą manifestacje to rozgłoście w łaśnie to że większość jest przeciw, to jakim prawem to chcą wprowadzić, niech się z tego wytłumaczą!!!!!!!!!! Przecież oni nie stoją ponad nami tylko są naszymi przedswawicielami ( akurat nie moimi no ale ktoś ich wybrał czyż nie??? ), więc powinni robić to co chce społeczeństwo.
  • 0

#407

Geniusz.
  • Postów: 152
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Podaję link do miejsca, gdzie jest duża ilość informacji na temat ACTA. Wszystkie newsy z Komputer Świata o atakach na rządowe strony, pełna treść ACTA po polsku i wiele innych: "Wszystko o ACTA" w komputerswiat.pl
Jeśli to wprowadzą, to będzie kolejny dowód, że UE w ogóle nie liczy się ze zdaniem zwykłych ludzi. Osobiście nie jestem za ACTA. Muszę przyznać mylo trochę racji - co innego ściągnąć darmową próbkę muzyki/gry/czegokolwiek, a co innego ściągnąć całość i mieć w nosie twórcę. Z drugiej jednak strony dostęp do wielu wytworów jest dosyć ograniczony, wielu twórców nie jest tak popularnych, i gdyby nie Internet, wiele osób nigdy by o nich nie usłyszało.
Tak czy inaczej, ja to widzę tak - jeszcze przez jakiś czas będzie dużo hałasu wokół ACTA. Mimo to i tak urzędnicy wprowadzą to w życie, a wtedy i tak nie będziemy mieć za wiele do gadania, w związku z czym sprawa przycichnie.

EDIT:
Po za tym zauważmy, że idea ochrony własności intelektualnej jest dosyć dziwna - przynajmniej dla mnie (nie chciałbym wypowiadać się w imieniu wszystkich). Od dawien dawna artyści wykonywali reprodukcje obrazów innych malarzy i sprzedawali je. Czy to też piractwo? Przecież oni nie oddawali części zysków twórcy oryginału. Takich przypadków jest więcej. Wydaje mi się, że pewien problem tkwi w ludzkiej mentalności - no bo jak to? Czy, gdy rozpowszechnimy przepis babci na rosół, to kradniemy jej własność intelektualną? Też musiała się napracować, by po wielu próbach znaleźć odpowiednie proporcje składników, które sprawiają, że zupa jest wyjątkowo smaczna.

Użytkownik Geniusz edytował ten post 23.01.2012 - 19:33

  • 0

#408

Vogozuse.
  • Postów: 99
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pamiętacie tę stronkę? Była podana parę stron wcześniejMój odnośnik
warto zajrzeć jeszcze raz
rzekłbym: niezła brechta

Użytkownik Vogozuse edytował ten post 23.01.2012 - 19:15

  • 0

#409

Andy-1970.
  • Postów: 345
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie wiem czemu, ale ciągle widzę Tuska, jak kuli się u boku Wałęsy. Pamiętam debatę z Kaczyńskim. Minęło parę lat. Skąd takie poparcie dla jego kłamstw? W USA senatorowie trzęsą portkami bo ludzie protestują przeciw ACTA SOPA PIPA. Dla nich opinia publiczna ma jakieś znaczenie. Mogą stracić to na co pracowali latami, a u nas?
  • 0

#410

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pamiętacie tę stronkę? Była podana parę stron wcześniejMój odnośnik
warto zajrzeć jeszcze raz
rzekłbym: niezła brechta


Stronę przejęło CBA? Oo


Dopiero skumałem się, że to jest nazwa strony hostującej x]

Użytkownik WithinTemptation edytował ten post 23.01.2012 - 19:21

  • 0



#411

Milosz.
  • Postów: 547
  • Tematów: 47
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Boni: ACTA w niczym nie zmieni polskiego prawa także w sferze wolności Internetu

Boni najwyraźniej ma nas obywateli, za stado bezmózgich Yeti, które nie potrafi myśleć. Skoro wygłasza takie bzdury. Prawda jest taka, że pod pretekstem walki z piractwem usiłuje się przepchnąć niebezpieczne zapisy, które uprawniają ISP do szpiegowania swoich klientów, bez udziału organów państwa do tego uprawnionych, na polecenie właścicieli praw autorskich.

Boni: prace nad dokumentem powinny trwać, ale Polska gotowa do podpisania ACTA

Ja tego nie rozumiem. Dołączona grafika Prace nad tym bublem powinny trwać, ale mimo tego Polska jest gotowa by go podpisać. Podpisać bubel, który sprawi, że każdy będzie inwigilowany, nawet tak na wszelki wypadek, to jest chore! Sama prawda, że politycy naprawdę czasami nie mają pojęcia, co chcą podpisywać, albo celowo okłamują społeczeństwo.

@Down: Kapuchy, widziałem takie ustawy które bublami nie były, ale i tak te stanowiły, i niestety nadal stanowią mniejszość, więcej jest niestety bubli.

@Down: Staniq, fajnie, że wrzuciłeś wzór maski, przyda się na pewno. 8)

Użytkownik Miłosz edytował ten post 23.01.2012 - 20:19

  • 1



#412

Synkretysta.
  • Postów: 61
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Robert Robbins i Jerrold Post stosują "politykę-paranoi". Człowiek politycznie paranoiczny to osoba posługująca się szeregiem szablonów. Często ma ona niewiele wspulnego z rzeczywistością która nas otacza. Wręcz tworzy złudzenie "imaginacje" nigdy dla odbiorców nie jest wynikiem racjonalnego myślenia. Obraz przedstawiony przez annonymus wydaje się być bardzo interesujący. Akcja jaką przeprowadzili na stronach rządowych. Jest dość banalna, zbombardowanie serwisów danymi spowodowało "efekt domina". Średnio inteligentny goryl jest wstanie osiągnąć taki efekt zagłębiając się w strukturę internetu. Akcja ta spowodowała "pobudzenie" się prawdziwych "młodych" hakerów. Co może spowodować a wręcz umocnić w świadomości polityków, niezbędność tego prawa.
Dość bełkotu.


Poniżej znajdują się linki ACTA
ACTA - wersja oryginalna.
Wniosek w sprawie ACTA

TREŚĆ DOKUMENTU



1. Podstawową korzyścią z przystąpienia do ACTA dla UE i jej państw członkowskich będzie zapewnienie skuteczniejszej ochrony unijnych, a więc także polskich właścicieli praw własności intelektualnej (zarówno twórców, artystów, wydawców, producentów oraz nadawców, jak i przedsiębiorców, których kapitałem są prawa własności przemysłowej) poza granicami Unii.

2. Unijne oraz polskie standardy przewidziane w przepisach prawa w tym zakresie są już obecnie wyższe, niż te określone w ACTA.

3. 22 września 2011 r. organizacje zrzeszające podmioty reprezentujące rynki wydawniczy, filmowy, muzyczny i oprogramowania, skierowały do Prezesa Rady Ministrów wystąpienie popierające przystąpienie Polski do umowy ACTA. Wśród sygnatariuszy są m.in. ZPAV, ZAiKS, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Stowarzyszenie Dystrybutorów Filmowych, Business Software Alliance i FOTA .

4. Od czerwca 2011 roku polski tekst projektu uchwały znajduje się na stronach Komisji Europejskiej.

5. Wbrew pojawiającym się wątpliwościom, ACTA zawiera szereg przepisów gwarantujących, że jej stosowanie nie będzie prowadzić do naruszania praw podstawowych, w tym prawa do prywatności i wolności słowa. W tekście umowy nie umiemy odnaleźć przepisów, które tworzyłyby wspomniane zagrożenia.

6. Żaden przepis ACTA nie wprowadza wymogu blokowania legalnych treści w internecie. Także w tym wypadku w projekcie uchwały nie znajdujemy odnaleźć przepisów, które tworzyłyby wspomniane zagrożenia.

7. Również katalog praw własności intelektualnej, za których naruszenie mogą być nakładane sankcje karne, jest w prawie polskim szerszy niż w ACTA.

8. Kuriozalnie brzmi zarzut, jakoby ACTA przewidywało obowiązek monitorowania użytkowników internetu. Określone w tej umowie środki prawne nie mogą tworzyć barier dla zgodnej z prawem działalności, ani nie mogą naruszać prawa do wolności słowa, sprawiedliwego procesu i prywatności, a także konkurencyjności.

9. Państwa członkowskie uczestniczyły w negocjacjach tylko w zakresie przepisów karnych umowy, w pozostałym zakresie UE była reprezentowana przez Komisję Europejską. Wynika to z podziału kompetencji w UE. Dlatego procedura przystąpienia Unii Europejskiej i jej państw członkowskich odbywa się dwutorowo – zarówno na szczeblu Unii jak i poszczególnych krajów.

10. Swój podpis złożyło już 8 z 11 negocjujących stron: Stany Zjednoczone, Australia, Kanada, Korea, Japonia, Nowa Zelandia, Maroko i Singapur.

11. Stanowisko Rządu RP popierające podpisania ACTA przez Unię Europejską zostało przyjęte na posiedzeniu Komitetu do spraw Europejskich Rady Ministrów w dniu 2 sierpnia 2011 r. oraz pozytywnie zaopiniowane przez Komisje do spraw Unii Europejskiej Sejmu i Senatu.

1. Każda Strona zapewnia w swoim prawie, w stopniu określonym w sekcji 2 (Dochodzenie i egzekwowanie praw w postępowaniu cywilnym) i sekcji 4 (Dochodzenie i egzekwowanie praw w postępowaniu karnym) dostępność procedur dochodzenia i egzekwowania, tak aby umożliwić skuteczne działania przeciwko naruszeniu praw własności intelektualnej, które odbywają się w środowisku cyfrowym, w tym doraźne środki zapobiegające naruszeniom i środki odstraszające od dalszych naruszeń.

2. Poza postanowieniami ust. 1, procedury dochodzenia i egzekwowania każdej stron mają zastosowanie do naruszenia prawa autorskiego lub praw pokrewnych za pośrednictwem sieci cyfrowych, które możemy obejmować bezprawnie wykorzystanie środków powszechnego rozpowszechniania w celu dokonywania naruszenia. Procedury są stosowane w sposób, który pozwala uniknąć tworzenia barier dla zgodnej z prawem działalności, w tym handlu elektronicznego, oraz, zgodnie z prawem Strony, przy zachowaniu podstawowych zasad, takich jak wolność słowa, prawo do sprawiedliwego procesu i prywatności.

Dr Piesiewicz zwrócił uwagę na to, że ACTA jest w swoich przepisach mało precyzyjna. "Umowa jest uregulowana w tak ogólny sposób, tak bardzo odbiega od języka prawnego i polskich aktów prawnych, że jest mi niezwykle trudno przewidzieć, jakie konsekwencje będzie miało implementowanie tych rozwiązań. Na tym stopniu ogólności nie jestem w stanie przewidzieć jak daleko będą to idące konsekwencje. Po lekturze nasuwają mi się dziesiątki pytań, w szczególności, że ACTA dotyka zagadnień z zakresu prawa autorskiego, prawa własności przemysłowej, procedury cywilnej, procedury karnej, prawa karnego, prawa cywilnego, jak i szeroko pojętego prawa do prywatności. Jest to materia niezwykle szeroka" - podkreślił.

Jeśli takowe informacje pojawiły się już na forum to proszę o wybaczenie.

W prawie jak sobie Państwo zdają sprawę "bieżąca woda " w lokalu może oznaczać od instalacji hydraulicznej po potok ze ściekami przepływający przez "lokal". Osobiście uważam że ta "paranoja" jest zbędna. Ale protesty są jak najbardziej potrzebne ażeby interpretacja była odpowiednia! A ludziom którzy żyją tylko dla piractwa, może sie to wydawać straszne. Pozostaje pytanie czy zależy nam na "wolności słowa" czy na nowej gierce? Bo jeśli problemem jest tylko "piractwo" to nic nie osiągniemy przemocą. Natomiast można zainwestować w serwerownie np. w Etiopii.
  • 0

#413

Daan.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Historia kołem się zatoczy, wprowadzenie ACTA, to będzie pożeganie się z 'demokracją' jaką znaliśmy do tej pory. Różnie może jeszcze być z podpisaniem tego czegoś. Wyobraźcie sobie, że będą mogli się przyczepić do każdego z nas o wszystko, dosłownie wszystko. Zero jakiej kolwiek prywatności w sieci. Nie rozumie, co to ma być? Znowu zacznie się prześladowanie? Podsłuchiwanie rozmów?

Niebawem dojdzie do tego, że będę sobie spokojnie siedział przed komputerem, a tu nagle wpadnie do mnie Policja czy Bóg wie co innego, stłucze mnie, a później wsadzi do paki.
  • 0

#414

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Przecież to nic nowego, oni cały czas podpisują TYLKO buble.
Widziałeś w ciągu ostanich lat choć jedną ustawę, akt prawny, który by bublem nie był?
  • 1

#415

Po_prostu.
  • Postów: 264
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dajcie spokój, na pewno nie "stłuką" ani nie wsadzą do "paki" nikogo za zwykła aktywność w necie! (dla przykładu- przeglądania forum paranormalne ;d ) już nie dramatyzujmy tak. Co będzie to będzie. Na razie róbmy co można, protestujmy, wypisujmy te nasze żale na forum- a ci na górze i tak zrobią swoje- ani prośby ani groźby hakierów ;) ich nie odstraszają. A dramatyzują tak chyba tylko te osoby, które naprawdę mają wiele "za uszami". Nie popadajmy w skrajności.
  • 0

#416

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6727
  • Tematów: 776
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Widzisz leviatan, demokracja nie polega na tym,że Ty się nie zgadzasz, a oni to wezmą pod uwagę.
Demokracja, to Twoje prawo do wybrania kogoś, kto będzie miał prawo robić, to co będzie chciał.
Kto jest u władzy, to i tak ma nas w... czy to Yaro, czy Donek.
Dołączona grafika

Powyższe można skopiować, wydrukować, wyciąć i pobawić się przed lustrem.

Użytkownik Staniq edytował ten post 23.01.2012 - 19:42




#417 Gość_Alucard

Gość_Alucard.
  • Tematów: 0

Napisano

Mamy prawo do referendum i odwołania rządu, jeżeli ACTA przejdzie, wszystkie większe serwisy w kraju powinny zostać zamknięte na 10 dni (marzenia), ludzie się wku... odejdą od komputera i może uda się zgromadzić 0.5mln podpisów i osiągnąc 50% frekwencję.
  • 1

#418

Daan.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale kolego znacznie się od cenzury neta a na czym się skończy? ;)
  • 0

#419

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Leto Atreides II@

Na prawdę ucieszyłem się że ktoś patrzy na tą sprawę ze zdrowym rozsądkiem, bo zaczynam się martwić tej rozlewającej się masowej histerii która przyjmuje coraz bardziej kuriozalne formy.

To ukazuje jak łatwo manipulować ludnością, dawkując im informacje i budząc w nich lęk. Zdrowe myślenie prawie zawsze ustępuje lękowi, działamy wtedy nieracjonalnie i dajemy z siebie zrobić bezmyślny tłum.
  • 0



#420

Po_prostu.
  • Postów: 264
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mamy prawo do referendum i odwołania rządu, jeżeli ACTA przejdzie,

Hahaha, referendum, wierzysz w to jeszcze....? Takie samo referendum jak w Irlandii w kwestii Traktatu Nicejskiego! Za pierwszym razem społeczeństwo powiedziało NIE, no to się elitom nie podobał wynik i zrobili jeszcze jedno referendum (z jakiej racji? Bo nie tą opcję co trzeba wybrało społeczeństwo? To po co w ogóle referendum, skoro i tak z góry jest jedynie słuszna opcja do wyboru) i w tym drugim referendum było już dobrze- większość za! Zaiste, niezwykłe :>



Edyt, żeby nie było: ta wypowiedź jest ironią, karykaturą postawy prezentowanej w wielu postach w tym temacie.

Użytkownik Po_prostu edytował ten post 23.01.2012 - 20:00

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych