XGość, szkoda na ciebie czasu. W kółko kopiujesz te same bzdury już obalone w tym temacie.
Jeśli coś kopiujesz z neta, to podawaj źródło! Taka jest zasada.
Bloki te były tak doskonale dopasowane do siebie, że połączenie między nimi docięto z dokładnością do 0.001 mm
Czyli ta sama bzdura co w pierwszym artykule z tego tematu gdzie jest mowa o tym, że nie można wcisnąć żyletki między bloki piramidy. Tutaj jest to samo, tylko trochę inaczej ujęte.Przecież już napisałem, że to nieprawda jest.
Lubisz wierzyć w takie nieprawdziwe informacje?
Bloki były w miarę równo poukładane na zewnątrz, w środku piramidy już nie zawsze się starano dokładnie poustawiać bloki. Można wręcz powiedzieć że są e nieładzie. Wystarczy popatrzeć na zdjęcia.



Aby dobrze zgłębic temat owego zakłamania musimy również przyjrzeć się innym cywilizacjom.
Ale nie ma żadnego zakłamania. Tylko zwolennikom antycznych kosmitów wydaje się, że są jakieś przekłamania. Najpierw naczytają się jakiś stron gdzie jest podanych mnóstwo nieprawdziwych wiadomości, a potem chwalą się tym w necie. Internet ma to do siebie, że każdy może napisać co chce, nie musi to być zgodne z prawdą. Jednak człowiek kierując się zdrowym rozsądkiem i racjonalnym myślenie powinien potrafić oddzielać prawdę od fikcji.
Smutne jest to, że wielu ludzi kompletnie sobie z tym nie radzi.
Ale jak już wyjaśniasz na podstawie jakiegoś rysunku, jak ciągnięto posąg i policzyłeś tam ludzi, to czy trafiłeś na jakiś rysunek, na którym jest przedstawiony sposób budowy piramid? Wszak było to wielkie dzieło, przy którym pracowały setki, tysiące, dziesiątki tysięcy (ponoć) ludzi. Czy nie uważasz, że powinno być udokumentowane w taki sposób, jak ów posąg? Myślisz, że Egipcjanie urwalili fakt ciągnięcia jakiegoś posągu, a nie utrwalili w rysunkach budowy piramid? Jeśli tak, to dlaczego? Czyżby sami nie wiedzieli, jak zostały zbudowane? Czy też może przeciągnięcie posągu "wodza" było dla nich ważniejsze od jakich tam piramid?
Nie są potrzebne malowidła pokazujące budowę piramidy od początku do końca. Tych piramid w Egipcie jest prawie 100. Czy myślisz, że w każdej piramidzie powinien być pokazany sposób jej budowy? Jasne, a czego być jeszcze sobie życzył? Może jeszcze powinny być dokładne projekty budowy tych wszystkich piramid i kosztorysy, wszystkie szczegóły zapisane na połaciach papirusu. Najlepiej jeszcze żeby w każdej piramidzie były takie dokumenty. Aha jeszcze do tego płyty cd z projektami robionymi w Autocadzie.
To nam nie jest potrzebne. Mamy rysunki pokazujące jak Egipcjanie transportowali duże obiekty, mamy pozostałości ramp przy niektórych piramidach, przy piramidzie cheopsa też taka rampa jest, relief z rampy przy piramidzie Unisa, na którym wyobrażono statki transportujące granitowe kolumny i architrawy. Kilka lat temu odkryto również reliefy dekorujące niegdyś rampę w zespole grobowym Sahure (również 5 dynastia) w Abusir, przedstawiające prace i ceremonie związane z ukończeniem budowy piramidy, wyobrażające m.in. grupę mężczyzn ciągnących piramidion umieszczony na płozach, pod które polewana jest woda, podobnie jak w scenie w grobowcu Dżehutihotepa. Mamy odnalezione miejsca skąd wykuwano bloki do budowy piramidy. Mamy też opisy tego jak ciągnięto wielkie obiekty:
Opis Dżehutihotepa, nomarchy sprawującego władzę w Hermopolis za panowania władców XII dynastii
Przeciąganie posągu o 13 łokciach wysokości, z kamienia z Hat Nub. Otóż droga, którą on przebył, była trudna ponad wszystko. Oto ciągnięcie wielkich przedmiotów po niej było trudne dla serc ludzi, ponieważ kamienisty grunt był twardy. Spowodowałem, aby młodzieńcy i młodzi ludzie spośród rekrutów przyszli i zbudowali dla posągu drogę razem z zespołami górników z nekropoli i kamieniarzami, tymi, którzy są na czele i mędrcami. Siłacze rzekli: przybyliśmy, aby go przewieźć, a serce moje było zadowolone. Miasto zebrało się, radując, to było warte zobaczenia ponad wszystko. Starzec pomiędzy nimi wspierał się na dziecku, siłacz był razem z trzęsącym się. Ich odwaga podniosła się, ich ramiona się wzmocniły - każdy z nich miał siłę tysiąca ludzi. Zważ: ten posąg jako uformowany kamień przybyły z wielkich gór był bardziej cenny niż cokolwiek. (J. Lipińska i W. Koziński: Cywilizacja miedzi i kamienia, Warszawa 1977, s. 341-342)
To wszytko można znaleźć w internecie, nie trzeba się nawet ruszać do biblioteki. Tylko trzeba chcieć to znaleźć. Na stronach proroctwo oriona czy nautilus tego wszystkiego wam nie napiszą.
Do ciebie, Striker.
Jeśli to nie Egipcjanie zbudowali piramidy, to czym w takim razie zajmowali się ludzie, których ciała zostały pochowane w grobach?:
Grupę grobowców, w których pochowano budowniczych piramid Cheopsa i Chefrena, odkryli egipscy archeolodzy w Gizie.
Według kierującego badaniami szefa egipskich służb archeologicznych Zahi Hawassa ostatnie takie grobowce pochodzące z czasów IV i V dynastii odkryto w latach 90. XX w. W jego ocenie grobowce budowniczych piramid są jednym z najważniejszych odkryć XX i XXI w., gdyż pozwalają lepiej poznać czasy IV dynastii, a także obalają twierdzenia, że piramidy stawiali niewolnicy.
http://archeowiesci.pl/2010/01/11/giza-odkryto-kolejne-grobowce-budowniczych-piramid/
2) Państwo posiadające takie konstrukcje musiało budzić ogromny szacunek wśród innych państwowości. Gdyby się okazało, że to nie Egipcjanie wybudowali te piramidy to mogliby stracić ten szacunek.
Czyli ci wielcy faraonowie żeby pokazać swoją władzę kazali ludziom malować w piramidach ich wyobrażenia jak zostały zbudowane- słaba teoria. Dziwne w takim razie że skoro byli tak prymitywni według ciebie nie założyli że piramidy powstały dzięki kosmitom. Tylko zamiast tego wymalowali swoje wyobrażenia jak one powstały (pewnie bez żadnego sprawdzania). Skoro robili malowidła to mogli też to sprawdzić w praktyce.
W kwestii klimatu i drzew. Przedstawianie opisu ogrodów trochę nie ma sensu. W ogrodzie botanicznym obok mojego domu są palmy a jakoś nigdzie indziej ich nie widzę?
No ok ale ogród botaniczny to jednak co innego. W tamtych czasach takich ogrodów nie było. Jeśli drzewa rosły w ogrodach to ziemia musiała być w miarę dobra bo same nawozy wiele nie zdziałają. Palmy w polskim klimacie nie wyhodujesz nawet w ogrodzie. Wiadomo że drzewa do Egiptu sprowadzano z Libanu, już za czasów ojca Cheopsa, faraona Snofru (XXVI stulecie p.n.e.) podczas jednej tylko wyprawy transportowano drewno cedrowe czterdziestoma statkami jednocześnie. czyli potrafili sobie poradzić jeśli brakowało im drzewa.
Więc w Twojej pogoni za racjonalizmem (czyli "racjonalnej" teorii, że piramidy wybudowali Egipcjanie bo nikogo przed nimi być nie mogło) stajesz się całkowicie nie racjonalny pomijając takie aspekty ludzkiej nauki jak Fizyka, Architektura, Filozofia, Kulturoznawstwo, Logistyka, Politologia tylko po dlatego, że wg. teorii Archeologów wobec której sami nie są zgodni te piramidy wybudowali Egipcjanie.
Ja coś pomijam? nie wydaje mi się. To raczej ty chcesz wmówić mi że Faraonowie wszystko sfingowali, malowidła, hieroglify, nawet grobowce swoje i swoich robotników by musieli zmistyfikować. Takie teorie mnie do niczego nie przekonają. Bo skoro według ciebie Egipcjanie nie zbudowali piramid bo byli zbyt prymitywni to cywilizacje żyjące przed egipską musiały by być o wiele bardziej rozwinięte żeby je wybudować. Bo jeśli nie Egipcjanie to kto? i jakimi metodami wybudował piramidy? Tylko nie pisz że Atlanci.
Naciągasz fakty pod własne przekonania. A te fakty, które całkowicie przeczą twoim wyobrażeniom odrzucasz. Tak żeby tylko twoje teorie były spójne.