Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy Ziemia przestanie się kręcić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#31

Milosz.
  • Postów: 547
  • Tematów: 47
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No to najwyżej dodadzą kilka godzin do obecnej 24h doby jak zacznie zwalniać.

Tak, ale ludzie z pewnością nie powstrzymają oceanów przed zalaniem ogromnych obszarów, ucieczki atmosfery w stronę biegunów, trzęsień i wybuchów wulkanów i wielu innych rzeczy, które sprawią, że życie na Ziemi zamieni się w piekło, gdy ta nagle zacznie zwalniać swój obrót wokół osi. Obejrzyj sobie film który zamieściłem wyżej, jest bardzo ciekawy.

Oby tylko Tusku nie wpadł na pomysł żeby dla dobra systemu emerytalnego zwiększyć dzienną dawkę godzin pracy !

Powiedz mi, co to ma wspólnego z tematem dyskusji? Ludzie, na tym forum jest wystarczająco dużo tematów politycznych, na tyle dużo, że niema potrzeby robić bałaganu w tematach, w których przedmiotem dyskusji nie jest polityka.

Jednak nie zapominajmy że z Wenus wiąże się jeszcze jedna zagadka. Obraca się ona nie w lewo jak wszystkie planety, ale w prawo. Odwrotny obrót musiał być spowodowany jakimś bardzo agresywnym zjawiskiem w przeszłości. Możliwe że zderzenie z potężnym ciałem niebieskim które wytrąciło planetę z równowagi.

Według niektórych naukowców, Wenus nie łamie żadnych praw wirując wstecz, po prostu tak się złożyło w przeszłości, że gdy powstawał nasz Układ Słoneczny, obłok z którego powstała, wirował w inną stronę niż pozostałe i Wenus wiruje tak do dzisiaj. Jednak najbardziej popularną teorią jest teoria zderzenia, według niej, Wenus otrzymała cios który obrócił ją w przestrzeni, została po prostu przewrócona "do góry nogami", to zmieniło jej kierunek obrotu.
Teoria ta jest bardzo popularna ponieważ istnieje inna planeta która również dziwacznie porusza się w naszym Układzie. Uran, leży na boku, nazywany jest dziwakiem pośród znanych nam globów.
W przeciwieństwie do innych planet w naszym Układzie Słonecznym, obraca się wokół silnie nachylonej osi, co sprawia, że toczy się po orbicie okrążając Słońce. Naukowcy sądzą, że w przeszłości Uran otrzymał cios który zmienił nachylenie jego osi. Prawdopodobnie jest to dzieło ciała wielkości Ziemi.

Użytkownik Miłosz edytował ten post 14.05.2012 - 18:44

  • 0



#32

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wenus nie łamie żadnych praw wirując wstecz, po prostu tak się złożyło w przeszłości, że gdy powstawał nasz Układ Słoneczny, obłok z którego powstała, wirował w inną stronę niż pozostałe i Wenus wiruje tak do dzisiaj


Uderzenie dużego ciała niebieskiego jest znacznie bardziej prawdopodobne. Trudno sobie wyobrazić by pewna niewielka część obłoku kręciła się w przeciwnym kierunku. To wywołałoby ogromne opory na granicach obłoków.

Uran też jest bardzo ciekawym zjawiskiem, to fakt. A trzeba pamiętać że to lodowy gigant, nie tak łatwo go było "wywrócić". :)
  • 0



#33

Milosz.
  • Postów: 547
  • Tematów: 47
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Uderzenie dużego ciała niebieskiego jest znacznie bardziej prawdopodobne. Trudno sobie wyobrazić by pewna niewielka część obłoku kręciła się w przeciwnym kierunku. To wywołałoby ogromne opory na granicach obłoków. Uran też jest bardzo ciekawym zjawiskiem, to fakt. A trzeba pamiętać że to lodowy gigant, nie tak łatwo go było "wywrócić". :)

Wenus nie łamie żadnych praw wirując wstecz, po prostu tak się złożyło w przeszłości, że gdy powstawał nasz Układ Słoneczny, obłok z którego powstała, wirował w inną stronę niż pozostałe i Wenus wiruje tak do dzisiaj


Ja też jestem sceptyczny jeżeli chodzi o teorię która głosi, że obłok materii z którego narodziła się Wenus, a który był przecież częścią obłoku z którego powstał nasz Układ, wraz z naszą gwiazdą, wirował w inną stronę. To jest bardzo mało prawdopodobne, zwłaszcza, że nawet Słońce obraca się w inną stronę niż Wenus.
Ten fakt oznacza, że siły w obłoku z którego powstał nasz Układ, były skierowane w inną stronę, niż te które miałyby nadać inny kierunek obrotu Wenus.
Jeżeli te nawet by zaistniały, to niedługo poddałyby się ruchowi większości obłoku.
Co do Urana, możliwe że masz rację i jedno uderzenie nie załatwiło sprawy, z poniższego linka wynika, że przyjął kilka potężnych ciosów.

http://www.unawe.org...s/unawe1135/pl/

Użytkownik Miłosz edytował ten post 14.05.2012 - 19:59

  • 0



#34

Zbeeanger.
  • Postów: 504
  • Tematów: 67
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 9
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

 Geofizyk, prof. Joseph Jankowski na łamach czasopisma "Weekly Word News" napisał, że Ziemia będzie stopniowo wygaszać ruch obrotowy, aż zatrzyma się zupełnie. Podał nawet przybliżoną datę tego wydarzenia - 16 stycznia 2013 roku!

 

Jeszcze się kręcimy więc jest dobrze i data została trochę naciągnięta... a profesor pewnie już rok wcześniej zjadł swój dyplom.

 

@Simbarosa...  ten odgrzany kotlet od początku był zepsuty, ale temat zamiast zwalniać nabiera obrotów, i od czasu do czasu powraca jak bumerang http://beforeitsnews...wn-2909712.html.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych