Napisano 16.10.2013 - 21:00
Napisano 17.10.2013 - 11:28
Napisano 17.10.2013 - 22:58
Racja-chodzi im o dymanie klientów. Powiedzmy że taki koncern spróbuje mi wcisnąć super nowoczesne auto, tanie i ekonomiczne. Jedyny problem to to że mogę nie przeżyć podróży takim samochodem-ale to nic, gdy będzie pan jeździł spokojnie i uważnie to ryzyko wypadku (a tym samym śmierci) wyniesie 1:1000000Koncernom typu Monsanto chodzi o to samo co innym koncernom z różnych branż, elektro, samochodowych, produkujących żywność nie-GMO.
To jak to jest?No i tak jest że uwzględnia się grupę kontrolną, a czas doświadczenia karmienia trwa albo 3 albo 6 miesięcy, tak było w przypadku badań prowadzonych wspólnie przez Państwowy Instytut Weterynaryjny i Instytut Zootechniki PIB w Krakowie. ...
Bada się zwierzęta w kilku pokoleniach i nie stwierdza się żadnych różnic.
Badane czy blokowane?modyfikowane łososie dopuszczone niedawno w USA były badane 22 lata - czy to krótko?
Dotychczas nie udowodniono że wprowadzany produkt nie wywołuje długotrwałych zmian. Kilkumiesięczne badania nie są na tyle miarodajne aby dowieść nieszkodliwości.Tak można przedłużać czas badań i do 60 lat. Jakie zmiany mają zachodzić po tych 40 latach? Mi takie argumenty śmierdzą miejskimi legendami.
Jak ta ewolucja za... zasuwa...!Zmiany w genomie zachodzą z pokolenia na pokolenie zupełnie naturalnie. Statystycznie na każdy podział komórki w twoim organizmie przypadają trzy mutacje twojego materiału genetycznego.
Kilkumiesięczne badania nawet milion razy powielone nic nie znaczą gdyż są robione pod błędne założenia.Tego wpływu nikt nie bada aż tak dokładnie jak badane jest GMO.
Napisano 18.10.2013 - 08:22
Nie zachodzą. Bada się zwierzęta w kilku pokoleniach i nie stwierdza się żadnych różnic. Amerykanie jedzą gmo od 17 lat i żyją. Monolity, przeczytaj ten artykuł co podałem. Jego reszta jest w linku.
Napisano 18.10.2013 - 20:15
zobacz linkKrótkoterminowe i pokoleniowe badania na szczurach nie wykazały jednoznacznie negatywnego wpływu ocenianych roślin genetycznie modyfikowanych na dynamikę wzrostu, rozwój i status zdrowotny zwierząt modelowych. Składniki pokarmowe zawarte w roślinach transgenicznych i nietransgenicznych były trawione i wykorzystywane w podobnym stopniu. Wpływ GMO na zdrowie zwierząt oceniano poprzez określenie parametrów biochemicznych i hematologicznych, ocenę stanu funkcjonalnego wielu narządów, badania histologiczne wybranych tkanek, ocenę parametrów immunologicznych, badanie potencjalnej alergenności, kancerogenności, genotoksyczności, ocenę równowagi procesów red-ox, oznaczenie aktywności wybranych hormonów regulujących metabolizm, określenie plenności i mleczności samic szczurów. Wartość wskaźników stanu zdrowia zwierząt mieściła się w zakresie wartości charakterystycznych dla osobników zdrowych, mimo długotrwałego skarmiania roślin transgenicznych w ilości znacznie przekraczającej prawdopodobne dzienne pobranie GMO przez zwierzęta i ludzi, znacznie większej ekspozycji i narażenia na działanie GMO niż jest to możliwe w naturalnych warunkach
Nie stwierdzono negatywnego wpływu diety z GMO na skład mikroflory jelit szczurów oraz obecności transgenicznego białka i transgenicznego DNA w narządach szczurów. Transgeniczne białko było całkowicie trawione a transgeniczne DNA ulegało rozkładowi w takim samym stopniu jak DNA nietrangeniczne.
. Nie odnotowano różnic w trawieniu składników odżywczych pasz modyfikowanych i konwencjonalnych, trawieniu transgenicznego i nietransgenicznego DNA. Stwierdzono brak wpływu GMO na status metaboliczny i produkcyjność zwierząt oraz jakość surowców pochodzenia zwierzęcego. Podobnie w trwających w Instytucie Genetyki i Hodowli Zwierząt PAN w Jastrzębcu wielopokoleniowych badaniach na przepiórkach nie stwierdzono dotychczas (w 4 pokoleniu) obecności specyficznych konstruktów genowych pochodzących z transgenicznych pasz w mięśniach ptaków, nie obserwowano wpływu tych pasz na parametry rozrodu i cechy użytkowe.
Użytkownik Wszystko edytował ten post 18.10.2013 - 20:15
Napisano 19.10.2013 - 10:50
Użytkownik Aidil edytował ten post 19.10.2013 - 11:04
Napisano 19.10.2013 - 15:49
Eksperymentalny program miał być w przyszłości szansą na wyżywienie coraz większego narodu.
Według różnych analiz kukurydza modyfikowana genetycznie może być rakotwórcza i znacznie bardziej szkodliwa, niż początkowo sądzono
A winę za zanieczyszczenie leży głównie po stronie rządu MeksykuGrupa naukowców kierowana przez Elenę Alvarez-Buylla, z Narodowego Autonomicznego Uniwersytetu w Meksyku, przebadała blisko 2.000 próbek pobranych ze 100 pól w regionie objętym badaniami w latach 2001-2004. Stwierdzono, że około 1% próbek zawierało transgeny z przeniesione z upraw GMO.
Zmartwieniem napawa fakt, że rząd Meksyku nie był wystarczająco skuteczny w monitoringu bezpieczeństwa biologicznego.” Nie ustanowiono surowego monitoringu molekularnego poza danymi dostarczanymi przez firmy biotechnologiczne.
Użytkownik Wszystko edytował ten post 19.10.2013 - 16:37
Napisano 19.10.2013 - 18:45
Napisano 20.10.2013 - 08:26
Sam sobie odpowiedziałeś, dlaczego - bo jest naturalny. Nie badam również, dlaczego mam taki, a nie inny kolor oczu, włosów itd. Ale badałbym coś, co jest nieznane i dlatego stwarza potencjalne zagrożenie. To też jest naturalne...Monolith, jak wygląda twoja wiedza z zakresu genetyki? Zmiany w genomie zachodzą z pokolenia na pokolenie zupełnie naturalnie. Statystycznie na każdy podział komórki w twoim organizmie przypadają trzy mutacje twojego materiału genetycznego. Tego wpływu nikt nie bada aż tak dokładnie jak badane jest GMO.
Nie zachodzą. Bada się zwierzęta w kilku pokoleniach i nie stwierdza się żadnych różnic. Amerykanie jedzą gmo od 17 lat i żyją. Monolity, przeczytaj ten artykuł co podałem. Jego reszta jest w linku.
Użytkownik Monolith edytował ten post 20.10.2013 - 08:26
Napisano 20.10.2013 - 10:11
Napisano 20.10.2013 - 11:09
To już kwestia medialnej nagonki.Nikt też nie robił protestów na polach pszenżyta, które jest bardzo nienaturalną rośliną, a z której robi się pasze i ostatnio próbuje się robić chleb.
Napisano 20.10.2013 - 11:50
Użytkownik Aidil edytował ten post 20.10.2013 - 11:51
0 użytkowników, 3 gości oraz 0 użytkowników anonimowych