Skocz do zawartości


Zdjęcie

Profesjonalista (RE: Starożytne budowle)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
190 odpowiedzi w tym temacie

#91

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Szperalem na boliwijskich stronach i nawet na hiszpansko-jezycznym forum natknalem sie na info (ktore jest prawdopodobnie bledem) ze uzyto tam blokow nawet 800 tonowych.. wiec poniewaz nie kazdy ma puma punku z tylu za domem, a samo to miejsce jest malo zbadane, niechetnie przez "panow nieomylnych inaczej", to stad sie biora takie powtarzane bledy.

ale OK - najwieksza ilosc wiarygodnych materialow podaje wage blokow od 100 do 200 ton.. malo?
Skoro dla wysoko rozwinietego spoleczenstwa, licznego i bogatego panstwa oraz potegi militarnej - Egiptu, wyzwaniem byly np. posagi kamienne o wadze 60 ton i jak tu ktos pisal potrzbowali do transportu tego prawie 200 ludzi..

to do transportu 200 ton analogicznie potrzeba by bylo ponad 600 ludzi! a dodatkowo w przeciwienstwie do posagu, te bloki skalne trzeba bylo jeszcze umieszczac jeden na drugim..
Pamietajmy ze caly czas mowimy o niepismiennych indianach, ktorzy nie tworzyli tak skomplikowanego spoleczenstwa.
Dalej oprocz armii ludzi zajmujacych sie transportem i ukaladaniem blokow skalnych (wszystko z glowy bo nikt nie umie pisac), to mamy tam jeszcze ludzi tworzacych te bloki - prymitywnymi metodami, drutem i piaskiem, ktorzy kolejny raz robia to wszystko z glowy.. ale jak tu ktos pisal "czlowiek potrafi" sa geniusze ktorzy zapamietuja duze ilosci wzorow, ok, ale tu potrzeba bylo geniusza do zapamietania wzorow, rozplanowania w glowie jak to wszystko zlozyc i aby jeszcze byl przy okazji artysta rzezbiarzem i rzemieslnikiem w jednym oraz zeby by wytrwaly w swojej wieloletniej pracy, a do tego takich multi-geniuszy tam potrzeba bylo wielu.. (no problem :rotfl: )
a to wszystko zrobili ich ojcowie: Dołączona grafika

Wiec to ja mam najlepszy powod do smiechu z was ze wy w to wierzycie bo tak pisze na wikipedii :P

Użytkownik manitoris edytował ten post 26.03.2012 - 12:15

  • 0

#92

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ale OK - najwieksza ilosc wiarygodnych materialow podaje wage blokow od 100 do 200 ton.. malo?

A skąd wzięła ci się liczba mnoga? Blok o masie powyżej 100 ton jest jeden (słownie: jeden) i waży ok. 131 ton. Drugi w kolejności jest blok o masie ok. 85 ton (źródło). I nie są to głazy użyte do wzniesienia muru, tylko płyty tworzące posadzkę.

to do transportu 200 ton analogicznie potrzeba by bylo ponad 600 ludzi!

Znaczy co, że nie było tylu Indian?

Pamietajmy ze caly czas mowimy o niepismiennych indianach, ktorzy nie tworzyli tak skomplikowanego spoleczenstwa.

Psudonauka o antycznych kosmonautach często zarzuca archeologom, że traktują społeczeństwa pierwotne jak bandę dzikusów, ale nie od dziś wiadomo, że zarzut ten wynika z projekcji własnych przekonań pseudonaukowców. Twoja wypowiedź dodatkowo potwierdza tą hipotezę. Archeolodzy przyznają, że mieszkańcy Tiwanaku tworzyli społeczność zaawansowaną pod względem technologicznym i kulturowym.

Użytkownik Lynx edytował ten post 26.03.2012 - 12:49

  • 2



#93

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Takich tajemniczych miejsc, po nieznanych przodkach jest mnostwo i im bardziej nieprawdopodobnego nakladu pracy wymagaly, tym mniej o nich wiemy i tym mniej sa one w kregu zainteresowan glownego nurtu archeologicznego..
Jak:

Baalbek - gdzie mamy 800 tonowe bloki skalne :roll:
KLIK


Nieukonczony obelisk w Asuanie o finalnych rozmiarach ok. 42 m i wadze ponad 1200 ton!! :o
Dołączona grafika


Sacsahuaman - wzniesione oficjalnie przez Inkow - glazy do 300 ton, bez uzycia zaprawy, jak dopasowane byly to widac nawet teraz na zdjeciach
Dołączona grafika

Obecnie kamien, jako budulec kojarzy sie odrazu z czyms zacofanym i to zapewne tez moze byc argument ludzi, ktorym trudno pojac ze przed obecna cywilizacja moglybyc rowniez wysoko rozwiniete. Jednak jesli umielibysmy uzywac ogromnych kamieni z latwoscia do budowy, to bylyby one czesto lepszym budulcem - sa twarde, wytrzymale i trwale, "zdrowe" bo to juz fakt i u nas dopiero zaczyna sie moda wsrod bogatych na domy, zbudowane tylko z naturalnych elemntow jak kamien i drewno.. oraz sa ogolnie latwo dostepne, posiadajac umiejetnosc latwego ich obrobki oraz transportu, oszczedzalibysmy na niepotrzebnej infrastrukturze przy produkcji betonow, cegiel i innych materialow ktore przy okazji produkcji czesto zanieczyszczaja srodowisko.

Gdyby te monumenty byly wykonywane przez prymitywne spoleczenstwa, to po co meczyliby sie ze 100-300 tonowymi blokami? jaki walor przy budowie ma taki glaz? wystarczylyby im 20-30 tonowe, ktore rowniez gwarantowalyby ogromna stabilnosc i trwalosc budowy, a przy tym nie musieliby prosic o pomoc kosmitow :P

Porownajcie te monumenty antyczne, ze im te dalej, nam mniej znane tym okazalsze, do sredniowiecza gdzie robiono zamki - typowo obronne i uzytkowe budynki, gdzie wazna byla ich wytrzymalosc na m.in juz kule armatnie (nie miejsca orgii kaplanow jak powyzej ;] ) zamiast lepiej to coraz gorzej robili.. ciekawe.. przeciez jakby taki zamek mial granitowe sciany o "ceglach" 20x30m i wadze 200 ton, to kule armatnie by sie od tego odbijaly jak muchy od szyby..
i prosze nie piszcie ze sredniowiecze bylo okresem wojen i nie mieli czasu na budowe, bo ludzie sie wiecznie wyrzynali.. co robili Inkowie albo za egipcjan? wtedy tez nikt nie spal spokojnie..

to do transportu 200 ton analogicznie potrzeba by bylo ponad 600 ludzi!

Znaczy co, że nie było tylu Indian?


Nie, tylko zapanowanie nad taka iloscia ludzi to nie lada wyzwanie dla inzyniera.. a do tego zapomnialem tam dopisac ze tylu ludzi musi tez cos jesc i sie "zalatwiac", a do tego potrzebna by tam byla infrastruktura juz konkretna.. zreszta piramidy tez kuleja pod tym wzgledem, bo przy katakumbach sa do dzis slady wiosek robotniczych, a przy piramidach nie..
  • 5

#94

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Baalbek - gdzie mamy 800 tonowe bloki skalne

Zbudowane przez Rzymian w I w. naszej ery. Im też pomagali kosmici?

Nieukonczony obelisk w Asuanie o finalnych rozmiarach ok. 42 m i wadze ponad 1200 ton!!

Blok o podobnej masie Rzymianie z Baalbek uznali za zbyt ciężki. Też jestem ciekaw, czy Egipcjanie daliby radę, gdyby im wcześniej obelisk nie pękł.

Sacsahuaman - wzniesione oficjalnie przez Inkow - glazy do 300 ton, bez uzycia zaprawy, jak dopasowane byly to widac nawet teraz na zdjeciach

W porównaniu z masą kamienia z Baalbek, chyba nie było aż tak trudno...

Gdyby te monumenty byly wykonywane przez prymitywne spoleczenstwa, to po co meczyliby sie ze 100-300 tonowymi blokami?

To proste: monumenty nie były wykonane przez prymitywne społeczeństwa. Twoja wiara w prymitywizm Egipcjan, Rzymian i Inków wywodzi się z pustej spekulacji.

Porownajcie te monumenty antyczne, ze im te dalej, nam mniej znane tym okazalsze, do sredniowiecza gdzie robiono zamki - typowo obronne i uzytkowe budynki, gdzie wazna byla ich wytrzymalosc na m.in juz kule armatnie (nie miejsca orgii kaplanow jak powyzej ;] ) zamiast lepiej to coraz gorzej robili..

I dlatego tak dużo średniowiecznych zamków zachowało się do dziś w dobrym stanie, a większość megalitów leży w gruzach?

Nie, tylko zapanowanie nad taka iloscia ludzi to nie lada wyzwanie dla inzyniera..

Jeśli zakłada się, że starożytni byli ograniczeni umysłowo, to można dojść do takich wniosków. Tylko po co tak zakładać?

a do tego zapomnialem tam dopisac ze tylu ludzi musi tez cos jesc i sie "zalatwiac", a do tego potrzebna by tam byla infrastruktura juz konkretna.. zreszta piramidy tez kuleja pod tym wzgledem, bo przy katakumbach sa do dzis slady wiosek robotniczych, a przy piramidach nie..

Jesteś do tyłu o jakieś 20 lat.
  • 0



#95

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Istnieje ponad 130 datowań radiowęglowych z terenu Tiwanaku i Pumapunku. Żadne z nich nie potwierdza rewelacji Poznansky'ego.

Może dlatego, że stare szczątki(o ile jeszcze nie uległy całkowitemu rozłożeniu) znajdują się pod ziemią? Równie dobrze, mogę wrzucić pomidora do piramidy Cheopsa i upierać się, że piramida ma kilka tygodni bo znalezione w okół niej szczątki materii organicznej nie potwierdzają wieku 4tyś lat...

Ale i tak, panowie. Pogódźmy się z prawdą.
Puma Punku wznieśli prymitywni indianie nie znający pisma. Bloki z granitu i diorytu wycieli przy pomocy narzędzi wykonanych z tychże materiałów, które w jakiś magiczny sposób już posiadali bo nie mieli czym tych narzędzi zrobić. Przetransportowali je na pniach drzew, które przynieśli 1000m pod górę z pobliskiej dżungli oddalonej o kilkaset kilometrów. Bloki zostały idealnie obrobione prymitywnymi, kamiennymi narzędziami . Skomplikowane geometryczne kształty dosłownie wzięli znikąd bo nie znali pisma, nie mieli gdzie tego wszystkiego zaprojektować. Każdy z robotników nieomylnie wykonał swoją robotę korzystając ze wzorca stworzonego przez głównego architekta bez użycia żadnych, nawet najprostszych przyrządów geometrycznych typu linijka - ich też nie mieli. Po obrobieniu bloków, zebrali się w kilkuset osobową grupę i poukładali kilkadziesiąt gotowych elementów na swoje miejsce przy użyciu lin wykonanych ze skór lam.

"Podczas budowy Pumapunku, każdy z kamieni był dokładnie obcięty by szczepić się z sąsiednim kamieniem tworząc geometryczną układankę złączeń niewymagających zaprawy murarskiej. Jedną z pospolitych technik było obcięcie górnej części niższego kamienia pod odpowiednim kątem i ułożenie kolejnego kamienia z wycięciem pod tym samym kątem. Precyzja z jaką te cięcia wykonano świadczy o BARDZO SPECJALISTYCZNEJ wiedzy dotyczącej obróbki kamienia i całkowitym zrozumieniu geometrii wykreślanej (czyli dziale geometrii, który powstał dopiero w XVIIIw). Wiele z tych złączeń jest tak precyzyjna, że nawet ostrze żyletki nie wsunie się między kamieni. (...) Bloki były wycięte tak dokładnie, że może to świadczyć o możliwości prefabrykacji i masowej produkcji, technologiach opracowanych długo po następcach indian Tiwanaku."

To takie podsumowanie wikipedi i postów w tym temacie.
  • 0

#96

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Baalbek nie zbudowali Rzymianie! nie wazne co na wikipedii ci napisza.. przed dotarciem tam Rzymian juz bylo i oni uznali to za dzielo Fenicjan, ale wg zrodel po Fenicjanach, oni tez to zaadaptowali do swoich potrzeb a nie zbudowali..

Megalityczne budowle ze wzgledu na swoj wiek, doznaly wiecej zniszczen i wielokrotnych adaptacji ludzi akurat ich pozniej uzytkujacych.. wielokrotnie wykorzystywano jako czesci fortec (nawet przez armie nowozytne), a juz tradycja bylo rozwalanie wszytkiego na potege oraz rozkradanie materialu skalnego do wlasnej budowy.. piramidy tez tego doswiadczyly..ALE jesli ty uwazasz ze zamki sa trwalsze.. to twoje zdanie..

a robotnicy spod piramid o ktorych ty mowisz to ci co to pozniej zmyslnie gruzem reperowali, nie ich budowniczowie :P

Użytkownik manitoris edytował ten post 26.03.2012 - 15:06

  • 3

#97

Karringoth.
  • Postów: 195
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

MrOsamaful

prymitywni indianie nie znający pisma.


Po 1: Skąd założenie, że prymitywni?
Po 2: Skąd założenie, że nie znali pisma?

Bloki z granitu i diorytu wycieli przy pomocy narzędzi wykonanych z tychże materiałów, które w jakiś magiczny sposób już posiadali bo nie mieli czym tych narzędzi zrobić.


Wystarczy piasek.

Przetransportowali je na pniach drzew, które przynieśli 1000m pod górę z pobliskiej dżungli oddalonej o kilkaset kilometrów.


Tutaj już pisałem, jak widać na marne. Może wyrażę się jaśniej: Nie masz żadnych dowodów na to dokąd sięgał ten las i na to czy faktycznie tam po to drewno nie poszli. Przetransportowanie drewna to chyba nie jest jakiś wielki wysiłek.

Bloki zostały idealnie obrobione prymitywnymi, kamiennymi narzędziami


Nie zostały idealnie obrobione.

Skomplikowane geometryczne kształty dosłownie wzięli znikąd bo nie znali pisma, nie mieli gdzie tego wszystkiego zaprojektować


Oczywiście, że znali pismo.

Każdy z robotników nieomylnie wykonał swoją robotę korzystając ze wzorca stworzonego przez głównego architekta bez użycia żadnych, nawet najprostszych przyrządów geometrycznych typu linijka - ich też nie mieli.


Nie chcę mi się tutaj z Tobą kłócić, ale nie mamy żadnych dowodów, czego używali, więc prosiłbym o nie pisanie takich niczym nie uzasadnionych zdań.

Po obrobieniu bloków, zebrali się w kilkuset osobową grupę i poukładali kilkadziesiąt gotowych elementów na swoje miejsce przy użyciu lin wykonanych ze skór lam.


Nie wiem skąd Twoje szczere przekonanie o prymitywizmie tych ludzi. Tworzyli oni dość nowoczesne i technologicznie całkiem rozwinięte społeczeństwo jak na swoje czasy.

Manitoris

Nie, tylko zapanowanie nad taka iloscia ludzi to nie lada wyzwanie dla inzyniera...


Przy ustawianiu Obelisku Watykańskiego na placu Św. Piotra pracowało 900 robotników i jakoś nikt nigdy nie zarzucił temu kłamu, twierdząc, że było to niemożliwe.

Baalbek nie zbudowali Rzymianie! nie wazne co na wikipedii ci napisza.. przed dotarciem tam Rzymian juz bylo i oni uznali to za dzielo Fenicjan,


Źródło proszę.

ale wg zrodel po Fenicjanach, oni tez to zaadaptowali do swoich potrzeb a nie zbudowali..


JAKICH dokładnie źródeł po Fenicjanach?

Użytkownik Karringoth edytował ten post 26.03.2012 - 15:43

  • 0

#98

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3256
  • Tematów: 2804
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale i tak, panowie. Pogódźmy się z prawdą.
Puma Punku wznieśli prymitywni indianie...
[...]
To takie podsumowanie wikipedi i postów w tym temacie.

Są dwie możliwe drogi wyjścia z tej sytuacji:
  • Ruszyć mózgownicą i próbować na własną rękę znaleźć jak najwięcej informacji o wiedzy oraz technologiach stosowanych przez "prymitywnych Indian", czy też Egipcjan oraz tego, czym dysponowali pod ręką lub w najbliższej sensownej okolicy. Czasem się uda, czasem nie -- ale nie zaszkodzi spróbować.
  • Pójść na łatwiznę i uznać, że wszystko to zbudowali bliżej nieznani kosmici.
Niezależnie od tego, którą opcję wybierasz, wersja numer 1 jest naprawdę fascynująca i to tym bardziej, im dalej się zagłębiasz w temat. Wersja 2 -- no cóż, według mnie nadaje się znakomicie dla tej części populacji, dla której myślenie jest zbędną funkcją życiową.
  • 0



#99

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano


Ale i tak, panowie. Pogódźmy się z prawdą.
Puma Punku wznieśli prymitywni indianie...
[...]
To takie podsumowanie wikipedi i postów w tym temacie.

Są dwie możliwe drogi wyjścia z tej sytuacji:
  • Ruszyć mózgownicą i próbować na własną rękę znaleźć jak najwięcej informacji o wiedzy oraz technologiach stosowanych przez "prymitywnych Indian", czy też Egipcjan oraz tego, czym dysponowali pod ręką lub w najbliższej sensownej okolicy. Czasem się uda, czasem nie -- ale nie zaszkodzi spróbować.
  • Pójść na łatwiznę i uznać, że wszystko to zbudowali bliżej nieznani kosmici.
Niezależnie od tego, którą opcję wybierasz, wersja numer 1 jest naprawdę fascynująca i to tym bardziej, im dalej się zagłębiasz w temat. Wersja 2 -- no cóż, według mnie nadaje się znakomicie dla tej części populacji, dla której myślenie jest zbędną funkcją życiową.


Bycie moderatorem nie daje upowaznienia obrazania innych, a tym bardziej juz wydaje mi sie karygodnym aby takie zdanie (akapit nr 2) padlo na TYM forum ktore w nazwie ma PARANORMALNE i skupia, a przynajmniej z zalozenia powinno, ludzi wierzacych w UFO, czy to ich samo istnienie jak i wszystkie inne teorie z nimi zwiazane!

Wiec pochamuj tu swoja frustracje!

Odnosnie kosmitow i ich pomocy w budowie, czepiliscie sie mnie, gdzie ja wcale ich tam nie wtracam (zdania, czy wyrazy okraszone :P chyba latwo zinterpretowac jako ironie.. widocznie nie dla wszystkich :P ), ja pisze o zaawansowaniu nieznanej nam cywilizacji duzo wczesniej niz Egipt.. widocznie dla "wszystkowiedzacych" zadufanych w sobie i wikipedi (ktora pisza zwykli ludzie na podstawie tego co znajda gdzie indziej, a to wszystko jest oznaczone jak "wyprodukowano dla.." ale nie wiadomo przez kogo - z jakich zrodel korzystal tworca tematu na wikipedii, czyli jak juz ktos pisal "Wikipedia to nie zrodlo" i ma wiele "bykow", mimo ze dla chcacych uchodzic za omnibusy, jest to bardzo lakomy kasek..) moze wydawac sie ze jak cos beda wysmiewac to beda oni sami madrzejsi.. otoz - NIE BEDZIECIE!

Użytkownik manitoris edytował ten post 26.03.2012 - 15:58

  • 3

#100

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dzięki Bogu są ludzie racjonalni którzy wyplenią całe pokolenia ludzi chodzących poza schematami i utartymi drogami. Świetlista przyszłość się maluje.

Od pewnego czasu wstawiam na forum linki bardziej jako ciekawostki niż na poważnie, te tłumaczenie jest wyjątkiem od reguły. Także proszę nie wmawiać głupot bo za którymś razem w nie uwierzysz.

tak btw. widzę, że fajnie jest od razu przyklejać etykietkę "o to na pewno obcy". Niestety ale w temacie jest mowa o zaawansowanych cywilizacjach a nie o kosmitach, także proszę się z tym liczyć i nie pisać "Pójść na łatwiznę i uznać, że wszystko to zbudowali bliżej nieznani kosmici."

Użytkownik BrainCollector edytował ten post 26.03.2012 - 16:00

  • -1



#101

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podawałem już w tym temacie linki do dwóch innych tematów gdzie można przeczytać ciekawe posty np. noxiliego. Widać nie kaemu chce się tyle czytać. Na nowejatlantydzie wszystko jest omówione w kilku zdaniach.
Ale podam jeszcze raz, link do konkretnego postu http://www.paranorma...post__p__398523
W innym temacie jeden z userów napisał posta i wstawił zdjęcie http://www.paranorma...post__p__411324 dodając komentarz ,,idealna linia, do tego otwory (nawierty) w idealnej linii i w idealnych odległościach.. to odcisk maszyny, a nie drutu i piasku.. "
Możecie mi powiedzieć co jest niezwykłego w tym, że te otwory leżą w jednej linii i są równo od siebie oddalone? Żadne nowoczesne maszyny nie są do tego potrzebne. Żeby coś takiego zrobić, wystarczy coś prostego np sznurek albo deska i coś co będzie odmierzało odległości od jednej dziury do drugiej np. kawałek patyka. Przykładamy linkę albo deskę i przy niej robimy prostą kreskę. Potem bierzemy patyk i zaznaczamy w odstępach punkty gdzie będziemy dłubać albo wiercić otwory.

A ty manitoris nie nadużywaj tych emotikonek, bo irytujące to jest i dziecinnie wygląda.
I tak wygląda zaawansowana technologia? To są przecież rzeczy, które można zrobić prymitywnymi narzędziami.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 26.03.2012 - 16:22

  • -1



#102

the flood.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wszedłem sobie w ten pierwszy link zobaczyć co tam jest ciekawego.Napisane to co rozpropagował Daniken czyli że obwód piramidy podzielony przez podwójną wysokość daje liczbę pi. Wartość taką uzyskał Piazzi Smyth, przyjmując jednak w tym celu za długość boku piramidy 232,16 m (zamiast 230,4 m) oraz 147,8 m dla wysokości piramidy (zamiast 146,5 m).
Kiedy podstawi się do wzoru właściwe dane, uzyska się wynik 3,169.
Tylko mi nie pisz, że to inna teoria jest, a według teorii z abovetopa wychodzi równo liczba pi. To zwykła matematyka jest. Mierzymy obwód piramidy i wysokość a potem dzielimy jedno przez 2x drugie. Tu nie ma mowy i innej interpretacji, bo każdemu musi wyjść ta sama liczba.

Podajesz strony z jakimiś artykułami gdzie koleś wypisał jakieś obliczenia i nawet nie sprawdzasz czy to prawda jest. Żenada.
Aha tak, zapomniałem, każdy może mieć swoją prawdę i wierzyć w co chce.


Pragną bym tylko zauważyć że dla starożytnych Egipcjan liczba pi to 3,16 (około oczywiście) więc jak następnym razem kogoś oskarżymy o nie sprawdzanie linków to może sami to sprawdźmy żeby nie było bezpodstawnych oskarżeń.

http://www.math.edu.pl/liczba-pi


(witam wszystkich mój pioerwszy post)

Użytkownik the flood edytował ten post 26.03.2012 - 16:34

  • 1

#103

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Widzisz, taka zaawansowana cywilizacja, takie okazałe piramidy stawiała, ale nie znali wartości liczby pi.
Jeżeli twórca piramidy chciałby umieścić tą wartość to wymiary musiały by być trochę inne bo wychodzi z tego niedokładne pi czyli 3,145392491 zamiast 3,14159 2653. Skoro według nich pi wynosiło 3,16 to powinno tyle wyjść z obliczeń.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 26.03.2012 - 16:58

  • 0



#104

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Coś o Baalbek:

Około 86 km na północny wschód od miasta w Bejrucie na wschodzie Libanu stoi kompleks świątynny w Baalbek. Położony na szczycie wysokiego miejsca w żyznej dolinie Bekaa, ruiny są jednym z najbardziej niezwykłych i enigmatyczny świętych miejsc z czasów starożytnych. Na długo zanim Rzymianie podbili tą krainę i zbudowali ogromną świątynię Jowisza, na długo jeszcze też przed tym jak Fenicjanie zbudowali tu świątynię boga Baala, stanęła w Baalbek największa budowla z bloku kamiennego jaką można znaleźć na całym świecie.

Pochodzenie nazwy Baalbek nie jest dokładnie znane i jest różnica zdań wśród uczonych. Fenicki termin Baal oznacza po prostu "Pan" lub "Bóg" i był to tytuł nadany semickiemu bóstwu nieba, czczonemu na całym archaicznym Bliskim Wschodzie. Słowo Baalbek może więc znaczyć "Boga w dolinie Bekaa" (lokalny obszar) lub "Bóg miasta", zależnie od różnych interpretacji tego słowa. Starożytne legendy mówią, że Baalbek było miejscem narodzin Baala.

Według teorii przedstawionych przez główny nurt społeczności archeologicznych, historia Baalbek sięga około 5000 lat wstecz. Wykopaliska spod Wielkiego Tarasu świątyni Jowisza odkryły pod nim ślady osadnictwa z epoki brązu (1900-1600 pne) które były usytuowane też na wcześniejszych, pochodzących z wczesnej epoki brązu (2900-2300 pne).
Biblijne Księgi wymieniają nazwę króla Salomona w związku z miejscem, które mogło być starożytnym Baalbek ("A Salomon zbudował Gezer i Bet-Choron, niższe, a Baalat i Tadmor na pustyni"), ale większość uczonych jest niechętna do utożsamia tę Baalat z Baalbek, a zatem zaprzeczamy istnieniu związku między Salomonem i tymi ruinami. Ponieważ wielkie kamienie Baalbek są podobne, choć znacznie większe, niż kamienie świątyni Salomona w Jerozolimie, to archaiczne mity które już wtedy powstały, mówiły, że Salomon wzniósł obie struktury. Jeśli jednak Salomon naprawdę zbudował miejsce Baalbek, to zadziwiające jest, że Stary Testament nie wspomniał nic o tej sprawie.

Po czasach Salomona, Fenicjanie stali się panami Syrii i wybrali miejsce Baalbek na świątynie ich boga-słońca Baal-Hadad. Niewiele wiadomo o Baalbek z tego okresu.

Zydowski historyk z I w n.e., Józef Flawiusz opowiada o marszu Aleksandra Wielkiego przez Beqa'a w drodze do Damaszku, podczas którego napotkał miasto Baalbek. Po śmierci Aleksandra w 323 pne, Fenicja była rządzona kolejno przez królów Egiptu i królów Syrii, aż do przybycia Rzymian.

Złoty wiek rzymskiej budowli w Baalbek / Heliopolis zaczęło się w 15 p.n.e. kiedy Juliusz Cezar osiedlił legion tam i rozpoczął budowę wielkiej świątyni Jowisza. W ciągu następnych trzech stuleci, kolejni cesarze Rzymu, wypełniali Baalbek, jako już Heliopolis, najbardziej masywnymi budowlami religijnymi jakie kiedykolwiek skonstruowali w dalekich zakątkach Imperium Rzymskiego.

// i teraz najciekawsze..//

Wielka tajemnica w ruinach Baalbek i jedna z największych tajemnic świata starożytnego, dotyczy ogromnych kamieni pod rzymską świątynią Jowisza.

Dziedziniec świątyni Jowisza znajduje się na platformie, zwanej Wielkim tarasem, który składa się z ogromnej ściany zewnętrznej i wypełnieniem z ogromnych kamieni. Niższe części od zewnętrznej ściany zbudowane są z wielkich bloków, precyzyjnie wykonanych i precyzyjnie ustawionych. Ich powierzchnia wynosi od 30 do 33 metrów długości i 14 metrów wysokości i każdy waży około 450 ton. Dziewięć z tych bloków jest widoczne na północnej stronie świątyni, dziewięć na południu, a sześć na zachodzie (innie mogą też istnieć, ale wykopaliska archeologiczne nie sięgają daleko pod sekcje Tarasu Wielkiego). Powyżej sześciu bloków na zachodniej stronie, są trzy nawet większe kamienie, zwane Trilithon, których waga przekracza 1000 ton każdy. Te wielkie kamienie różnią się wielkością między 63-65 metrów długości i wysokości 12 metrów.

Innym jeszcze większym, jest kamień który leży w kamieniołomie, ok. 0,5 km od kompleksu Baalbek. Waży około 1200 ton i ma 69 metrów, co czyni go największym kawałkiem kamienia kiedykolwiek wykonanyn na całym świecie!

Dlaczego te kamienie są taką zagadką dla współczesnych naukowców, ponieważ zarówno dla inżynierów i archeologów zagadką jest metoda ich transportu i precyzji wykonania oraz jest poza technologicznymi możliwościami znanych budowniczych starożytnych jak i nowoczesnych. Niewygodny pogląd, że wśród starożytnych mogła istnieć wysokorozwinieta kultura pod pewnymi pojęciami na poziomie zbliżonym do współczesnej nauki, spowodał , że uznano iż potężne kamienie Baalbek zostały mozolnie ciągnięte z pobliskich kamieniołomów na terenie świątyni, tak jak to przedstawiają rzeźbione obrazy w świątyniach Egiptu i Mezopotamii o tamtejszych pracachprzedstawiajłce transport bloków kamiennych - przy pomocy lin, drewnianych rolek i tysięcy robotników - jednak znane nam są, przeciągane bloki tylko o 1:5 rozmiaru i wagi tych z Baalbek oraz że zostały przeniesione wzdłuż płaskich powierzchni po przygotowanych ścieżkach. Droga do Baalbek, jednak jest na wzgórzu, nad terenem trudnym i krętym i nie ma żadnych dowodów na ciągnięcie tych najwiekszych kamieni w czasach starożytnych.

Następnie pojawia się problem tego, jak gigantyczne bloki, po ich wprowadzeniu na wzgórze, zostały wzniesione i precyzyjnie umieszczone w swoim miejscu. Zaproponowano teorię, że kamienie zostały podniesione przy użyciu złożonego zestawu rusztowań, ramp i rolek pasowych, który był napędzany przez dużą liczbę ludzi i zwierząt. Historycznym przykładem tej metody sugerowano jak renesansowy architekt Domenico Fontana, podczas montażu 327-tonowy egipski obelisk przed Bazyliką Świętego Piotra w Rzymie, gdzie używano 40 ogromnych rolek, co wymagało połączonej siły 800 mężczyzn i 140 koni, a obszar, na którym wzniesiono obelisk to była wielka otwarta przestrzeń, która może z łatwością pomieścić wszystkie urządzenia do podnoszenia oraz ludzi i konie ciągnących liny.
Nie ma jednak takiego miejsca w Baalbek gdzie kamienie zostały umieszczone. Dodatkowo tutaj te kamienie miały wielokrotnie większą wagę od tego obelisku, a ponadto, nie tylko jeden kamień został wzniesiony, ale seria gigantycznych kamieni precyzyjnie wprowadzonych obok siebie. Ze względu na usytuowanie tych kamieni, po prostu nie można sobie wyobrazić miejsca, jak i gdzie stacjonowaliby wszyscy ci potrzebni ludzie i ich machiny, a nawet obecnie nie ma maszyn które mogłyby to wykonać i to jeszcze na tamtym terenie.

Nie ma żadnych zapisków rzymskich odnośnie tego kto i jak stworzył Wielki Taras oraz kamienie go tworzące, mają na sobie dużo dalej idące ślady erozji od pozostałych, a styl ich wykonania oraz rozmiar łączy je raczej z innymi megalityczniymi i tajemniczymi budowlami na świecie, m.in takich jak fundament Akropolu w Atenach, fundamenty Myceneae i Tiryns, Delphi, a nawet megalityczne konstrukcje w obszarze "nowego świata", takie jak np. Ollyantaytambo w Peru i Tiahuanaco w Boliwii (Puma Punku).

Więc NIE odrazu kosmici, drodzy ignoranci, ale ponadkontynentalna cywilizacja megalityczna o której zarówno my obecnie, jak i ludzie starożytności nic nie wiedzieli!

...
A ty manitoris nie nadużywaj tych emotikonek, bo irytujące to jest i dziecinnie wygląda.
..


że co? gdzie ich nadużyłem?? zaraportuj to :P do twojej wiadomości - używam emotikonek zgodnie z regulaminem oraz zgodnie z regułą obowiązująca cyberprzestrzeń!
Co to miałobyć? argument z piaskownicy?? aaa ty.. eee aa ty.. ty masz rude włosy! eeeeee mamo!!!!!! :lol

Użytkownik manitoris edytował ten post 26.03.2012 - 18:32

  • 4

#105

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

zagadką jest metoda ich transportu i precyzji wykonania

nie ma żadnych dowodów na ciągnięcie tych najwiekszych kamieni

Nie ma żadnych zapisków rzymskich odnośnie tego kto i jak stworzył Wielki Taras

I znowu znana pseudonaukowa argumentacja: brak dowodów jest dowodem na istnienie nieznanej cywilizacji. Pytanie czym właściwie różni się nieznana wysoko rozwinięta cywilizacja od nieznanych wysoko rozwiniętych kosmitów...
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych