Skocz do zawartości


Zdjęcie

Twoje Zdanie Na Temat Wydarzeń Z Dnia 11 Września 2001 R.


  • Please log in to reply
1248 replies to this topic

#121

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jakbym był troche bardziej uczuciowym człowiekiem to pewnie bym się wzruszył słuchając poruszających słów samego Busha i jego rządu, i tego jak bardzo przejmują się losami niewinnych ludzi ;(
A własnie... Słusznie wspomniałeś, że jest to film
  • 0

#122

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A własnie... Słusznie wspomniałeś, że jest to film


"Fahrenheit 9/11", "In Plane Site...", "911 Mysteries - Demolitions" itp to też filmy.
W dużej mierze z gatunku fantasy.
  • -1



#123

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To se poczytaj o tym co to są filmy dokumentalne i na czym polegają, a jaki charakter mają filmu typu - dramaty...
  • 0

#124

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jaka by nie byla prawda, to Bush zawsze jak cos mowi to ma pomarszczone czolo i mine jakby sobie jaja robil :-D
  • 0

#125

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To se poczytaj o tym co to są filmy dokumentalne

Oczywiście.
Szczególnie oglądany przeze mnie ostatnio "911 Mysteries - Demolitions" jest bardzo DOKUMENTALNY. Dokumentnie wciska się w nim jeden kit za drugim, czego zaledwie namiastkę starałem się ostatnio uwidocznić. W tym miejscu mogę posłuzyć się twoimi slowami:

...ja jestem tego zdania, że im mniej wykształcone społeczeństwo tym łatwiej jest nim manipulować... To są podstawy


  • 0



#126

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A wlasnie, na smierc zapomnialem o tym nowym filmie, chetnie tez bym gdzies dorwal loose change 2, bo dawno zadnej komedii nie ogladalem (zart :P )
  • 0

#127

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

mariush, widzisz... Sprawa wygląda tak, że: filmy dramatyczne zrególy są koloryzowana, a ich tworcy narzucają swoją wizję, natomiast filmy dokumentalne przedstawiają fakty oparte na przeroznych dokumentach jak sama nazwa wskazuje i co prawda też jest narzucany pewien pogląd ale wnioski oparte na przedstawionych faktach sam wyciągasz...

Dokumentnie wciska się w nim jeden kit za drugim, czego zaledwie namiastkę starałem się ostatnio uwidocznić. W tym miejscu mogę posłuzyć się twoimi slowami:

Widzisz, jest to kwestia spojrzenia 2 osob na jedne i te same fakty. Czasami jest tak ze dwie osoby widzą całkiem coś innego. Ja to samo moge powiedzieć o tym filmie na TVP 2 ze tez sie wciskało kity jak to najdoskonalszy system obronny został zaskoczony i przytrafiła się katastrofa, natomias fakty są takie, że rząd nie został zwykle zaskoczony tylko dokonał się CUD.
  • 0

#128

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sprawa wygląda tak, że: filmy dramatyczne zrególy są koloryzowana, a ich tworcy narzucają swoją wizję

Ależ zgadzam się z tym. To jest cecha filmów fabularnych, nawet tych opartych na faktach.

natomiast filmy dokumentalne przedstawiają fakty

Także sie zgadzam. Ale stwierdzanie w "911 Mysteries - Demolitions", że:

- szkielet WTC można porównać do garnków z gotującą zupą
- pożar w WTC nie miał więcej niż 550 C
- wieże zapadały się w tempie odpowiadajacym swobodnemu spadkowi
- budynki WTC powinny przetrwać uderzenie Boeingów 767 lecących na pelnym gazie

to NIE, ktore w dokumencie nie powinny się znaleźć.
  • 0



#129

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

mariush, widzosz to czy wnioski są słuszne to zależy od danego filmu dokumentalnego ale ja chce abys dostrzegł różnice w filmach dok i pozostałych.
Film dramatyczny został nakręcony i nie znasz skali w jakiej został skoloryzowany... Natomiast na fimlach dok masz pzredstawione oryginalne zapiski i mozesz zobaczyc fakty na własne oczy... Natomiast kwestia wycioągnietych wnioskow z takiego filmu dok pozostaje do twojej oceny... A jeśli widze film tyczący się 9/11 który jest zakłamany i skoloryzowany to mam prawo sądzić, że w przeciętnym widzu wyrabia zakrzywiony wgląd na rzeczywistość... W dok możesz sobie powiedzieć: nie zgadzam się z tymi wnioskami.
  • 0

#130

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Problem w tym, że w filmach niby "dokumentalnych" popierających TS te "fakty" są podawane jednostronnie, wybiórczo, w zniekształconym kontekście tak, że przedstawiają zupełnie nieprawdziwy obraz wydarzeń dodatkowo doskonale oddziałujący na wyobraźnię odbiorcy.

Mówisz o faktach. W samym 9/11 In plane site te "fakty" to stek bzdur. I dalej uważasz ten film za dokument? Ten, albo jemu podobne?

Bardzo łatwo i wybiórczo ustalasz sobie co jest faktem a co nie. Co popiera TS jest faktem. Co przeczy - nim już nie jest.
  • 0



#131

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Natomiast na fimlach dok masz pzredstawione oryginalne zapiski i mozesz zobaczyc fakty na własne oczy

Właśnie. Szkoda tylko, że to całe "Mysteries -911 Demolition" nie są dokumentem. Wszelkie wyjaśnienia autorów tego filmu są w większości ich własnymi subiektywnymi osądami. I o zgrozo, zwykle błędnymi.

Natomiast kwestia wycioągnietych wnioskow z takiego filmu dok pozostaje do twojej oceny

Tak zwykle jest. Szkoda tylko, że w przypadku przytaczanego przeze mnie wyżej filmu ocenę wystawia [b]PODSTAWOWA I OBIEKTYWNA FIZYKA.

Oczywiście nie musisz sie z tym zgadzać, Twoja sprawa. Nikt Tobie nie może zabronić pokazania Newtonowi, Einsteinowi czy Planckowi wyprostowanego środkowego palca. :-D
  • 0



#132

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Problem w tym, że w filmach niby "dokumentalnych" popierających TS te "fakty" są podawane jednostronnie, wybiórczo, w zniekształconym kontekście tak, że przedstawiają zupełnie nieprawdziwy obraz wydarzeń dodatkowo doskonale oddziałujący na wyobraźnię odbiorcy.

Tak tak.... Przestancie gadac ze wszystkie filmy anty Bushowskie są stekiem bzdur bo sie tylko ośmieszacie... Tworzycie swoj własny swiat iluzji.. Jakby tak było, że są to filmy jednostronne, wybiorcze w zniekształconym kontekscie, przedstawiają zupełnie nieprawdziwy obraz wydarzen to taki film jak Farenheit 9/11 nie zostałby nagrodzony na najwazniejszym festiwalu filmowym w Europie... I zrozum wreszcie że nie ma doskonałych filmow dokumentalnych bo nikt nie jest nieomylny...
Koncze temat bo fanaberie same słysze...

[ Dodano: 2006-09-21, 00:08 ]

zkoda tylko, że to całe "Mysteries -911 Demolition"

Czepił się rzep psiego ogona :lol : Nigdy nie powiedziałem, żebyś bral ten film za przykład...
  • 0

#133

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja nie mówię o filmach antybushowskich, bo każdy człowiek popełnia różne błędy. Ale kiedy filmy TS skonfrontujemy z faktami to niestety wypadają one bardzo blado.
  • 0



#134

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Aquila, tak się zastanawiam czy ty robisz jakieś postępy czy stoisz w miejscu?? Nadal wrzucasz wszystko do jednego kosza czy znalazłes choć jeden punkt tej złej TS ktoremu mozesz przyznać racje?? Czy jak dziecko robisz na złość i zaparcie będziesz się blokował??
Nadal sądzisz, że Amerykadżański rząd jest wspaniały i walczy w imię prawdy i sprawiedliwości?? Odpowiedz mi tylko na to pytanie bo mnie ciekawość zżera...
  • 0

#135

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czepił się rzep psiego ogona  Nigdy nie powiedziałem, żebyś bral ten film za przykład...

A w czym on jest taki wyjątkowy od pozostałych tego typu filmów, że nie mogę się nim poslugiwać jako przykładem? Czyżby stracił on już rangę DOKUMENTU, bo tak przynajmniej traktowała go większość uczestników tego forum? Dokument pełen mocnych dowodów - tak chyba było jeszcze do wczoraj.
  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych