Skocz do zawartości


Zdjęcie

W warszawskim getcie ustanowiono pomnik Hitlera


  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#46

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Polecam zapoznać się z naprzykład Game artem, czy konceptem dla potrzeb sztuki rozrywkowej - to są niesłychanie skomplikowane kreacje, tylko czasem ocierają się o tak zwany kicz.


Tak, to jest jedna z efektowniejszych dziedzin. Dodać można do tego także koncepty dla motoryzacji.
Jeśli ktoś chce pooglądać koncepty:
Concept Vehicles
Concept Ships
Daniel Simon - robił koncepty do Trona. Świetny konceptualista, czysty, gładki oparty na okręgach styl.

Tenhan@
Kiedy zaczniesz argumentować do rzeczy, a nie do osoby - możemy o czymś podyskutować.
  • 0



#47

Kocica.
  • Postów: 399
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mylo,
Warto dodać, że spory odsetek tych artystów to Polacy :)


A co do dzisiejszej sztuki to jeszcze trochę i ktoś puści pawia na ścianę i będą wmawiać ludziom że to fresk.


specjalnie dla Ciebie od pani Millie Brown:
http://www.dontpanic...n-wymiotuje-tcz
  • 0

#48

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Za złamanie tabu się karze, więc właśnie sobie sam odpowiedziałeś że był tabu.

Każdy czyn ujęty w kodeksie karnym, wykroczeń, skarbowym jest tabu?

Do tego pojęcie które używasz - "normalna sztuka". Co to jest "normalna" sztuka?

Taka która nie wyłazi poza ramy w których jest zawarta. Obecna sztuka wywala te ramy i niszczy wszelkie granice.

Gdyby każdy uważał że tylko normalna sztuka się liczy nie mielibyśmy impresjonistów, Dali nie tworzyłby swoich surrealizmów, Van Gogh nie tworzyłby swoich rozedrganych szaleństwem obrazów i tak dalej etc.

Oni byli niezrozumiani a nie wyganiani za swe dzieła. Nikt ich nie ganiał bo obrazili Boga jakimś jego wizerunkiem wykonanym z gówna.

"Od tego są szkoły, uczelnie...", bo tam usłyszą tą dyskusje tylko wybrani? Bo nie można tej dyskusji wyprowadzić na ulice, do ludzi? Nadal zatykasz uszy.

Szkoły są dla wybranych czy dla mas?????????????????

Co do pomysłu dzieła w synagodze, to już by w niczym nie zaskakiwało i nie poruszało. Nie było kontrastu i takie dzieło byłoby w pełni przewidywalne. To byłby właśnie pomnik zbrodni utwierdzający w paradygmacie, a nie rzeźba skłaniająca do myślenia.

Artysta takiego "dzieła" wymyśliłby jakieś bardzo głębokie przesłanie-jak się z nim byś nie zgodził to by oznaczało że się na sztuce nie znasz.

Już to napisałem, a Ty ciągle swoje blablabla z zasłoniętymi uszami. Nie możesz się wyrwać ze swojego paradygmatu myślenia. Tu nie chodzi o uznawanie Hitlera za dobrego człowieka, tu w ogóle nie chodzi o niego! Tu chodzi o naszą naturę, nie można dzieła interpretować dosłownie jak hamburgera w mcdonaldzie, tutaj chodzi o wartości uniwersalne.

Jeżeli chodzi o naszą naturę to dlaczego ta postać nie ma jakiejś maski lub nie posiada twarzy? Dlaczego tej naszej naturze dano twarz zbrodniarza?

Sytuacja zasłyszana od bliskiej mi osoby. Muzeum sztuki nowoczesnej/współczesnej/czy coś takiego w jednym z polskich miast.
Przy ścianie leży kilka rur, rozrzuconych w nieładzie, obok narzędzia. Nad nimi stoją zafascynowani znawcy, podziwiający "głębię tej fascynującej instalacji artystycznej, istnego performansu, postawangardowego postępowego supermodernizmu" i tuzina innych równie dziwnych rzeczy. Dosłownie jak moja polonistka, która w zbożu potrafiła odnaleźć sens męczeństwa polskiej młodzieży pod carskim zaborem, opowiadając z takim przekonaniem jakby bez tego jej życie sensu nie miało. No i stoją tak w tych szalikach, arafatkach, okularach na pół twarzy (mimo braku wad wzroku), swetrach i marynarkach, aż tu nagle podchodzi kilku robotników:
"- przepraszamy, my po nasze narzędzia, bo salę wyżej remontujemy". xD

Ten klasyk tu pasuje:
Dołączona grafika

Mylo, zgadzam się z Tobą. Ta instalacja jest poruszająca, pouczająca i kontrowersyjna w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Poza tym to jest sztuka, a więc twór, niebezpośrednio tworzony z chęci zysku.

To był główny cel "artysty"...

Kiedy zaczniesz argumentować do rzeczy, a nie do osoby - możemy o czymś podyskutować.

Podobno o gustach się nie dyskutuje...
Widzę że brak Ci jakiejś porządnej dyskusji-przyznaj się, tęsknisz za "rozmowami" z mefistofelesem :roll:

specjalnie dla Ciebie od pani Millie Brown:

Mogę prosić o interpretacje tej "głębi"...
Ja być stary, niedouczony, źle wychowany i nierozumieć co sztuka do mnie blabla...
  • 0

#49

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wrzucę koran do kibla nazwą mnie rasistą - powiem że to sztuka - uniewinnią mnie i zaczną doszukiwać się w tym sensu.

Mówiąc szczerze zastanawiam się dlaczego nacjonaliści jeszcze nie wpadli na ten genialny pomysł?
  • 1

#50 Gość_Creator

Gość_Creator.
  • Tematów: 0

Napisano

Spieracie się o jakieś mało istotne detale, kiedy takie "inicjatywy" jak, książka Grossa, film Pokłosie, nieustanne mówienie na arenie światowej o Polskich obozach jakbyśmy byli za nie odpowiedzialni, szerzenie w mediach stereotypów antysemickich o Polakach, opluwanie wartości patriotycznych, robienie z Polskiej młodzieży faszystów, ośmieszanie Polski na arenie międzynarodowej, tak jak w przypadku inicjatywy muzeum odnośnie Hitlera.

Myślę, że my jako Polacy i Słowianie powinniśmy zwrócić uwagę właśnie na to, że nasza ojczyzna jest szmacona w jakimś celu.

Użytkownik Creator edytował ten post 13.01.2013 - 17:27

  • 0

#51

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Odpowiem na to:

Artysta takiego "dzieła" wymyśliłby jakieś bardzo głębokie przesłanie-jak się z nim byś nie zgodził to by oznaczało że się na sztuce nie znasz.


Czy artysta tej rzeźby stoi przy niej i tłumaczy? Nie, bo nie musi. Stworzył tak uniwersalne dzieło że samo z siebie wzbudza określone emocje. Dobra sztuka broni się sama.

Ciężko jest dyskutować o sztuce z ludźmi którzy ją z góry odrzucają. ;)
Natomiast fakt że burzy wasze tabu, nie jesteście jedyni na świecie i nie macie monopolu na moralność.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych