Napisano 17.07.2013 - 11:16
Napisano 17.07.2013 - 11:26
Napisano 17.07.2013 - 11:35
Napisano 17.07.2013 - 11:49
Panie Libacja, jak wprowadzą "kapitalistyczny piękny wolny rynek" to będzie pan harował po 12 h na taśmie za miskę ryżu jak to miało miejsce jeszcze niedawno w Chinach? Na tym polega "wolny rynek". Pamiętajcie że każdy chcę jak najlepiej dla siebie, a nie każdy z forumowiczów jest na tyle rozgarnięty że się wycwani i będzie na szczycie hierarchii. Wtedy się rodzą pomysły na socjalizm i rewolucje. (:
Napisano 17.07.2013 - 12:00
Napisano 17.07.2013 - 12:39
Panie Libacja, jak wprowadzą "kapitalistyczny piękny wolny rynek" to będzie pan harował po 12 h na taśmie za miskę ryżu jak to miało miejsce jeszcze niedawno w Chinach? Na tym polega "wolny rynek". Pamiętajcie że każdy chcę jak najlepiej dla siebie, a nie każdy z forumowiczów jest na tyle rozgarnięty że się wycwani i będzie na szczycie hierarchii. Wtedy się rodzą pomysły na socjalizm i rewolucje. (:
Napisano 17.07.2013 - 13:03
Wolny rynek jest jak najbardziej pożądany, ponieważ chore kontrole skarbowe i nadgorliwe ściąganie haraczy przez państwo, czy regulacje prawne które ograniczają możliwości przedsiębiorców, na chwilę obecną z wolnego rynku zrobiły karykaturę. W moim odczuciu wolny rynek to mnie nakazów i zakazów, czyli nie państwo mi będzie dyktowało czym mogę handlować, gdzie handlować i czy w ogóle mogę handlować. Wolny rynek to wspomaganie przedsiębiorców, by to co zarobili mogli dalej inwestować lub odkładać na godne życie, a nie żeby im zabierać 70% (do tego te koszta pracy). Wolny rynek to brak VATu. Można wymieniać. Natomiast, żeby to funkcjonowało, to przede wszystkim trzeba nałożyć podatki na kapitał zagraniczny i wspierać nas Polaków, a także ustanowić prawo w kontekście konkurencyjności, czyli o tym by monopoliści nie panoszyli. Wtedy wolny rynek będzie zdrowy. Pomijam już monopol, bo nawet jeśli takowy istnieje, to jeśli Kowalski nie będzie dręczony tak wysokimi podatkami, nakazami, zakazami, wszelkimi ograniczeniami prawnymi i wszelkimi haraczami, to będzie miał pieniądze na rozwój własnej firmy i szansę na to by być kiedyś konkurencją dla potencjalnego monopolisty. Mi chodzi o swobodę w rozwoju, a takiej nigdy nie będzie jak prezes firmy jest zmuszony do wiecznego kombinowania, jak tu nie zadłużyć firmy.
Napisano 17.07.2013 - 13:10
Ludzie z jednej strony narzekają na biurokrację a z drugiej kombinują na wszystkie możliwe sposoby jak obejść istniejące przepisy dla czasem bardzo niewielkiego zysku co w konsekwencji powoduje ich zaostrzenie i wzrost biurokracji a co za tym idzie spowolnienie gospodarki jak również wyższy koszt utrzymania państwa.Jeśli dodamy do tego fakt, że biurokracja nie wspiera przedsiębiorców, mało tego, dobija i w większości przypadków przyczynia się do tego, że firmy upadają, to mamy pełniejszy obraz problemu, który trapi większość Polaków, którzy pomimo determinacji i zaradności w rezultacie nie mają szans na godne i normalne życie dla siebie i swoich rodzin.
Napisano 17.07.2013 - 13:18
Ludzie z jednej strony narzekają na biurokrację a z drugiej kombinują na wszystkie możliwe sposoby jak obejść istniejące przepisy dla czasem bardzo niewielkiego zysku co w konsekwencji powoduje ich zaostrzenie i wzrost biurokracji a co za tym idzie spowolnienie gospodarki jak również wyższy koszt utrzymania państwa.
Jeśli dodamy do tego fakt, że biurokracja nie wspiera przedsiębiorców, mało tego, dobija i w większości przypadków przyczynia się do tego, że firmy upadają, to mamy pełniejszy obraz problemu, który trapi większość Polaków, którzy pomimo determinacji i zaradności w rezultacie nie mają szans na godne i normalne życie dla siebie i swoich rodzin.
Użytkownik Libacja edytował ten post 17.07.2013 - 13:20
Napisano 17.07.2013 - 13:24
Ludzie kombinują, bo często istniejące przepisy są chore i tylko utrudniają życie. Państwo powinno ograniczyć biurokrację do niezbędnego minimum, a wtedy ludzie przestali by kombinować,bo nie byłoby po co
Napisano 17.07.2013 - 13:27
Ludzie kombinują, bo często istniejące przepisy są chore i tylko utrudniają życie. Państwo powinno ograniczyć biurokrację do niezbędnego minimum, a wtedy ludzie przestali by kombinować,bo nie byłoby po co
No otóż to chodzi. W Polsce obecnie Kowalskiego zżera biurokracja i koszty pracy jako pracodawcę i zżerają zbyt wysokie podatki i w większości zbędne jako pracownika.
Napisano 17.07.2013 - 13:45
To piękne co mówisz i sam jestem przeciwnikiem biurokracji, ale widzę co się w tym kraju dzieje i obawiam się, że jej ograniczenie spowodowałoby wyciek pieniędzy do kombinatorów bo Polacy są zbyt biedni aby oprzeć się pokusom naginania przepisów i najbardziej poszkodowany byłby w efekcie uczciwy obywatel.Ludzie kombinują, bo często istniejące przepisy są chore i tylko utrudniają życie. Państwo powinno ograniczyć biurokrację do niezbędnego minimum, a wtedy ludzie przestali by kombinować,bo nie byłoby po co
Napisano 17.07.2013 - 14:30
Napisano 17.07.2013 - 14:49
Podatki to trochę inna kwestia...Pixel, jesteś w błędzie. Gwarantuję Ci, że gdyby państwo pobierało podatek 10% zamiast 70% (składających się kilka podatków w sumie), to Polacy mieliby pieniądze i na utrzymanie i na odłożenie i z całą pewnością potrafiliby docenić to co mają, więc nie można tak generalizować i mówić, że oj gdyby ukrócić biurokrację to nagle doszłoby do wielkiego nierządu w stosunku do przeciętnego Kowalskiego. Nie siejmy paniki.
Napisano 17.07.2013 - 15:53
Podatki to trochę inna kwestia...
Pixel, jesteś w błędzie. Gwarantuję Ci, że gdyby państwo pobierało podatek 10% zamiast 70% (składających się kilka podatków w sumie), to Polacy mieliby pieniądze i na utrzymanie i na odłożenie i z całą pewnością potrafiliby docenić to co mają, więc nie można tak generalizować i mówić, że oj gdyby ukrócić biurokrację to nagle doszłoby do wielkiego nierządu w stosunku do przeciętnego Kowalskiego. Nie siejmy paniki.
Zapewne Polacy by doceniły gdyby tylko mieli co, ale póki nie mają to uważam, że zbyt naiwna i spontaniczna redukcja biurokracji mogłaby się okazać fatalna w skutkach.
Niewątpliwie jednak polska biurokracja wymaga głębokiej reformy której jak dotąd nikt nie odważył się przeprowadzić.
Należałoby zweryfikować zasadność niektórych procedur i uprościć sposób przetwarzania informacji oraz ich przepływ pomiędzy różnymi jednostkami państwa co skutkowałoby obniżeniem kosztów jego utrzymania.
Użytkownik Libacja edytował ten post 17.07.2013 - 15:53
0 użytkowników, 3 gości oraz 0 użytkowników anonimowych