Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Odkrycia, które zmienia historię ludzkości"


  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1

Messalinka.
  • Postów: 38
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

*
Wartościowy Post

"Każdego roku archeolodzy dokonują odkryć, które mogą sprawić, że historię cywilizacji trzeba będzie napisać na nowo. Mówi się o nich jednak niewiele, nawet jeśli mają niebagatelne znaczenie. Dotyczy to m.in. tajemniczych podziemnych "komór" pod Gizą, "piramidy" w Bośni, ruin Arkaim, które nazywa się "rosyjskim Stonehenge" czy Göbekli Tepe - sanktuarium z epoki kamienia, które istniało, zanim oficjalnie człowiek wymyślił Boga…

Niektórym może się wydawać, że archeologia odkryła wszystko, co było do odkrycia i pod ziemią nie ma już nic tajemniczego. Ale nic bardziej mylnego. Raz na kilka lat uczeni trafiają na coś, co swoim znaczeniem przewyższa odkrycie Troi czy grobowca Tutanchamona. Zamiast do podręczników, wiele z tych znalezisk trafia jednak do "naukowej poczekalni". Powód? Ich potencjał może sprawić, że historię cywilizacji trzeba będzie pisać od nowa.

W piaskach Sahary zagrzebanych jest jeszcze wiele tajemnic dawnego Egiptu. Jedna z największych leży kilkanaście metrów pod płaskowyżem Giza. Od lat w środowisku naukowym krążą pogłoski o podziemnym kompleksie, który może kryć unikatowe archeologiczne skarby. Przypuszczenia te nie są bezpodstawne. W 1998 i 2006 r. grupa badaczy pod kierownictwem Abbasa Mohammeda Abbasa odkryła przy pomocy georadaru podziemne "przestrzenie" leżące na głębokości ok. 20 m, połączone siecią tuneli. Uczony sugerował, że niedostępne komnaty mogą mieścić skarby bezcenne dla egiptologów.

Ale o istnieniu "katakumb" w Gizie wiedziano już wcześniej. Z zapisków sir Henry’ego Salta - brytyjskiego uczonego i urzędnika oraz włoskiego poszukiwacza Giovanniego Caviglii wynikało, że w 1817 r. zeszli oni do podziemnego korytarza, który po kilkuset metrach doprowadził ich do sali, od której - niczym w labiryncie - rozchodziły się kolejne przejścia.

Zwolennicy teorii spiskowych twierdzą, że opieszałość, z jaką władze Egiptu podchodzą do tego, co znajduje się pod piramidami i Sfinksem sugeruje, że jest tam coś, czego nie chce się ujawnić światu. Także "wezyr egiptologii", były sekretarz Najwyższej Rady Starożytności, Zahi Hawass, niechętnie wypowiada się na ten temat, choć sam natknął się na dowód, że pod Gizą istnieją jakieś ukryte struktury. W 1980 r. podczas odwiertów w okolicach piramid, trafił na pokład czerwonego granitu, który w tym miejscu nie występuje. Sugerowało to, że 15 metrów pod ziemią leży komora, do której nikt nigdy nie dotarł…

Arkaim - rosyjskie Stonehenge

W 1987 r., kiedy przygotowywano się do zalania terenów w pobliżu wsi Aleksandrowskij (obwód czelabiński), na stepie przy granicy z Kazachską SRR, rosyjscy uczeni odkryli przedziwne starożytne ruiny. Z lotu ptaka miejsce nazwane potem Arkaim przypomina dwa ogromne koła ze szprychami. Choć zostało spalone i opuszczone, archeolodzy kierowani przez Giennadija Zdanowicza natknęli się na pozostałości założeń obronnych i licznych domostw sugerujące, że ok. 1700 lat przed Chrystusem mieszkało tam 2000 ludzi!

Ślady fosy, kanałów irygacyjnych i inne znaleziska wskazywały, że Arkaim było prężnym ośrodkiem kulturowym. Radzieckie władze początkowo nie traktowały tego odkrycia z należną czcią, przez co do dziś pozostaje ono znane tylko garstce Europejczyków. Archeologiczny skarb zrodził też falę kontrowersji dotyczących tego, kto stworzył osadę, którą nazwano… "miastem-swastyką".

Niektórzy uważają Arkaim za pierwotną siedzibę Aryjczyków, dopatrując się w jego konstrukcji symbolu "złamanego krzyża". Dla innych jest to "prastolica" Słowian, a według jeszcze innych - w tym astroarcheologa Konstantina Bystriuszkina - miejsce spełniało tę samą rolę, co brytyjskie Stonehenge - było więc swego rodzaju prehistorycznym obserwatorium astronomicznym.

Dołączona grafika

Göbekli Tepe - "Jasna Góra" epoki kamienia

Wielu uczonych zgadza się, że Göbekli Tepe - "Góra Brzuch" - to najważniejsze odkrycie archeologiczne ostatnich dziesięcioleci, choć mówi się i pisze o nim nieczęsto. Neolityczne sanktuarium leżące niedaleko tureckiego miasta Şanliurfa (przy granicy z Syrią) odsłonięto bowiem tylko w kilku procentach. Wielotonowe kamienne filary pokryte zagadkowymi znakami, otoczone masywnymi wałami, powstały przed ok. 11 tys. lat, a zatem przed wynalezieniem pisma, koła, a nawet… rolnictwa.

Zatem kto i jak wzniósł tę potężną świątynię? Archeolodzy sugerują, że potrzeba było do tego długiej i skoordynowanej pracy ponad pół tysiąca ludzi. Sanktuarium, ponoć użytkowane przez tysiąclecia, znikło w mrokach dziejów, aby pojawić się z powrotem w latach 90. XX w. Mówi się, że na jego ślad natrafił przypadkowo kurdyjski pasterz, który odgrzebał z ziemi kamienną kolumnę. Rok później na miejscu prace rozpoczęli archeolodzy pod kierownictwem Klausa Schmidta.

Napotkali oni m.in. na liczne kamienie uformowane w kształt litery "T", pokryte wyobrażeniami zwierząt, które ustawiono wewnątrz kamiennych "ogrodzeń", gdzie odkryto ślady pradawnych ceremonii. Göbekli Tepe, które było miejscem prehistorycznych pielgrzymek pokazało, że religia i kapłani istnieli tysiące lat wcześniej niż przyjęła nauka (Pojawiły się nawet przypuszczenia, że zainspirowało ono opowieść o rajskim ogrodzie). Mimo to waga tego znaleziska nie została jeszcze w pełni pojęta, a przełom przyniosą dopiero kolejne lata. Znany brytyjski archeolog, Ian Hodder, stwierdził jednak, że „Göbekli Tepe zmienia wszystko”…

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Piramida w Bośni

Ze wszystkich wspomnianych odkryć to wydaje się najbardziej niezwykłe, ale też kontrowersyjne. W 2005 r. Semir "Sam" Osmanagić - bośniacki biznesmen i archeolog amator - stwierdził, że wzgórze nad miastem Visoko niedaleko Sarajewa, zwane Visočicą, to tak naprawdę starożytna piramida wzniesiona przez zaginioną cywilizację. Rzeczywiście, ponad dwustumetrowe wzniesienie ma bardzo sugestywny kształt, dla Osmanagića identyczny z setkami rozsianych po świecie piramid. Tak rozpoczęła się przedziwna saga, która trwa do dziś.

- W październiku 2005 r. kontynuowałem prace wykopaliskowe, dzięki którym udało się ustalić strukturę ścian piramidy - mówił odkrywca. - Dla wprawnego oka nie było wątpliwości. Kamienne płyty układały się w piramidę schodkową o wysokości 220 m.

"Bośniacki Indiana Jones" ogłosił wkrótce, że Visočica, którą nazwał "Piramidą Słońca", sąsiaduje z dwiema podobnymi "budowlami". Oprócz kamiennej okładziny jego ekipa odnalazła we wzgórzu kilka szybów oraz system korytarzy. Choć środowiska akademickie zdecydowanie odcinają się od twierdzeń Osmanagića, spora grupa archeologów wsparła jego pogląd, że Visočica została w jakimś stopniu ukształtowana ręką człowieka.

Głównym problemem pozostaje datowanie. Jedna z wersji mówi, że to nieznana kultura kwitnąca na Bałkanach przed tysiącami lat przekształciła wzgórze w piramidę. Nie da się jednak ukryć, że niektóre korytarze mogły zostać wykopane dopiero w średniowieczu, kiedy na szczycie wzniesienia znajdował się warowny gród Visoki.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Historia nie lubi nowości. Arkaim i Göbekli Tepe pokazują, że nawet zaakceptowane i obiecujące odkrycia nieprędko trafiają do podręczników. Wiele innych problematycznych znalezisk i teorii, które mogłyby wywrócić do góry nogami nasze rozumienie dziejów, zamieciono pod dywan. Szkoda, że w szkołach tak rzadko wspomina się, że to, czego się uczy, to tylko jedna z wielu wersji historii, a ta w niektórych momentach jest - jak mówił Napoleon - uzgodnionym zestawem kłamstw…"

Autor: Piotr Cielebiaś Źródło: Onet

Link do artykułu : http://strefatajemni...16,artykul.html

Obrazki : Wyszukane w google ;).

Użytkownik Messalinka edytował ten post 29.08.2013 - 06:38

  • 15

#2

Haures.
  • Postów: 75
  • Tematów: 6
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Człowiek żył i tworzył spójne społeczeństwo o wiele wcześniej niż nam się wydaje. Ludzie nie chcą przyznać że to co aktualnie wiedzą jest tylko niewielką częścią historii świata. Ludzie już przed czasami starożytnego egiptu wznosili wielkie budowle. Niestety cywilizacje te zostały zniszczone, możliwe że przez jakąś katastrofę lub plemiona barbażyńskie dysponujące większą armią.
  • 3

#3

Mr. Saturday.
  • Postów: 147
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

O Arkaim i piramidach w Bośni słyszałam, ale o Göbekli Tepe nie wiedziałem, a to dość ciekawa i przydatna informacja.
Co do samych piramid na Bałkanach to niekoniecznie musi to być coś co podważy dotychczasową historie, a potwierdzenie teorii o europejskim pochodzeniu Sumerów, która jest traktowana w świecie naukowym mniej więcej z taką samą powagą jak teorie mówiące o tym, iż byli w Mezopotamii autochtonami (osobiście uważam to za najmniej prawdopodobną wersję), czy o pochodzeniu azjatyckim. Oczywiście należałoby przeprowadzić badania i wykopaliska, a z tego co wiem to nikomu nie spieszy się do kopania w tych górach.
Co do Arkaim wydaje mi się, że jeśli było to osiedle to najprawdopodobniej Ariów, albo innych wczesnych indoeuropejczyków (na Słowian mimo wszystko trochę za wcześnie), na co wskazywałoby umiejscowienie Arkaim na terenie wczesnej fali ekspansji ludów indoeuropejskich.
I nie do końca jest tak, że się o tym nie mówi, o piramidach w Bośni i Arkaim usłyszałem po raz pierwszy na zajęciach, jednak faktem jest to, że ciężko znaleźć jakieś "poważniejsze" publikacje na ten temat.

Użytkownik Mr. Saturday edytował ten post 29.08.2013 - 14:37

  • 2

#4

Kuruša.
  • Postów: 632
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Całkiem fajny artykuł, ale..

a) piramidy mimo wszystko wyglądają na wytwór naturalny. dlaczego? Ponieważ na zdjęciu widać dookoła góry... Czy fakt, że Giewont przypomina poległego rycerza ma sugerować, że kiedyś powalono tam jakiegoś giganta?
Taka jest też ekspertyza geologów, jest to wytwór naturalny.
Poza tym, na załączonych zdjęciach widać, że z jednej strony podstawa jest niżej niż na drugim boku. Eeee, fuszerka.

b)Arkaim nie można uznać nawet za miasto. Toć tam mieszkało ledwie 2000 osób, nie ma wzmianki a i na tych zdjęciach nie widać żadnego miejsca kultowego.

Ślady fosy, kanałów irygacyjnych i inne znaleziska wskazywały, że Arkaim było prężnym ośrodkiem kulturowym.

To nie świadczy o prężności kultury. Jakieś informacje o posążkach? Figurki, malowidła, groby... cokolwiek?
Ot, kolejna OSADA. Raczej nic, co miałoby zrewolucjonizować naukę.

c) Gobekli Tepe
Zdecydowanie najciekawszy z zabytków. I tu jednak pojawiają się pytania: skąd wiemy, że używano to przez tysiąclecia?
Dlaczego piszą, że jest to wcześniejsze niż religia, skoro już człowiek neandertalski wykazywał zachowania religijne?
No i to, że było to miejsce pielgrzymek. Proszę ja Was.
  • 1

#5

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gobekli nie powstało "wcześniej niż religia" - jest po prostu najstarszym ośrodkiem kultu jaki znaleziono.

Piramidy z Bośni to tylko wzgórza, zresztą w czasie gdy wedle zwolenników piramida miałaby być budowana, na tamtych terenach trwało jeszcze zlodowacenie.
  • 2



#6

Kuruša.
  • Postów: 632
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tak, ale są pewne poszlaki wskazujące na to, że w Europie już kilkanaście tysięcy lat temu istniało coś co określa się mianem "szamana". I jest to, wbrew opinii niektórych, uznawane przez oficjalną naukę ;)
  • 0

#7

Wilkołak.
  • Postów: 172
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

)Arkaim nie można uznać nawet za miasto. Toć tam mieszkało ledwie 2000 osób,


tylko zwróć uwagę ze jak na tamten okres 2 tyś do dużo....np: w starożytności w miastach żyła można powiedzieć elita społeczeństwa, a reszta ludu żyła na wsi i zajmowała się rolnictwem a poza tym kiedyś ludzi na ziemi było mniej, o wiele mniej niż obecnie...........

np: Z tego co mi wiadomo w XII wieku Londyn zajmował powierzchnię ok. 133 hektarów i prawdopodobnie mógł liczyć do ok. 12 tysięcy mieszkańców. A dziś Liczba mieszkańców Londynu (w granicach tzw. Wielkiego Londynu) wynosi ok. 8,2 mln (2011 r.) na obszarze 1 607 km²; cała zaś aglomeracja londyńska, łącznie ze wszystkimi przyległymi miastami liczy ok. 20 mln mieszkańców (obszar tzw. megalopolis).

Około roku 1300 w Anglii znajdowały się 3 miasta z liczbą ludności powyżej 10,000 mieszkańców - Londyn, York i Bristol.

Podobnie było w Polsce - Wrocław, Kraków i Gdańsk (ten ostatni miał ok. 10,000 mieszkańców). Kraków liczył najprawdopodobniej ok. 13 - 12 tysięcy mieszkańców, a Wrocław ok. 17 - 15 tysięcy.

Info z historycy.org

a pamiętaj ze Arkaim powstał jeszcze wiele lat przed nastaniem średniowiecza.... więc ta liczba 2 tyś nie jest taka mała jeśli wezmię się pod uwagę okres w którym powstał i funkcjonował......

Użytkownik Wilkołak edytował ten post 29.08.2013 - 20:29

  • 2

#8

Kuruša.
  • Postów: 632
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W starożytności istniały dużo większe miasta niż w średniowieczu, ale chyba było ich z kolei mniej. Przykłady? Rzym, Konstantynopol, Aleksandria, Damaszek, Kartagina.. Każde z wymienionych miast miało co najmniej 250 000 mieszkańców. Próżno szukać takiego miasta w średniowieczu, poza Konstantynopolem i w późnym średniowieczu Paryżem.

Generalnie jest kilka warunków, co do których możemy miejscowość (tak to chyba można nazwać?) uznać za miasto w starożytności. Liczba ludności ok 10 000, centrum religijne i administracyjne, przewaga twórczości hmmm nierolniczej, magazyn. Arkaim spełnia jakikolwiek?
Jerycho też posiadało kilka tysięcy ludności, jednak nikt nie uznaje tego za miasto.

Dla porównania, Biskupin też mógł być zamieszkany przez kilkaset osób. Są takie miasta? Ano są. Ale nie ma tam chociażby centrum religijnego- dlatego nie jest to miasto.
  • 0

#9

Wilkołak.
  • Postów: 172
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

ale jak na tamten okres 2 tyś mieszkańców to i tak dużo.... biorąc pod uwagę to ze większość społeczeństwa żyła poza murami miast.....

ale idąc takim dokiem myślenia do za tysiąc lat ludzie ( o ile nie wyginą i świat będzie się rozwiał) będą się spierać czy warszawa ze swoim milinem mieszkańców była miastem czy też nie.....

PS: zresztą nie nam decydować czy Arkaim było miastem czy tez nie....tą kwestię powinni rozwiązać badacze.....


PS2: pamiętaj też ze starożytne miasta i te obecne jednak bardzo się różnią......

PS3: Plus to ze miasta z duża liczbą ludności była bardziej narażone na różne zarazy, pożary i najażdy wrogich sił..........a Arkaim jako małe miasto ( skoro uznamy je za małe)nie rzucało się w oczy i mogło przez te wszystkie lata się w spokoju rozwiać ( to jest tylko moja hipoteza)

Użytkownik Wilkołak edytował ten post 29.08.2013 - 20:56

  • 1

#10

Kuruša.
  • Postów: 632
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Catalhuyuk zamieszkiwało 10 000 osób. Ok 7500 lat przed nasza era...
W momencie zjednoczenia Egiptu (ok 3100 p.n.e) Memfis liczyło ponad 30 000 mieszkańców.
Jako pierwszy granicę 200 000 mieszkańców przekroczył Babilon- VII w.p.n.e

Dokąd tutaj z 2 tysiącami ludzi? Bez dowodów na istnienie zorganizowanego wyrobu narzędzi, bez dowodu na sprawowanie kultu?

ad. PS2. Właśnie kryteria, które wymieniłem odnoszą się do starożytności. Dzisiaj może chyba istnieć miasto bez kościoła i meczetu i bez magazynu, mniejsze niż10 000 osób?

ad. PS3. i to dlatego miasto się nie rozwijało? hmmm ciekawa hipoteza...

Użytkownik Lechista edytował ten post 29.08.2013 - 21:03

  • 0

#11

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Lechisto - dawniej aby osada otrzymała prawa miejskie, nie musiała mieć nawet tysiąca mieszkańców. Mniejsze zaludnienie powodowało, że tysiąc osób w jednym obszarze to już było dużo. Dawne miasta dziś byłyby nazwane wsiami, ale to tylko sprawa definicji. Nota bene najmniejsze miasto w Polsce - Wyśmierzyce - ma tylko 900 mieszkańców. Dlatego 2 tysiące w tak dawnych czasach i na tam mało zaludnionym obszarze, mogą być nazywane miastem. A że upadło? Agkor Wat też upadło, a było prawie metropolią.

Dla kontrastu, w latach 20. największą wsią w europie, były Bałuty, tuż przed włączeniem w obszar miasta Łodzi - miały wtedy prawie 100 tysięcy mieszkańców.
  • 0



#12

Slimok.
  • Postów: 233
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem wszystkie takie newsy są zamiatane pod dywan bo przeszłość świata może mieć coś wspólnego z przyszłością świata, a tłumaczenie "co gdzie i jak " mogło by tylko "niepotrzebnie" komplikować plany wszystkim "panom tego świata", bo np. jeżeli TEORETYCZNIE takie piramidki "niby kupa kamieni" mogłyby w jakiś sposób produkować dużą ilość energii (a takie teorie były - Giza) to zaburzyło by cały pseudo ład tego świata,upadła by wiara , a co za tym idzie Watykan ( w tej teorii akurat mowa jest o przybyszach z kosmosu zwanych Annunaki). Byłaby jedna wielka anarchia - popatrzcie sam internet, bo gdyby takie piramidki serio produkowały energię to zaraz w necie znalazł by się jeden z drugim co by wykminił jak to zrobic, ale to MOCNO NACIĄGANE.


Bardziej prawidłowa teoria:

Trzeba by było reedukować profesorów/doktorów/nauczycieli itp.
Wszyscy co do tej pory uczyli sie " A,B,C" teraz musieli by sie nauczyć "X,Y,Z" oczywiście zapominając o "A,B,C"
Cała kultura by się sypła.
W dużej ilości także wiara. - zależy od samego faktu jaki teoretycznie miałby wyjść na jaw.
Zwiększyłoby sie prawdopodobieństwo buntów ludności o 100% - ludzie doszliby do wniosku, że jeżeli ukrywana jest historia świata to znaczy to, że i teraźniejszość jest fałszowana.

@edit

zaczyna mnie szlag trafiać z tymi minusami.....To może zaczne papugować tak jak większość ludzi z forum " jak te papugi" może wtedy dostane plusa choć w przeciwieństwie do nich próbuje wysnuć własne wnioski...

Dziękuję, Dobranoc xD


Pozdro

Użytkownik Slimok edytował ten post 30.08.2013 - 05:00

  • 0

#13

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zamiatane pod dywan? Większość tych odkryć była omawiana w mediach i w prasie naukowej (może z wyjątkiem piramid w Bośni).
  • 0



#14

Mr. Saturday.
  • Postów: 147
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Znowu "Annunaki" jak już to Anunnaki - "potomkowie Anu" w języku akadyjskim, a Anunna w sumeryjskim, a po naszemu Enunnaki\Enunna.

Lechista - Arkaim z liczbą 2 tys. osób jak najbardziej mogło być miastem (i prawdopodobnie było) w XVII w.p.n.e. Wymieniłeś kilka jednostek spośród wielu istniejących w tamtych czasach, należących do najbardziej rozwiniętych cywilizacji. Dobrze Memphis liczyło 30 tys. a ile liczyły Teby, Bu-Bastis, Ur, Uruk, Hattusa? Podałeś po prostu największe miasta, to tak jak byś obecnie powiedział że Olsztyn nie jest miastem ze swoja populacją 170 tys. bo Meksyk (jako miasto) ma 8 mln.
Nie widać miejsca kultowego... a czym według Ciebie jest plac w środku? Do dziś sporo ludzi, do odprawiania ceremonii religijnych nie potrzebuje nic więcej, niż wolnej przestrzeni i kijków wbitych w ziemie. Zwróć uwagę też na to, że było to miastu\osada ludu koczowniczego i przemieszczającego się (przyjmując że byli to Ariowie to dwieście lat po założeniu Arkaim dotarli do Indii), więc mogła to być osada świątynna, czyli całe miasto było świątynią. A tak na marginesie to w średniowieczu istniały dużo większe miasta, na przykład: w Ameryce Południowej Tenochtitlan - mniej więcej 250-300 tys ludności, w Azji Pekin ponoć nawet 700 tys.

Użytkownik Mr. Saturday edytował ten post 30.08.2013 - 01:42

  • 0

#15

Slimok.
  • Postów: 233
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zamiatane pod dywan? Większość tych odkryć była omawiana w mediach i w prasie naukowej (może z wyjątkiem piramid w Bośni).



no tak tak z tym, że media to niezbyt wiarygodne źródło informacji....

Z pomidora zrobią jabłko z gruszki śliwkę...


W mediach takie odkrycia mają jedynie swoje max 30 sekund, a tu trzeba wyjaśnień na większą skale. I tak jak powiedziałem jednak zamiatane pod dywan są odrazu po ogłoszeniu znaleziska, żeby nikt za bardzo nie zaczął się tym interere. Popatrz - skoro piramidy są odnajdywane na całym świecie (i to bardziej skomplikowane niż te z Gizy) to znaczy, że musiały stanowić nieodłączny element życia tamtych ludzi, bo po kiego wała ktośby miał układać stertę kamieni ( nie mówiąc już o wiedzy, że ine cywilizacje także mają piramidy) na kupę ? For fun ? Dla "Bogów"? Nie! Cel był inny tylko chodzi tu o to, że fakt jakim jest sam cel ich budowy jest "ZAMIATANY POD DYWAN".


Dziękuję, Dzień Dobry xD


pozdro

Użytkownik Slimok edytował ten post 30.08.2013 - 05:02

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych