Skocz do zawartości


Zdjęcie

Świadomy sen każdej nocy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1

spierpapier.
  • Postów: 34
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jest takie proste narzędzie jak The Work na zmianę przekonań, oceniane jako bardzo skuteczne. Zastanawia mnie czy dzięki takiemu narzędziu można ułatwić sobie np. świadome śnienie lub wręcz "zaprogramować" umysł na bardzo częste LD, wręcz codziennie albo cokolwiek innego np. schizofrenie, halucynacje i to tylko poprzez zmianę przekonań kryjącymi się za tym, że nie doświadczamy czegoś nawet niemożliwego (przy obecnych przekonaniach)?


co o tym myślicie? To jest coś więcej niż autosugestia. Jeśli znajdziemy te głębokie przekonania i je podważymy... co może się stać? czy możemy w ten sposób wmówić sobie wszystko?

Użytkownik spierpapier edytował ten post 01.01.2014 - 02:03

  • 1

#2

svistaq vel sztaficer.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Napisałeś to tak chaotycznie, że ledwie rozumiem. :)

Jeśli człowiek coś postanowi to czemu nie miałby większych szans na sukces? Student, który nie będzie wierzył, ze zda egzamin nigdy tego nie zrobi.
  • 0

#3

owerfull.
  • Postów: 1321
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Napisałeś to tak chaotycznie, że ledwie rozumiem. :)

Jeśli człowiek coś postanowi to czemu nie miałby większych szans na sukces? Student, który nie będzie wierzył, ze zda egzamin nigdy tego nie zrobi.

No nie wiem, znam osoby, które w siebie nie wierzą, a jednak odnoszą sukces :).
  • 0

#4

spierpapier.
  • Postów: 34
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ok, zmieniłem troche post, żebyście lepiej mnie zrozumieli. Zastanawia mnie na ile przekonania determinuja nasze życie i czy można coś sobie wmówić absurdalnego nawet, podejrzewam, że nikt lub mało kto "bawił się" tym narzędziem w ten sposób. Większość pracuje nad sobą, chce ulepszyć swoje życie, a gdyby tak pójśc w inną stronę i poszukać w podświadomości czegoś związanego ze świadomymi snami? Znaleźć przekonania, zmienić je i no właśnie, i co ? :)

Jest sens sprawdzania tego? a może przekonania niewiele tu mają do rzeczy? Bardzo mnie ciekawi co by z tego mogło wyjść, gdybym to wszystko zwiazanego z LD zmienił , ciekawe czy mógłbym mieć LD codziennie. Tu już nie byłoby oszukiwania siebie, bo NOWE przekonania miałbym w sobie.

Użytkownik spierpapier edytował ten post 01.01.2014 - 02:08

  • 0

#5 Gość_polished

Gość_polished.
  • Tematów: 0

Napisano

Jakieś 2 miechy temu, leżąc koło 2 w nocy (nie moglem usnąć) tak myślałem, że fajnie byłoby często miewiać sny. Odtąd sni mi sie przez kazdy dzien bez wyjatku. Nie wiem czy moje przekonanie to spowodowało, ale może coś w tym być.
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych