Nad północnym horyzontem pojawiły się właśnie obłoki srebrzyste:
Napisano 18.06.2016 - 22:13
Napisano 19.06.2016 - 15:15
Bawiłem się wczoraj na balkonie kamieniami i udała mi się wreszcie sztuczka, jaką wcześniej już próbowałem - ustawiłem kawałek łupka węższym końcem na okrągłym kamieniu:
W nocy około 2 poszedłem nad rzekę aby sfotografować obłoki srebrzyste, które znów się pojawiły. Było nieco mgliście.
Jeszcze wtedy świecił księżyc, który wraz ze światłami miasta zanurzony we mgle wyglądał doprawy niesamowicie:
Napisano 27.06.2016 - 12:01
@ Wszystko
Nie, to się na sucho trzyma. Trzeba znaleźć takie miejsce gdzie są przynajmniej trzy punkty oparcia. Jeśli da się tak ustawić kamień aby środek ciężkości wypadał nad tym miejscem, to kamień będzie się trzymał. Tutaj pomogło mi wgłębienie na brzegu kamienia o które można było oprzeć czubek.
Z wczorajszej burzy - prawdopodobnie chmura stropowa u podstawy mezocyklonu:
Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 27.06.2016 - 12:02
Napisano 09.07.2016 - 00:18
Jeszcze w ostatniego wyjazdu, lokalne kuriozum - statua bogini obfitości (?) w Janowie Podlaskim:
Jest bardzo szczupła i rozciągnięta, ma jakieś 5 metrów wysokości. Stoi na pagórku i jest zwrócona w stronę trasy wlotowej; powinna być dobrze widoczna dla jadących od strony Białej Podlaskiej, ale miejsce dookoła trochę zarosło sosnami i brzozami a jakoś chyba nikomu specjalnie nie zależy na jej odsłonięciu. To dzieło lokalnego artysty, postawiono ją w latach 90. W jednej ręce trzyma długi, ostry miecz z polerowanej stali a w drugiej unosi nad głową błyszczący róg obfitości.
Potem na wycieczce po okolicy obejrzałem jeszcze inną osobliwość Kamienną Babę, ale już nie tak efektowną.
Napisano 08.08.2016 - 02:07
Nie było mnie kilka dni bo byłem na zjeździe miłośników astronomii w Niedźwiadach koło Szubina. Wyprawa była ogółem dość udana, także fotograficznie. Na szybko wrzucam film z wyjątkowo ładną i jasną tęczą z soboty, po przejściu krótkiej ulewy:
Ze względu na porę dnia, tuż przed zachodem, słońce podświetlało smugi deszczu na żółto i ten kolor był w łuku tęczy najwyraźniejszy.
Słońce widoczne przez specjalny filtr:
Ten akurat dobrze pokazywał powierzchnię. Mieli jeszcze na stanie teleskop z filtrem czerwonym w którym ładnie było widać protuberancje, ale ze względu na to że czerwony to jeden z kolorów podstawowych matrycy, zdjęcia wychodziły przepalone.
Napisano 26.08.2016 - 18:26
Od dawna chodził mi pomysł na taki obrazek o mechanice kwantowej, ale nie wiedziałem jak go zrobić. W końcu skleiłem dwa obrazki:
Wedle zasady nieoznaczoności Heisenberga, dokładniejsze próby zlokalizowania obiektu o rozmiarach subatomowych powodują że coraz mniej określony jest jego pęd; a próby określenia pędu że coraz mniej określone jest położenie.
0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych