Napisano 20.05.2014 - 23:02
Jeśli już o błędy w śledztwie chodzi:
http://i.wp.pl/a/f/j...nsk_afp512.jpeg
Czy to cały odzyskany wrak? Czy reszta leży po hangarach.
A druga sprawa, wrak zaraz po katastrofie cięto piłami, demolowano, chyba nie tak postępuje się w wypadku tej klasy dochodzenia, na dodatek w raporcie anodiny nie ma nic nt. badania stanu technicznego tutki, wrak kompletnie pominięto. To kolejna oznaka "czegoś nie tak".
Napisano 21.05.2014 - 15:17
Polecam dowiedzieć się nieco o tym jaka jest siła nośna samolotu lecącego pod kątem 90 stopni.
Siła nośna związana z lotem wzdłuż jest niezależna od tego pod jakim kątem wobec ziemi znajdują się skrzydła (w locie do góry nogami też występuje), jest natomiast zależna od kąta pod jakim wobec kierunku lotu jest ustawiony kadłub - przy zbyt wysokim zachodzi przeciągnięcie i utrata siły nośnej.
Ile godzin wylatałeś za sterem samolotu?
Kuba, nie mądraluj. Co do siły nośnej to podałem link gdzie są obliczenia prof. Kowaleczki.
Zapoznam się z tymi obliczeniami i odpowiem.
Napisano 23.05.2014 - 07:37
Ile godzin wylatałeś za sterem samolotu?
Przyglądałem się jak działają skrzydła na pokazach lotniczych.
Dobrze, że nie "znam kogoś kto widział samolot" jak to już jeden ekspert był
Otórz informuję, że skrzydło pod kątem 90 stopni do ziemi nie wytwarza żadnej siły nośnej.
Napisano 23.05.2014 - 08:51
Otórz informuję, że skrzydło pod kątem 90 stopni do ziemi nie wytwarza żadnej siły nośnej.
Przy przechyleniu 90 st. siła nośna nadal działa, tylko składowa pionowa jest zerowa i samolot ściąga na ziemię.
Jak na obrazku:
Siła nośna wytwarzana przez skrzydła jest cały czas, tylko wraz z przechyleniem coraz mniej pionowa i coraz mniej przeciwstawia się ciężarowi.
Napisano 23.05.2014 - 16:25
Użytkownik Wszystko edytował ten post 23.05.2014 - 16:28
Napisano 26.05.2014 - 11:41
Samolot lecący cały czas w przechyle 90 stopni spada - ale ten nie odwrócił się od razu. Dodajmy do tego fakt że robiąc beczkę początkowo wznosił się i działała na niego bezwładność. Gdyby samolotowi oberwać oba skrzydła na wysokości brzozy, kadłub poleciałby parabolą jeszcze kilkadziesiąt metrów i kto wie czy zniszczenia nie były by mniejsze.
W tym przypadku przekręcający się samolot nie tylko skręcił ale w końcowej fazie zaczął lecieć w dół bo go do ziemi ściągała siła nośna powiększona ustawieniem klap.
Napisano 08.09.2014 - 14:34
Znów powraca temat. Tym razem prawdopodobnie zostanie powołany biegły w celu wyjaśnienia, czy użycie zamgławiaczy ogrodowych mogło spowodować utrudnienia w ruchu i w konsekwencji karambol na S7.
http://www.tvn24.pl/...o,466147,s.html
Napisano 08.09.2014 - 20:32
Znów powraca temat.
I dopiero teraz nachodzą mnie teorie spiskowe ale nie związane bezpośrednio z katastrofą samolotu ile zbliżających się wyborów.
Może to błędne założenie ale stawiam na odgrzewania smoleńskiej sprawy celem zbicia przewagi PiS nad PO.
Napisano 06.10.2015 - 20:44
Rosja: wyrzutnie rakiet będą ukrywane w sztucznej mgle
Naukowcy z Akademii Wojskowej Strategicznych Wojsk Rakietowych w Sierpuchowie, 100 km na południe od Moskwy, skonstruowali aerozolowy generator, mogący wytwarzać sztuczną mgłę do maskowania mobilnych wyrzutni rakiet - poinformowała rosyjska telewizja Dożd.
Naukowcy z Akademii Wojskowej Strategicznych Wojsk Rakietowych w Sierpuchowie, 100 km na południe od Moskwy, skonstruowali aerozolowy generator, mogący wytwarzać sztuczną mgłę do maskowania mobilnych wyrzutni rakiet - poinformowała rosyjska telewizja Dożd.
a niezależna stacja powołała się na kierownika katedry wyrzutni i rakiet w tej uczelni Aleksieja Sołodownikowa, który opowiedział o wynalazku podczas trwającej w Kubince, 60 km na zachód od Moskwy, międzynarodowej wystawy Dzień Innowacji Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej.
"Na linii frontu". Zachód straci cennego sojusznika? Rosja podbiła cenę rozgrywki z USA
Zobacz więcej
TV Dożd przekazała, że generator może wytwarzać chmury aerozolowe dowolnego rodzaju. Według stacji taka sztuczna mgła może ukryć mobilne wyrzutnie rakietowe, w tym przed satelitami; może też utrudnić naprowadzanie na nie broni o wysokiej precyzji rażenia.
TV Dożd podkreśliła, że we mgle można zamaskować również wyrzutnie międzykontynentalnych rakiet balistycznych RS-24 Jars, RS-12M2 Topol-M i RS-12M Topol. Rosyjska telewizja zauważyła, że dotąd do maskowania mobilnych wyrzutni rakiet w Siłach Zbrojnych FR na ogół używano jednorazowych świec dymnych.
http://wiadomosci.on...nej-mgle/qf92kk
0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych