Na pewno nie udało się stworzyć czegoś podobnego?
http://www.cmakers.o...ichardjudy.html
Napisano 26.04.2015 - 19:27
Co za uderząjące podobieństwo, tematycznie tez tak samo
Napisano 26.04.2015 - 19:49
Równie dobrze można napisać, że ten też jest odtworzeniem tamtego.
Tamte dwie głowy nie zwierają prawie żadnych szczegółowych elementów, w zasadzie tam jest wygniecione jedno wielkie koło i tylko zostawione kępki na oczy, usta i nos(w dodatku wszystko krzywe) i tyle. Może styl czy ewentualnie zarys jest podobny, ale ilość szczegółów, kształt, trudność wykonania, cieniowanie, a przede wszystkim fakt zakodowanej wiadomości to już zupełnie dwie sprawy.
Napisano 26.04.2015 - 20:05
No tak ale czy ten ufok jest jakoś dużo trudniejszy choćby od tego http://www.circlemak...orn_circle.html
Nie wydaje mi się, jeśli można zrobił kółko to można i pół kółka itp.
Napisano 28.04.2015 - 18:42
To wyżej jest prostym kształtem. Praktycznie same kółka.
Eh... nie o kształt się te zawody miały odbyć. Wybrano dość skomplikowany, żeby nie było zbyt łatwo. Sprawa idzie o dochowanie zasad, które są specyficzne dla ufockich tworów. Nikt nie jest w stanie wykonać choćby jednego kręgu bez łamania łodyg i to przesądziło o braku uczestników w zawodach.
Napisano 28.04.2015 - 18:50
Nie wydaje mi się, jeśli można zrobił kółko to można i pół kółka itp.
Wychodząc z takiego założenia, to w zasadzie zawsze będzie można podać ten argument w kwestii figur geometrycznych. Nawet jak powstanie miliard kwadratów to można zastosować stwierdzenie "jeśli można zrobić kółko to można też pół kółka, ćwierć kółka, 1/30 kółka i miliard kółek".
Dla mnie jest różnica jeden kwadrat, jeden trójkąt, a 40 kwadratów połączonych z 30 kółkami, owalami, półkolami i innymi różnymi liniami, wygięciami - co najlepsze wszystko tworzy jakiś wzór, bardzo często jest cieniowane, albo w trójwymiarze, jest perfekcyjnie wykonane i nie ma żadnych uszczerbków. Przypominam, że to zboże, a nie program graficzny na komputerze, a ponadto dziwne jest to, że tworząc tak skomplikowane i perfekcyjne wzory Ci ludzie się nie mylą...no bo jednak mylić się to rzecz ludzka. Co w momencie pomyłki i wykonania krzywego trójkąta? Koszą zboże i uciekają?
Napisano 29.04.2015 - 18:31
Napisano 29.04.2015 - 20:18
Zwykle badania kręgów polegają na wyszukiwaniu źdźbeł z anomaliami. Nie widziałem natomiast żadnego w którym przebadanoby większą ilość źdźbeł z jakiejś powierzchni piktogramu aby sprawdzić ile jest połamanych, ile zagiętych, ile z anomaliami - a przecież bywało że znajdywano kręgi świeże jeszcze nie zdeptane. Przeglądając dokumenty na temat Wylatowa znalazłem jeszcze jeden ciekawy wątek badań żywotności ziarem zbórz z piktogramów.
Co do tej idealności - różne teksty różnie to przedstawiają. Raz dowodem na nieziemskość kręgu ma być jego idealność, ale zaraz potem okazuje się że ich charakterystyczną cechą jest nieidealność. Krąg jest prawdziwy bo jest idealnym kołem, ale jak w pomiarach wyjdzie że jest to koło spłaszczone o metr to okaże się, że to cecha prawdziwego kręgu. Scieżki są prawdziwe bo są idealnie równe, a jak w pomiarach wyjdzie że tworzą lekki łuk, to też jest dobrze, bo człowiek nie wyprofilowałby takiego łuku więc to też jest prawdziwe. Gdy między położonymi pasami źdźbła zaczynają się podnosić to mamy oszustwo, ale uwaga bo w prawadziwych kręgach pozostają pojedyncze nieprzygięte. I tak w kółko.
Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 29.04.2015 - 20:24
Napisano 29.04.2015 - 20:49
Czasami tzw. badanie kręgu wygląda tak jak w tym przypadku http://www.tvn24.pl/...wie,448533.html
Zawołali różdżkarza z wygiętym drutem, i ten na podstawie tego twierdzi że tam jakaś siła działa. Chyba nie muszę mówić że wiarygodność takiej metody zn różdżką czy tam wahadełkiem jest o kant tyłka potłuc. Równie dobrze można zawołać szeptunkę która rozbije tam jajo i na tej podstawie stwierdzi czy krąg jest prawdziwy czy nie.
Vortal Rzeczy Paranormalnych →
Religia i Wierzenia Etniczne →
Chrześcijaństwo →
List od Lucyfera odszyfrowany dzięki ukrytej sieciAutor: Dagmii , 09.09.2017 list, opętanie, zakonnica i 2 więcej |
|
|
0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych