Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem (sprawa) imigrantów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2397 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Problem (sprawa) imigrantów (146 użytkowników oddało głos)

Czy jesteś ZA przyjęciem imigrantów do Polski?

  1. Głosowano TAK (9 głosów [6.16%])

    Procent z głosów: 6.16%

  2. Głosowano NIE (131 głosów [89.73%])

    Procent z głosów: 89.73%

  3. JEST MI OBOJĘTNE (6 głosów [4.11%])

    Procent z głosów: 4.11%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#256

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Zaciekawiony, a kto im kazał uciekać do Europy ? Część z nich wędruje na nasz kontynent przez Turcję. Dlaczego tam nie zostali ? Przecież religią dominującą tam jest islam, a i zwyczaje są podobne. Nie są to uchodźcy polityczni, a ekonomiczni. Oni chcą żyć za pieniądze podatników i najlepiej nic nie robić.

Najlepszym przykładem jest ich wędrówka do Niemiec i Szwecji, bo tam socjal jest wysoki. Dania już im nie odpowiada, gdyż zasiłki zostały zmniejszone do 800 euro, a prawo imigracyjne zaostrzone.

 

Jasne, że będą protesty przeciwników emigrantów. Ludzie jeszcze myślą i zdają sobie sprawę, że to oni będą utrzymywać zgraję nierobów i wcześniej czy później skończy się to ograniczeniem zasobów danej gminy na inne wydatki.

 

I jeszcze taka mała wisienka na torcie na zakończenie mego postu.

 

Pamiętacie wpis Kamila Bulonisa na fejsie o jego podróży autokarem z granicy włosko-austriackiej ?

 

Autor słynnego wpisu o tym, kim naprawdę są ludzie ściągający do Europy, dostaje pogróżki od nieznanych osób.

 

 Podróżnik Kamil Bulonis opisuje, co spotkało go po tym, kiedy jego wpis zyskał sławę.

Cytuję: „Panie Kamilu jest Pan nietolerancyjnym rasistą, ksenofobem i najprawdopodobniej niepoprawnym politycznie, biernoagresywnym homofobem”, „Dżihad już po ciebie idzie”, „Spłoniesz za Allaha!”. Przy okazji dalej nie istnieję, mój profil to trolling – przy okazji proszę o wytłumaczenie mi czym jest ten trolling? Moja opowieść to fake, a ja sam nigdy nie byłem za granicą. Usłyszałem też, że jestem zakamuflowanym agentem... Innych wulgarnych maili nie zacytuję przez grzeczność dla czytających – pisze podróżnik.

Problemy zaczął stwarzać również serwis Facebook.

Moje konto na Facebooku zostało zablokowane już dwukrotnie w ciągu ostatnich dwóch dni. Niech żyje wolność słowa... Ciekawe jak długo teraz nacieszę się niezablokowanym kontem. Podobno ja to nie ja – nieprzerwanie od ładnych 9 lat. Tak, tyle czasu jestem na facebooku i nigdy nie miałem żadnej blokady – dopiero teraz – opisuje Kamil Bulonis.

 

http://www.kresy.pl/...ostaje-pogrozki


Użytkownik kpiarz edytował ten post 10.09.2015 - 09:34

  • 10



#257

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Nie są to uchodźcy polityczni, a ekonomiczni.

Aha. I oczywiście to że w ich kraju trwa wojna, nie ma żadnego znaczenia...


  • -3



#258

Goosfraba.
  • Postów: 324
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

 

 

Nie są to uchodźcy polityczni, a ekonomiczni.

Aha. I oczywiście to że w ich kraju trwa wojna, nie ma żadnego znaczenia...

 

Widocznie nie ma skoro kobiety i dzieci zostawili.


  • 9

#259

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Opieka medyczna, zasiłki, kieszonkowe, ponad 2 tys. na rodzinę, bez przesady.

http://m.fakt.pl/pol...politycy,sx4jys

Jeśli tak będą im rozdawać to zamiast 12 tys. wciśnie się do nas kilka razy tyle.
  • 0



#260

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No to może nieco informacji, bo widzę pewne argumenty już któryś raz:

 

Ilu imigrantów przedziera się do UE?

Według szacunków Urzędu Wysokiego Komisarza NZ ds. Uchodźców (UNHCR) z końca sierpnia do brzegów Europy dotarło ponad 300 tys. osób z Afryki i Bliskiego Wschodu, z czego prawie 200 tys. na szlaku z Turcji do Grecji i 110 tys. na szlaku z Libii do Włoch. Wiele osób, które przybywają do Włoch, przedziera się przez Austrię lub Francję do Niemiec. Z kolei ci z Grecji podróżują do Niemiec przez Macedonię i Serbię, a następnie przez Węgry i Austrię. Z tego szlaku korzystają też mieszkańcy zachodnich Bałkanów (42 proc. wniosków azylowych w Niemczech od początku roku).

* Kto decyduje się na wyprawy?

Większość to uchodźcy. Na szlaku turecko-greckim najwięcej jest Syryjczyków, którzy uciekają przed krwawą wojną domową, oraz Afgańczyków. Na libijsko-włoskim najliczniejsi są Erytrejczycy ratujący się przed prześladowaniami brutalnej dyktatury. Wśród przeprawiających się przez morze są też obywatele Nigerii, Sudanu, Gambii. Część, np. Sudańczycy z Darfuru, ma spore szanse na status uchodźcy. Ale jest też grupa imigrantów ekonomicznych. By sfinansować podróż, wiele osób zapożycza się u krewnych lub znajomych, których potem trzeba spłacić. Do Europy nie podróżują najbiedniejsi, np. mieszkańcy trapionego wojną domową Sudanu Południowego, gdzie głód zagląda w oczy 4,6 mln z ponad 11 mln osób. Tacy ludzie nie mają pieniędzy nawet na jedzenie, a za podróż płaci się przemytnikom tysiące euro.

* Czy większość uchodźców z Syrii ucieka właśnie do Europy?

Nie. Spośród ponad 4 mln uciekinierów z tego kraju ponad 1,9 mln znalazło schronienie w Turcji. 1,1 mln przebywa w Libanie, 630 tys. w Jordanii, a 250 tys. w Iraku. Od wybuchu konfliktu w Syrii w 2011 r. do lipca 2015 r. Europa przyjęła 348,5 tys. wniosków o azyl od Syryjczyków.

* Czy to prawda, że większość przedzierających się do UE to mężczyźni?

Tak. Według UNHCR mężczyźni to 75 proc. osób, które w tym roku dotarły do UE przez Morze Śródziemne. Kobiety to 12 proc., dzieci - 13 proc. Na szlaku bałkańskim, czyli zaczynającym się od Grecji, mężczyźni to 69 proc., kobiety - 12 proc., dzieci - 19 proc. Natomiast w sąsiadującej bezpośrednio z Syrią Turcji kobiet i mężczyzn jest pół na pół. To sugeruje, że długą drogę do UE podejmują silniejsi mężczyźni i część z nich myśli o późniejszym ściągnięciu rodzin, które bardzo często zostawiają nie w Syrii, lecz w Turcji. Ponadto bariery kulturowe utrudniają młodym kobietom (i ich rodzinom) decyzję o samotnej wyprawie na północ. Organizacje międzynarodowe opisywały przed wakacjami duże ryzyko przemocy seksualnej, na którą narażeni są migranci na szlaku libijskim.

* Ilu ludzi zginęło, próbując przepłynąć do Europy?

Według Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji od początku roku w Morzu Śródziemnym utonęło ok. 2,5 tys. osób. Od kwietnia na morzu jest bezpieczniej, bo UE zwiększyła fundusze na patrole, ale tragedie nadal się zdarzają. Na przykład w sierpniu dwie kilkudziesięcioosobowe grupy imigrantów zginęły w ładowni statków, udusiwszy się spalinami. Poza tym nawet wzmocnione patrole nie są w stanie uratować wszystkich tonących.

* Dlaczego migranci nie zostają w Grecji i Włoszech?

Chcą jechać do krajów, które zapewniają rzetelną opiekę uchodźcom i - po uzyskaniu statusu azylanta - dają im lepsze szanse na znalezienie pracy oraz życie na przyzwoitym poziomie. Ponadto Grecja słynie z dużego odsetka odrzucanych wniosków azylowych. Wielkim magnesem są zatem Niemcy, choć w przypadku Francji i Wielkiej Brytanii część uchodźców przyciąga język znany znacznie częściej od niemieckiego.

* Czy UE ustaliła, jakie kraje kwalifikują się do pomocy, a jakie nie?

Rozdzielnik uchodźców proponowany przez Komisję Europejską obejmuje Syryjczyków i Erytrejczyków, co zapewnia im szybką ścieżkę do azylu. Z drugiej strony Komisja zamierza zaproponować wspólną unijną listę krajów bezpiecznych (teraz takie własne listy ma wiele krajów UE), na której zapewne znajdą się m.in. kraje Bałkanów Zachodnich. Obywatele takich państw będą wstępnie zaliczani do kategorii imigrantów ekonomicznych, ale nie zamyka to im zupełnie drogi do azylu (choć na pewno nie według szybkiej ścieżki).

* Jakie są pomysły na rozwiązanie obecnego kryzysu?

Podział części uchodźców między kraje UE, żeby odciążyć kraje graniczne. Tworzenie "hot spotów" na granicach UE, gdzie bardzo szybko przeprowadzano by wstępny podział imigrantów na uchodźców (ich przyjęcia wymaga prawo międzynarodowe) oraz imigrantów ekonomicznych, którzy nie muszą być wpuszczeni. Walka z przemytnikami ludzi na Morzu Śródziemnym. Plany zwiększonego wsparcia finansowego dla sąsiadów Syrii (Turcji, Libanu, Jordanii), przyjmujących najwięcej uchodźców, by pomóc ich tam utrzymać. Praprzyczyny kryzysu uchodźczego to wojna domowa w Syrii, państwo upadłe w Libii i represyjny system w Erytrei. Europa nie ma narzędzi do szybkiego rozwiązania tych problemów.

* Co to jest system dubliński?

Został ustalony w 1990 r. w stolicy Irlandii. Jego główna zasada głosi, że pierwszy kraj UE, do którego dotarł imigrant czy uchodźca spoza Unii, jest odpowiedzialny za przyjęcie oraz rozpatrzenie jego wniosku azylowego. Przykładowo za wnioski azylowe osób, które dopłynęły do Włoch, są odpowiedzialne Włochy. A jeśli taka osoba złoży wniosek np. we Włoszech i bez czekania na jego rozpatrzenie wyjedzie do innego kraju Schengen (np. do Francji), to taki kraj ma prawo deportować ją do Włoch. Pod koniec sierpnia Niemcy ogłosiły, że w stosunku do Syryjczyków zawieszają u siebie prawo "dublińskiej deportacji" - będą rozpatrywać ich wnioski bez próby odsyłania do krajów ich pierwszego kontaktu z UE. Także promowane przez Komisję Europejską plany podziału między kraje UE tych uchodźców, którzy docierają do Włoch, Grecji i Węgier, to wyłom z systemu dublińskiego.

* Czy Polska przyjmie wszystkich imigrantów, czy tylko uciekających przed wojną?

Nie musimy wszystkich przyjmować. Polska co do zasady nie przyjmuje imigrantów zarobkowych, którzy nielegalnie dostaną się do naszego kraju. Definicje mają znacznie, co podkreśla ONZ. Imigrant opuszcza swój kraj, bo chce polepszyć swoje życie. Polska części takich osób zezwala na pobyt i pracę, np. Ukraińcom. Za imigrantów są też uważani zagraniczni studenci. Inaczej są traktowane osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę Polski lub stawiły się na przejściu granicznym i złożyły wniosek o status uchodźcy. To specjalny status zagwarantowany przez prawo międzynarodowe dla ofiar wojen i prześladowań. Na koniec 2014 r. na całym świecie było 19,5 mln uchodźców. Prawo międzynarodowe gwarantuje im ochronę i minimalne prawa socjalne. ONZ przyznaje, że obecna sytuacja w Europie jest wykorzystywana przez imigrantów zarobkowych np. z Kosowa.

* Czy musimy przyjąć uchodźców?

Nie możemy odmówić, zobowiązaliśmy się do tego, przyjmując prawo międzynarodowe. Najważniejsza jest konwencja genewska z 1951 r. w sprawie statusu uchodźców. Mamy też własną ustawę o udzielaniu cudzoziemcom ochrony na terytorium RP. Dotyczy to jednak uchodźców, którzy dostaną się do Polski. Możemy odmówić przyjęcia osób, które przyjechały do nas z innych krajów UE, oraz tych, których chce relokować Komisja Europejska z obozów w Unii, Turcji i Libanie. Odmowa ich przyjęcia może się jednak zakończyć kryzysem w UE grożącym nawet wstrzymaniem dla Polski funduszy unijnych. Bo pojawiają się takie głosy. Zresztą Polska już zadeklarowała, że zgodzi się przyjąć 2 tys. relokowanych uchodźców.

* Czy służby sprawdzają, kim są uchodźcy w Polsce?

Robi się to podczas rozpoznawania wniosku o status uchodźcy. Złożenie wniosku uruchamia procedurę weryfikacji przeszłości cudzoziemca. Status mogą dostać tylko osoby uciekające przed wojną, które w swoim kraju są narażone na zagrożenie życia, lub z krajów, w których grozi im prześladowanie z powodu rasy, religii, narodowości, przekonań politycznych czy przynależności do grupy społecznej. Zasady przyznania statusu określa ustawa o udzielaniu cudzoziemcom ochrony na terytorium RP. Procedury prowadzi Urząd ds. Cudzoziemców. Pierwsze dane o uchodźcy zbiera Straż Graniczna zaraz po jego zatrzymaniu lub przejęciu na przejściu granicznym. Straż w celu jego rejestracji oraz weryfikacji podanych danych osobowych pobiera ślady linii papilarnych, zwłaszcza gdy uchodźca nie ma dokumentów. Dane wprowadza się do systemu Eurodac, żeby sprawdzić, czy już gdzieś w UE go nie zarejestrowano i czy nie jest w Unii poszukiwany. Jeśli uchodźca nie ma dokumentów, Straż Graniczna ustala tożsamość w ambasadzie kraju, z którego pochodzi.

* Czy będziemy mieli pewność, że wśród uchodźców nie ma terrorystów lub żołnierzy reżimu syryjskiego dyktatora Baszara al-Asada?

Jeśli Urząd ds. Cudzoziemców stwierdzi, że uchodźca nie kłamie i spełnia kryteria przyznania statusu, prosi ABW o jego sprawdzenie, np. czy jest zbrodniarzem wojennym lub popełnił inną zbrodnię. Jak ABW to robi? Ma dostęp do rejestrów różnych światowych służb, w których są osoby poszukiwane lub podejrzane o terroryzm. ABW może też porównywać profile uchodźców ze zdjęciami w internecie. To proste - już robią to sami internauci. Jeśli w danym kraju jest polska ambasada (działalność polskiej placówki w Syrii została zawieszona w 2012 r.), może też się do niej zwrócić o weryfikację. Nie jest tajemnicą, że polski wywiad ma za granicą swoich szpiegów. - Służby mają też swoich informatorów. Mogą oni być również wśród grup uchodźców - mówi dr Krzysztof Liedel, ekspert ds. terroryzmu z warszawskiego Collegium Civitas.

Zdaniem ekspertów weryfikacja dużej grupy uchodźców to wyzwanie dla naszych służb. ABW będzie musiało wyznaczyć do tego dodatkowe osoby. Zdaniem Liedla obawy, że Państwo Islamskie może wykorzystać sytuację, aby wysłać swoich terrorystów do Europy, są zasadne. Ale Piotr Niemczyk, były szef Urzędu Ochrony Państwa, uspokaja - mówi, że PI może przenikać do Europy legalnie, zakładając tu firmy przykrywki.

ABW ma 30 dni na sprawdzenie imigranta. Jeśli w tym terminie nie zdąży, uznaje się, że uchodźca nie stwarza zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, i przyznaje mu status.

Wczoraj Radio RMF podało, że przy przyjęciu uchodźców w Polsce preferowani mają być Erytrejczycy i Syryjczycy znający języki, z wykształceniem, doświadczeniem zawodowym i bliskim nam wyznaniem. Jeszcze w tym roku ma pojechać delegacja do obozów w Libanie. Na miejscu będą weryfikowane tożsamość i historia osób, których dane przekaże wcześniej ONZ. Zostaną z nimi przeprowadzone wywiady. W tym czasie prześwietli ich ABW. Do Polski przyjadą tylko osoby, które chcą tu zostać. Będą przyjmowane etapami w grupach. W ramach przesiedleń z obozów przyjętych będzie 900 osób, a w ramach relokacji z innych krajów UE - 1,1 tys.

* Czy musimy przyjmować uchodźców na stałe?

Nie, są różne formy pomocy. W ostatnich latach status uchodźcy dostawało co roku ponad 200 osób (od 2007 r. do końca sierpnia tego roku 1472 osoby), głównie Czeczeni. Ale w Polsce mogą też zostać osoby, których odesłanie do kraju pochodzenia nie byłoby humanitarne. Zostają one na prawie pobytu tolerowanego, ochronie uzupełniającej lub pobycie tolerowanym (w ciągu ostatnich ponad ośmiu lat przyznano go ok. 10 tys. osobom). W przypadku dużych fal uchodźców możemy przyjąć na czas określony - do momentu, gdy poprawi się sytuacja w ich kraju. Do tej pory nie było to w Polsce stosowane. W praktyce zdecydowana większość osób jeszcze przed rozpoznaniem ich wniosku o status wraca do siebie lub wyjeżdża do innych państw UE.

* Ile wydajemy na uchodźców?

W tym roku wydatki na osoby, które starają się o taki status, zaplanowano na 52 mln zł. Z tego opłacane jest też utrzymanie 11 ośrodków dla uchodźców wraz z ich kadrą. Dla porównania - ok. 50 mln zł kosztowało wybudowanie kilkuset metrów bulwarów nad Wisłą w Warszawie. Uchodźca, który przebywa w ośrodku, ma zapewnioną opiekę medyczną, wyżywienie, 50 zł kieszonkowego miesięcznie, 20 zł miesięcznie na środki higieny, refundację biletów na komunikację i 140 zł jednorazowej pomocy na zakup ubrań i odzieży. Dzieci mają zapewnioną edukację. Uchodźca może też wynająć sobie mieszkanie poza ośrodkiem. Wtedy trzyosobowa rodzina musi sama się utrzymać za 1350 zł miesięcznie. Uchodźca, który dostanie status, musi opuścić ośrodek. Jeśli zgodzi się na trwający rok indywidualny program integracyjny, może dostać dofinansowanie do 1260 zł miesięcznie. Po roku musi liczyć sam na siebie, ale ma takie same prawa ekonomiczno-socjalne jak Polak. Jeśli chce otrzymać mieszkanie socjalne, musi się o nie starać tak jak Polak. Osoby, które zostały np. na podstawie pobytu tolerowanego, nie dostają pomocy. Uchodźca ma prawo starać się o obywatelstwo.W tym roku utrzymanie jednej osoby w ośrodku kosztuje 1380 zł miesięcznie. Niezależnie od tego za przyjęcie uchodźców z obozów Unia daje jednorazową refundację na ich utrzymanie - 6 tys. euro za osobę relokowaną z innego kraju UE i 10 tys. euro za osobę z obozu spoza Unii. Oprócz tego do 2020 r. na imigrantów (m.in. ich integrację) dostaniemy z funduszy unijnych 63,4 mln euro.

* Czy uchodźcy będą mogli ściągnąć rodziny?

Łączenie rodzin gwarantuje ustawa o cudzoziemcach. Uchodźca może ściągnąć małżonka i dzieci, jeśli ma zapewnione źródło utrzymania i warunki mieszkaniowe

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1...l#ixzz3lKDYsryF

Pozwoliłem sobie pogrubić niektóre fragmenty.


  • 0



#261

Axote.
  • Postów: 152
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Większość z tych ludzi nie zna języka polskiego a i pewnie z angielskim sporo osób ma problem. Co oni będą tutaj robić, skoro na śmieciówce za 1400 zł często chcą znajomości 3 języków obcych (no i oczywiście polski, a oni go nie znają), doświadczenie w zawodzie + różne pierdoły biurokratyczne. Hm, no tak. Oni będą mieli z górki, a Polak będzie pracował za ochłapy. Jak nie Rosja, to Niemcy nas stłamszą. Trzeba się opamiętać, ale patrząc na wyniki referendum, jakie ono by nie było, to ludzie mają w dupie ten kraj. 


  • 0

#262

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Jest jedno "ale". Uchodźcą politycznym jest ten, który ratując swe życie, przekracza granicę kraju, w którym nie toczy się wojna. Idąc dalej, czyli przekraczając kolejne granice, uchodźca staje sie emigrantem zarobkowym poszukującym lepszego życia.

 

Jedynymi ludźmi, którzy będą mieli na długo zapewnioną pracę, to absolwenci arabistyki, reszta Polaków  wcześniej czy później raczej straci na dobrym sercu UE.

Poza tym, ewentualni arabscy emigranci raczej nie będą pracować na eksponowanych stanowiskach, choćby ze względu na brak znajomości alfabetu łac. Nawet, jeśli przyjadą osoby ze średnim wykształceniem, bardzo mało bedzie wśród nich osób, którzy będą znali ang., czy też franc. w mowie i piśmie.


Użytkownik kpiarz edytował ten post 10.09.2015 - 10:44

  • 5



#263

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nieudana inicjatywa środowiska narodowców. Ratusz zakazał manifestacji antymuzułmańskiej

 

Manifestacja się odbędzie

 

 

3235439_rn1.JPG

 

Jest zgłoszona legalna demonstracja Stop Cenzurze, która zaczyna się również o 16.00 [...] na Rondzie Dmowskiego!

...

 

 

 

Dlaczego manifestujemy?
Spoiler

 

 

fb


Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 10.09.2015 - 13:10

  • 2



#264

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawe ile zajmie im otrzymanie odpowiednich statusów bo bez tych spraw nie będą mogli pracować ani opuszczać swoich obozów. Czyli będą żyć jako pasożyty, a najgorsze, że tych ludzi nie będzie można usunąć bo mają u nas w państwie siedzieć. Były już w ogóle jakieś próby deportacji emigrantów za złe zachowania? Czy hop siup zapominamy co 5 minut temu dany osobnik robił?

Cóż Turasy chyba naprawdę też nie chcą uchodźców i wyczuwają w tym swój interes. Ciekawe gdzie my zmieścimy 4 mln lub więcej uchodźców D: Czy taka druga ilość Polaków otworzy oczy Europie? Ciekawe kiedy Polska powie stop większej ilości uchodźców? Przy mln?

http://wiadomosci.wp...wiadomosc.html?

Hmm ciekawa rozbieżność

http://m.bankier.pl/...ca-3405309.html

Miesięczny koszt utrzymania cudzoziemca w ośrodku dla uchodźców wynosi około 3400 złotych.


Użytkownik Ostrzewtlumie edytował ten post 10.09.2015 - 13:38

  • 0



#265

CzłowiekMutant.
  • Postów: 28
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

kasacja.gif

 

ostrzezenie.gif

 

Zabrania się politykowania tutaj. Zapoznaj się z Regulaminem.

 

Kronikarz


  • 4

#266

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jackowski też się wypowiedział na temat imigrantów.

I to co powiedział nie napawa zbytnim optymizmem.

 

 

 

A tak wygląda pomoc "humanitarna" dla uchodźców !!!

 

 

 

CONTAINER WITH AID FOR 'REFUGEES' WAS FULL OF WEAPONS AND AMMUNITION

 

 


  • 0



#267

luk26.
  • Postów: 384
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

https://youtu.be/sg72rIfLiuw

naprawdę tego chcecie...Podziwiam naiwność tych którzy wierzą,ze oni sobie przyjadą jak na przykład jakaś nacja europejska i będą sobie grzecznie żyli,powyższy przykład(podobnie jest z czarnymi)pokazuje ,że mają oni coraz to większe żądania.W europie coraz większe upały a nasze piękne kobiety będą chodziły zakryte szmatami bo inaczej dostaną oklep na mieście


  • 1

#268

Shiver.

    Silent Reaper

  • Postów: 661
  • Tematów: 19
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

uchodzcy-w-prasie.png

 

Polecam przeczytać i odnieść się do poniższego:

 

http://www.zelaznalo...amego-poczatku/

 

Tusk-o-dobrowolnym-przyjmowaniu-uchodzco


Użytkownik Partuszew edytował ten post 10.09.2015 - 17:07

  • 2

#269

Chasm.
  • Postów: 73
  • Tematów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

https://youtu.be/sg72rIfLiuw

naprawdę tego chcecie...Podziwiam naiwność tych którzy wierzą,ze oni sobie przyjadą jak na przykład jakaś nacja europejska i będą sobie grzecznie żyli,powyższy przykład(podobnie jest z czarnymi)pokazuje ,że mają oni coraz to większe żądania.W europie coraz większe upały a nasze piękne kobiety będą chodziły zakryte szmatami bo inaczej dostaną oklep na mieście

 

Świetny film luk26, po prostu nic dodać nic ująć.

Daleki jestem od stwierdzenia, że europejskie elity, oraz chodzące na ich pasku mainsteamowe media, są aż takimi ignorantami, żeby nie zdawać sobie sprawy z sytuacji, w jakiej obecnie jest Europa i w jakiej może się znaleźć. Nie wierze, że nie widzą co dzieje się w tej słynnej już Szwecji czy Francji (no chyba, że wiedzę czerpią z mediów, które kontrolują...). Naprawdę, ludzie z IQ wystarczającym do oddychania nie siedzą w parlamentach, radach i komisjach. A z takiego podejścia już bardzo łatwo przejść do jednej z teorii spiskowych (a co, w końcu to forum paranormalne...) mówiących o celowości takiego, a nie innego działania. Może rzeczywiście istnieją siły pragnące zniszczyć cywilizacje Zachodu? Jeśli tak, to gratuluję - wszystko idzie w dobrym kierunku, tak trzymać. 

 

Dwie ciekawostki a propos mediów:

 

1. "Jak podaje The Huffington Post, Saudowie zadeklarowali, że w ramach pomocy uchodźcom są gotowi zapłacić za budowę meczetów w Europie. Dokładniej, szejkowie zaoferowali Niemcom, że mogą sfinansować budowę 200 meczetów na terenie ich kraju, jeżeli ci przyjmą uchodźców z Syrii.

Saudyjska propozycja jest odpowiedzią na falę krytyki pod adresem krajów Zatoki Perskiej. Pomimo, że są one bardzo bogate i dobrze rozwijające się, nie planują otworzyć granic dla imigrantów" - śmiać się czy płakać? Jak ci plują w twarz, udawaj, że to deszcz, może sam w to uwierzysz...

 

2. Czy widzieliście ostatnio, jakąś ankietę w necie z pytaniem - Czy jesteś za przyjęciem "uchodźców"? Poważnie, to nie jest retoryczne pytanie; jeśli znacie taką stronę wrzućcie link, chciałbym się wypowiedzieć... W czasach, gdy pod byle bzdurnym artykułem, jest ankieta typu "Czy Dodzie ładnie w żółtych majtkach", o uchodźcach cisza, Władza boi się czego mogłaby się oficjalnie dowiedzieć... Nabijaliśmy się ostatnio, że Chiny blokują informację w wybuchu w jakimś mieście portowym. Chciałoby się zakończyć słynnym cytatem z Rewizora - „Z czego się śmiejecie? Z samych siebie się śmiejecie!"


  • 1

#270

luk26.
  • Postów: 384
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A może referendum ,granica z pewnością przekroczy 8%...no ale przecież unia,zdanie ludu się nie liczy


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych