Skocz do zawartości


--> Kompendium Horroru <--


  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#1 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

--> Tutaj wrzucajcie wszystko co związane z tym gatunkiem filmowym. Wasze propozycje, recenzje, opinie, pytania, zapowiedzi. Plakaty i trailery będą bardzo mile widziane podobnie jak komentarze na temat filmów, twórców, aktorów czy poszczególnych historii. <--

 

Poniżej znajduje się kilka zasad, które warto w miarę możliwości przestrzegać żeby to wszystko miało ręce i nogi i aby ludzie nie rozpoczynali oglądania filmów w ciemno:

 

  1. Dodajemy opis filmu.
  2. Dodajemy własną opinię.
  3. Dodajemy trailer.
  4. Nie używamy wulgaryzmów.
  5. Nie dodajemy treści zabronionych przez regulamin forum bądź przez prawo Polskie.
  6. Dodajemy tylko i wyłącznie filmy z gatunku horror bądź takie które są bardzo do niego zbliżone.

 

Poniżej znajdziecie małą listę horrorów, które moim zdaniem są warte uwagi.

 

 

 

  • Sinister (2012)

 

7503434.3.jpg

 

 Autor powieści kryminalnych po przeprowadzce znajduje na strychu projektor ze starymi taśmami. Oglądając materiały, odkrywa szokującą prawdę o nowym domu i jego poprzednich mieszkańcach. Brzmi zachęcająco? Nie bez powodu. Jest to klimatyczny horror trzymający w napięciu praktycznie od początku aż do końca. Reżyser w przemyślany sposób budował napięcie, etapowo i spokojnie dlatego niezależnie czy ktoś lubi szybki czy wolny rozwój akcji nie powinien się zawieźć. Pomysł na film okazał się być bardzo dobry, punkt kulminacyjny następuje chyba w najlepszym możliwym momencie,  naprawdę można podskoczyć w fotelu, wisienką na trocie jest bardzo dobra gra aktorska choć patrząc na obsadę raczej można się było tego spodziewać. Film, co by nie mówić, wart uwagi. 

 

 

  • Project Monster: Cloverfield (2008)

7182515.3.jpg

 

 Nowy Jork zostaje zaatakowany przez ogromnych rozmiarów monstrum. Grupa młodych ludzi próbuje wydostać się z pogrążonego w chaosie miasta. Od początku miałem co do tego filmu dobre przeczucia i nie zawiodłem się. Szybki rozwój akcji, bardzo fajnie wykreowane potwory, ciekawe dialogi, bardzo dobre miejsca scenerii. Na uwagę zasługuje również dobra praca kamery co w często jest pomijane w filmach tego typu i może irytować, tutaj na szczęście zostało to przez twórców dokładnie przemyślane. Bardzo dobry dobór aktorów do ról i gra aktorska nie pozostawiająca wiele do życzenia, dobre zakończenie, pasowne do fabuły i rozwoju akcji. Czego więcej chcieć?

 

 

 

  • Stake Land (2010)

7424512.3.jpg

 

 Wizja ponurej przyszłości Ameryki, która zniszczona została w wyniku gospodarczej i politycznej katastrofy. Z popiołu rodzi się nowy terror - epidemia wampirów przetacza się przez opustoszałe miasta. Z mojego punktu widzenia jest to film o wampirach, który wyglądał dokładnie tak jak powinien. Brak przepięknych panien i przystojnych panów na rzecz prawdziwego survivalu i ludzi przemienionych w potwory, postapokaliptycznego świata gdzie szanse na przetrwanie mają tylko najsilniejsi. Film wiernie oddaje realia zniszczonego plagą świata, gdzie (ludzkie) potwory bez żadnych skrupułów zabijają całe rodziny nie oszczędzając nikogo. Próby przetrwania i walka o przeżycie głównych bohaterów zostały przez reżysera dobrze przemyślane, w filmie nie brakuje moim zdaniem praktycznie niczego, niczego też nie jest za dużo. Zobrazowanie przez twórców ciemniejszej strony ludzkiej psychiki wyrażone w antybohaterach jest bardzo proste i czytelne. Stake Land to na pewno niezła opcja dla każdego fana filmów o krwiopijcach ale nie tylko dla nich, myślę, że to film który wampiryzm pokazuje od tej gorszej, zdecydowanie mniej romantycznej strony, którą twórcy w dzisiejszych czasach niemiłosiernie nas każą. Jeśli więc ktoś chce film o wampirach ale w nieco bardziej brutalnej i "mniej pięknej" formie to ten film zdecydowanie jest dla niego.

 

 

 

  • Babadook (2014)

7614689.3.jpg

 

 Amelia zmaga się z nieprzewidywalnym zachowaniem syna, który twierdzi, że w domu czyha potwór. I jak to bywa w horrorach, nie myli się. Muszę przyznać, że ten film mnie zaskoczył. Bardzo pozytywnie. Spodziewałem się monotonnego widowiska i przeciętnie spędzonej ponad godziny, a dostałem horror z prawdziwego zdarzenia, ze świetną grą aktorską, ciekawie ukazaną historią i głębokim przesłaniem. Co można powiedzieć o Babadooku? Na pewno to, że może przestraszyć nawet odpornego widza, reżyser nie ujawnia zbyt szybko rąbka tajemnicy, ba, właściwie do samego końca zostawia on pole do interpretacji dzięki czemu trzeba dobrze się przyjrzeć aby wiedzieć co film ma nam przekazać. Nie można nie wspomnieć o powalającej grze aktorskiej, szczególnie w wykonaniu Noah'a Wiseman'a, wydaje mi się, że to co zostało odegrane przez niego oraz Essie Davis lepiej być odegrane po prostu nie mogło. Twórcy filmu zadbali by klimat był gęsty a tempo rozwoju akcji nie było zbyt szybkie, w ciekawy i kreatywny sposób ukazano wewnętrzną walkę matki, walkę z samą sobą i ze swoimi słabościami. Babadook to dobra opcja chyba dla większości fanów horroru, jeśli jednak ktoś oczekuje choć odrobiny Gore czy pustych obrazków to się rozczaruje. Film ewidentnie wart obejrzenia.

 

 

 

  • The Divide (2011)

7422975.3.jpg

 

 Po wybuchu atomowym grupa ocalałych ludzi zamyka się w piwnicy apartamentowca. Cóż oryginalnego mogłoby powstać z tak prostego pomysłu? A jednak. Ten film znalazł się tutaj nie przez przypadek. Pomyślałem o nim co prawda na samym końcu ale nie mogło go tutaj zabraknąć nawet mimo iż nie jest do końca horror jakim możemy go sobie wyobrazić. Jest to horror jednak z troszeczkę innej perspektywy. Jeśli któryś film obrazuje efekty izolacji ludzi w perfekcyjny sposób to właśnie ten. Nie brakuje krwawych scen, brutalnych aktów przemocy i zwrotów akcji. Widz powoli może obserwować zmiany jakie zachodzą w bohaterach, ludzka psychika jest krucha, w przypadku długotrwałej izolacji i zagrożenia życia, niepewności jutra człowiek może przerodzić się w bestię. The Divide doskonale to pokazuje. W tym miejscu trzeba podkreślić bardzo dobry poziom gry aktorskiej. Aktorzy dali z siebie wszystko i wyszło znakomicie. Wśród bohaterów znajdzie się pare znanych twarzy także nie mówimy tu o anonimach. Klimat i atmosfera filmu potrafi przygnieść, obraz dehumanizacji i stopniowego upadku kodeksu moralnego przedstawiono w bardzo dobry sposób, z wyczuciem. Film może obrzydzić, może zszokować ale na pewno może nam też coś przekazać. Zakończenie również jest nietypowe i może zaskoczyć. Film ten jest gwarancją świetnie spędzonych 90 minut. Polecam.

 

 

 

Wszyscy fani horroru są tutaj mile widziani i mogą czuć się w jak u siebie. Jak tylko ktoś obejrzy coś nowego i mu się spodoba to niech od razu wrzuca tutaj żeby inni też mieli uciechę  :P Zapraszam.


Użytkownik ✪Critter edytował ten post 29.07.2015 - 14:56


#2

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Myślałem, że to będzie miało ciut inną formę, jeśli mam być szczery.

Samo wrzucanie tytułów, to trochę mało, bo przy 10 tym poście z podobną listą zrobi się taki miszung, że nikomu nie będzie się chciało sprawdzać o co kaman, że nie wspomnę o tym, że nie da się uniknąć dublowania tytułów.

Ja sądziłem, że to będzie podzielone na jakieś "podgatunki" ( np. "krwawe", "duchy" "demony" itp - do ustalenia) oraz, że przy każdym wrzuconym tytule (nie trzeba od razu wrzuć dziesięciu) będzie kilka słów komentarza (albo od siebie albo skopiowanego np. z Filmweb - czy tam innego portalu).

W końcu chodzi o to żeby zachęcić do oglądania jakiegoś, a nie wypisać wszystkie, które się oglądało.

 

I warto byłoby podawać tytuły oryginalne, oraz polskie odpowiedniki (o ile są).


Użytkownik pishor edytował ten post 26.07.2015 - 14:40




#3 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Prawdę mówiąc mi jest to obojętne, mogę podzielić filmy na kategorie choć niektóre ciężko sklasyfikować. Każdy może wrzucać według takiego podziału jaki chce. Poza tym czasem ktoś obejrzy jeden nowy horror i opisze go tutaj. Formę tego jak to ma wyglądać przecież można omówić.


Użytkownik ✪Critter edytował ten post 26.07.2015 - 14:42


#4

Macabre.

    Oczywiście to tylko teoria.

  • Postów: 83
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 7
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja mogę polecić od siebie kilka klasyków, trochę kina azjatyckiego (kilka normalnych też się znajdzie):

 

Suspira (1977) - klasyka horroru. Susy Bannion przyjeżdża do najsłynniejszej wiedeńskiej szkoły baletowej. Szybko odkrywa, że dzieje się w niej coś niedobrego. Jeśli szukacie tutaj niezwykle wymyślnej fabuły to przepraszam, ale nie znajdziecie, jest ona co najmniej przeciętna. Co sprawia, że film jest taki wspaniały? Wygląd! Argento wykorzystał tutaj surrealistyczną wizję szkoły baletowej. Wszystko jest nader kolorowe i pochodzi jak z jakiejś zwydziwianej bajki i nadaje niesamowitego klimatu. Mogę też wspomnieć o niesamowitym soundtracku w wykonaniu Goblin. Brutalność? 3/10. Jeśli ktoś boi się krwi w kolorze plakatówek i nie za realistycznie pokazanych scen śmierci to naprawdę się przerazi. (Kategoria: Slasher, Nadnaturalne, Tajemnica)

 

(fanowski trailer, ponieważ uważam, że jest lepszy od oryginału)

 

Czerwone Pantofelki (2005) - Proszę nie wypominać, że pantofelki są różowe. W Korei znana bajka nazywa się "Różowe Pantofelki". Kobieta, znajdując parę różowych pantofelków, odkrywa, że buty są przeklęte. Jeden z wariantów kina azjatyckiego. Fabuła naprawdę mnie wciągnęła. Trochę rzeczy do przewidzenia trochę nie za bardzo. Taki tam przyjemny horror na wieczorek. Brutalność? 4/10 No powiedzmy, że czerwone pantofelki nabierają tam też innego znaczenia. (Kategoria: Tajemnica, Ghost Story, Azjatyckie )

 

 

Inni (2001) - Ten film miał to coś! W zamieszkałej przez rodzinę Grace posiadłości zaczynają dziać się niepokojące rzeczy. Po pierwsze punkty za klimat. Stara posiadłość w środku nikąd otoczona mgłą jest naprawdę pięknym miejscem. Kilka plusików jak zagrała tam Nicole Kidman, naprawdę wczuła się w rolę. Zakończenie jest niesłychanym zaskoczeniem, takim, że lepiej nie powiem nic co uchyli rąbka tajemnicy. Brutalność? 1/10 Nie wiem czy w filmie choć raz polała się choćby kropla krwi, ale dla takiego filmu może to i lepiej bo mogłoby to zepsuć klimat... (Kategoria: Ghost Story, Tajemnica)

 

 

Piątek Trzynastego (1980) - Wszyscy znają wizerunek Jasona z maczetą i maską hokejową. Co działo się jednak przed tym? Steve Christy postanawia otworzyć obóz nad jeziorem Cristal, gdzie wcześniej doszło do tragedii. Mężczyzna nie wie, że w okolicznych lasach czai się morderca. Mam sentyment do takich filmów. Teraz jak widzisz jakiś kolejny Slasher pełen napalonych nastolatków to nie wygląda to zbyt dobrze. Ale tutaj coś mnie urzekło. W końcu to prekursor tych wszystkich wybijanek. Dalszych części nie polecam. Wymyślanie na siłę. Brutalność? 6/10 Co jak co nie szczędzą sobie na brutalności jednak te stare efekty specjalne kiedy zamiast CGI trzeba było używać charakteryzacji, przyjemna nostalgia. (Kategoria: Slasher, Tajemnica )

 

 

Jedno nieodebrane połączenie (2003) - Kolejny przykład prosto ze wschodu. Przyjaciele Yumi zaczynają ginąć po tym, jak otrzymują wiadomość głosową dotyczącą okoliczności ich śmierci. Wkrótce dziewczyna również dostaje taką informację. Coś jest, może szału nie ma, ale klimat i fabuła nadrabia. Jest też wersja amerykańska, ale sam nie jestem za wielkim fanem takich rozwiązań. Wersję japońską polecam bardziej! Brutalność? 4/10 Wszystko świetnie i gdyby nie ostatnia scena na samym końcu podchodząca prawie pod gore dostało by mocną trójeczkę. (Kategoria: Ghost Story, Tajemnica, Azjatyckie )

 

(znalazłem tylko po japońsku)

 

Oczywiście to tylko przykłady, które pamiętam na dzień dzisiejszy. Jeśli chodzi o filmy nie jestem jeszcze horrorowym wyjadaczem, ale wszystko przede mną! Poza tym to horrory, które uznałem za warte polecenia, kilka moich bardziej lubianych było wspomnianych już wyżej np. Conjuring, albo Shutter (o ile mówimy o tajlandzkiej wersji)

 

EDIT: Przesadziłem z kolorkami już naprawiam ^^'


Użytkownik Macabre edytował ten post 27.07.2015 - 20:05




#5

CAASP.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moje propozycje- kategoria Zombie- dwie perełki: film "The battery" i miniserial "Dead set" (brytyjski więc nieco lepszy, osiągalny tylko przez Wyspiarzy klimat, inny niż w większości amerykańskiej sieczki na jedno kopyto, choćby nudne jak flaki z olejem "Walking dead"). Szczególnie polecam "The battery".

 

Co do kategorii Potwory- polecam "The mist". Film rozwija się jak typowy dla gatunku i nagle zakończenie... Powiem tylko, że to chyba najlepsze zakończenie filmu (grozy? horroru?) jakie widziałem...

 

Jako perełka- zrealizowany jako niemy film, w stylu lat '20  "The call of Cthulhu". Trailer z yt: 



#6 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

The Battery wygląda zachęcająco. Inni, One Missed Call i The Mist świetne.



#7

Silm4ril.

    Głos rozsądku

  • Postów: 94
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jest kilka pozycji, które jako niedzielny oglądacz horrorów mogę z czystym sumieniem polecić.

 

  • Dracula (1992, reż. Francis Ford Coppola) - znakomity, klimatyczny, zrealizowany z niezwykłym pietyzmem i pełen cudownych, tradycyjnych efektów specjalnych. Przede wszystkim zaś - poruszający i ukazujący postać Draculi w innym świetle, niż zostaliśmy przyzwyczajeni. Moja ocena: 8/10. (kategoria: wampiry)
  • Jeździec bez głowy (1998, reż. Tim Burton) - wszystko to, za co kochamy Burtona. Film nie jest straszny, i nie ma taki być; jest za to zabawny, tajemniczy i po prostu cudownie zrealizowany. Klimat aż się z niego wylewa. Świetna propozycja nie tylko dla fanów Burtona. Moja ocena: 8/10 (kategoria: tajemnica, duchy)
  • Rytuał (2011, reż. Mikael Håfström) - niby kolejny film o egzorcyzmach, ale za to podchodzący do tematu z oryginalnej strony. Mocne sceny i całkiem niegłupie przesłanie. Nie dorównuje co prawda Egzorcyście, ale to naprawdę solidny film. Moja ocena: 7/10 (kategoria: egzorcyzmy, demony)
  • Egzorcyzmy Emily Rose (2005, reż. Scott Derrickson) - ponownie egzorcyzmy. Film, który wielu ludzi uważa za straszny - ja nie wiem, dlaczego. Cenię go z innych przyczyn: za solidne ukazanie ludzkiego dramatu i świetne sceny na sali sądowej. Moja ocena: 7/10 (kategoria: egzorcyzmy, demony)
  • Wstrząsy (1990, reż. Ron Underwood) - czy naprawdę trzeba przedstawiać ten film? Świetna komedia z gigantycznymi robakami w roli głównej. Piękne plenery, dobre efekty specjalne, zabawni bohaterowie i urzekający swą lekkością klimat - czego chcieć więcej? Moja ocena: 8/10 (kategoria: komedia, monster movie)
  • Paranormal Activity (2008, reż. Oren Peli) - jedyny film, któremu udało się mnie wystraszyć. Spore w tym zasługi zakończenia, którego pomysłodawcą był Steven Spielberg. Momentami nieco tandetny, ale za to bardzo dobrze buduje napięcie. Moja ocena: 7/10 (kategoria: duchy, demony).


#8

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kategoria: UFO i kosmici

Znaki (Signs) - 2002 r. USA, reż. M. Night Shyamalan, w rolach głównych: Mel Gibson, Joaquin Phoenix.



#9

Kazuhaki.
  • Postów: 589
  • Tematów: 176
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 6
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moje propozycje:

 

Coś za mną chodzi - Oryginalny, specyficzny horror z głębokim przesłaniem. Po stosunku z nieznajomym za Jay zaczyna podążać nieznana istota.

 

The Taking of Deborah Logan - Grupa ludzi postanawia nakręcić dokument o chorej na Alzheimera staruszce. Stają się ofiarami niewytłumaczalnych zjawisk.

 

Maggie - Nowy sposób na przedstawienie apokalipsy zombie. Została ona już opanowana. Świat zaczyna wracać do normy. Nastolatka Maggie zostaje zarażona. Wszyscy zarażeni, którzy po 6 miesiącach zmienią się w zombie muszą zostać odwiezieni na kwarantannę. Ojciec nastolatki (Arnold Schwarzenegger) nie chce na to pozwolić ze względu na panujące tam warunki.

 

Would You Rather - Iris postanawia wziąć udział w tajemniczej grze. W filmie gra Sasha Grey

 

Cube 1,2,Zero - Grupa ludzi budzi się w pełnym pułapek sześcianie.

 

Diabeł - Pięcioro nieznajomych zostaje uwięzionych w windzie. Stają się świadkami niewytłumaczalnych i przerażających zjawisk.





#10

Silm4ril.

    Głos rozsądku

  • Postów: 94
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

"Znaki" nie są stricte horrorem, choć jako dziecko bałem się obejrzeć je do końca.

#11 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Maggie i The Battery obejrzałem dziś. Świetne, szczególnie Maggie wzbudził emocje. Oba filmy z przesłaniem i o zombie choć próżno szukać gore i typowego survivalu (co akurat posłużyło tym filmom). 



#12

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Silm4ril, masz rację, to raczej thriller, ale na pewno zrobiony po to żeby przestraszyć i momentami trochę dreszczyk jest i jest moim zdaniem świetny klimat oraz genialna muzyka w wykonaniu Jamesa Newtona Howarda. O kosmitach jest mało horrorów, więc warto dodać Znaki, nawet jeśli to tylko thriller, bo warto je obejrzeć moim zdaniem. U mnie strach przed kosmitami się zaczął właśnie od obejrzenia Znaków kiedy byłem mały :D .



#13

Silm4ril.

    Głos rozsądku

  • Postów: 94
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@Silm4ril, masz rację, to raczej thriller, ale na pewno zrobiony po to żeby przestraszyć i momentami trochę dreszczyk jest i jest moim zdaniem świetny klimat oraz genialna muzyka w wykonaniu Jamesa Newtona Howarda. O kosmitach jest mało horrorów, więc warto dodać Znaki, nawet jeśli to tylko thriller, bo warto je obejrzeć moim zdaniem. U mnie strach przed kosmitami się zaczął właśnie od obejrzenia Znaków kiedy byłem mały :D .

Miałem dokładnie tak samo ;) Teraz usiłuję się zmusić do obejrzenia tego filmu w całości - teraz, kiedy obejrzałem już recenzję w wykonaniu Nostalgia Critica, trochę mniej się boję, choć zapewne emocje nadal będą. Z recenzji wynika, iż "Znaki" to film totalnie głupi - a jednak, najwyraźniej na tyle straszny, że nie widać jego głupoty :D

 

"Znaki" są klasyfikowane jako thriller, z tego względu, że kosmici tutaj nie są potworami, jak np. Obcy Ridleya Scotta, tylko niemalże w pełni ludzkimi przeciwnikami. Cóż, nie potrzebowali przerażającego wyglądu, by wywołać u mnie fobię przez kosmitami ;)



#14

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No tak z naukowego punktu widzenia film jest momentami trochę głupiutki, natomiast ma jednak w sobie to coś. Dla mnie pamiętne jest kilka scen z jednej nocy na tej farmie, w tym taka jedna na tym polu kukurydzy gdzie pojawiały się kręgi. No i jak wspomniałem, świetny klimat farmy na amerykańskiej prowincji oraz nastrojowa, budująca napięcie muzyka. Jak ktoś lubi słuchać soundtrackow to naprawdę polecam, momentami jest piękna.

Jakby ktoś jeszcze znal jakieś horrory/thrillery o UFO i kosmitach, oprócz już wymienionych, to piszcie śmiało, chętnie jakieś nowe poznam bo mam słabość do tej tematyki (tylko błagam, nie Super 8 :P )



#15

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli horror o kosmitach to "Dreamcatcher" i "Fourth Kind" z Millą Jovovich - robią wrażenie. Zwłaszcza drugi, pokazujący faktyczne nagrania osoby, która podobno przeżywała wizyty obcych i porwanie chyba nawet.

 

Co do horrorów, które mnie zaniepokoiły lub wręcz przestraszyły, to na szybko: Session 9, Lovely Molly, Grave Encounters, The Fog Carpentera z genialną muzyką, Paranormal Activity II, REC I, The Divide.

 

Generalnie na mnie działają filmy "realne", tzn. takie, w których teoretycznie pokazane są sprawy mogące się wydarzyć i w które wierzę. Wszelkie filmy typu "Rytuał", "Taśmy Watykanu", "Demony" z 2012r. Pomijam fakt, jak to jest nakręcone, pomijam aktorów - ale sam temat opętań, egzorcyzmów, demonów - to jest to!

 

Wampiry, wilkołaki, wielkie rekiny, piranie, teksańska masakra, slashery, gore, nie robią na mnie wrażenia. 

Lubię filmy niedopowiedziane, w których widz musi trochę pomyśleć, dodać coś od siebie w zrozumieniu scenariusza i zamierzenia reżysera. Filmy niepokojące, pokazujące dziwne sceny, jakieś wytwory chorego umysłu - jestem na tak :)

 

Generalnie rozmowa ze mną na temat kina grozy to 1L dobrego alkoholu, wygodne fotele, delikatny dark ambient w tle i możemy lecieć. A jak jakaś burza się za oknem trafi - będzie tylko ciekawiej...






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych