Jest conajmniej jedno stworzenie, które o tym nie wie... Jest to ryba latimeria "żywa skamielina" jak ją niektórzy określają.
no bo może taka forma jest akurat najlepsza ? tak jak Hatterie albo krokodyle albo bardzo dużo owadów ? tez nie ewoluowały od wielu milionów lat i radza sobie całkiem dobrze

bo przestała ewoluować ?Skoro latimerie istnieją już tak długo, to dlaczego dziś nie znajduje się trochę bardziej rozwiniętej jej formy?
conajmniej ciekawa tezaChciałbym jednak zauważyć, że wszystkie zwierzęta już teraz są najlepiej przystosowane do swoich nisz. Nie mają już powodów do dlaszej ewolucji.

skoro chlorofil został stworzony przez boga to dlaczego niektóre prymitywne gatunki posiadają mało wydajny, prymitywny chlorofil ?Skąd ta dodatkowa energia potrzebna do procesu ewolucji? Motorem życia przetwarzającym tę dodtakową energię miałby być chlorofil. Dzięki tej substancji, która też musiała wytworzyć się na skutek niewiarygodnego ciągu przypadków, komórka jest w stanie zmienić światło słoneczne na energię chemiczną.
dlatego własnie że był dla nich śmiertelny sinice wydalały go ze swoich organizmów do atmosfery, tak poza tym to życie rozwijało się w wodzie a nie w atmosferze w środowisku metanowym...No właśnie, tlen cząsteczkowy (czyli o2) powstaje jako produkt uboczny fotosyntezy. Jednak dla życia, które rozwijało się w środowisku metanowym, tlen w tej postaci byłby śmiertelną trucizną i tu ewolucja wykończyłaby sama siebie.
z tego co zobaczyłem to ptaki też maja trzy palceCo do palców też mam ciekawy fakt. mianowicie chodzi mi o skrzydła ptaków. Skrzydła powstały, jak zakłada ewolucja z łap dinozaurów, które ni stąd ni z owąd zaczęły skakać z drzew, by dopaść zwierzynę.
Przodkami ptaków były teropody, u teropodów brakuje czwartego i piątego palca (tzn. małego i serdecznego). Biolodzy próbują obecnie dowodzić, że kości nadgarstka i palców u "nieptasich" teropodów przypominają formą i połączeniem odpowiednie kości u późniejszych ptaków. Warto zauważyć, że w obu przypadkach chodzi o zupełnie inne palce!!
Bliscy krewniacy ptaków miniraptora są o 35000000 lat młodsi. Zgodnie z teorią ewolucji okres ten był zbyt krótki na taki rozwój.
I tu nasuwa mi się pytanie; czy skomplikowane płuca ptaków mogły się wykształcić z dosyć prostych płuc gadów?
dobrze Aquila odpowiedział na ten głupi argument, ludzki mózg rósł w tepie 120 tys komurek na pokolenie

co do teori Ernsta Haeckela to faktycznie troche głupio zrobili ale jednak to że embrion ludzki ma fałdy takie z jakich u ryb powstają płuca, to chyba daje do myślenia i to że ta teoria została sfałszowana nie znaczy że niema w niej ani ziarna prawdy
za to dla takiego (nie)laika jak ty, jeżeli nie udało się uzyskać wszystkich 20 aminokwasów i nie stworzyły one komórki to odrazu cały eksparement nalezy spuścić w klozecie prawda ? pewnie nie wiesz że ten eksparyment nie trwał tak jak to było w przypadku młodej ziemi wiele tysięcy czy nawet milionow lat tylko kilka tygodni...dla laika mogło by się wydawać, że aminokwasy to już coś, jednak naukowcom udało się uzyskać kilka z pośród 20 aminokwasów budujących organizmy
I w jakiś cudowny sposób aminokwasy te musiały by odnaleźć się pośród wód oceanu i połączyć w białko o odpowiedniej konformacji (kształcie) by mogły pełnić swoje funkcje, ale ups, komórek jeszcze nie było, a same białka nic nie zrobią...
weług jednej z teori w zagłębieniach w jakiejś pierwotnej powierchni ziemi, w takich jakby kałurz(?)ach działo się to tak że do tych zagłębień wlewała się woda (np podczas przypływów) a podczas dnia wysychała pozostawiając troche wody o bardzo dużym zagęszczeniu aminokwasów

