Zgadzam się, że chodzi i przekaz podprogowy ale raczej skupił bym się na algorytmach. Po przez serię odpowiednio zadanych pytań oraz komend (jak tutaj zmiana koloru), jesteśmy w stanie zgadnąć bardzo wysokie wartości liczbowe, które przyjmie nasz rozmówca. (np pomyśl o jakiejś liczbie od 1-1000, podziel ją przez X a następnie podziel przez 2 itd...). To nie jest żadne czytanie w myślach. Pan w filmie opierał się również na trendach typu jaki kolor najczęściej obierają rozmówcy w tej sytuacji. Jeśli zapytam Cię byś wybrał/a wybrane narzędzie robotnika i jego kolor to prawdopodobnie pomyślałeś/aś właśmie o młotku koloru czerwonego.
To wszystko to badanie trendu, statystyka, logika, psychologia. Owszem jest to fenomenalne bo aby ułożyć taką grę i przeanalizować tyle czynnikó trzeba mieć tęgą głowę ale przypisywanie temu procesowi cech zjawiska nadzwyczajnegojest przesadą. Sam tytuł trochę manipuluje prostym odbiorcą. A potem im więcej osób uwierzy, żę to faktyczne hakowanie tym większe znaczenie ma tutaj tzw. dowód społeczny, mówiący, że to faktycznie jakieś c\hakowanie.
Mam pytanie. Jeśli można tak łatwo czytać w człowieku, czy można czytać w tym co on robi. Np : giełda, forex. Czy mentalizm można jakoś wykorzystać analizują nie człowieka przed tobą, a zbiorową reakcję na rynkach?
Nie zupełnie rozumiem drugą część pytania. Chodzi Ci o ocenę człowieka na podstawie reakcji innych na jego poczynania? To kwestia zbyt indywidualna ale można by się pokusić o jakąś symulację. Jednak będzie to niepewny osąd. Ale z kolei ocena człowieka na podstawie tego co robi jest już łatwiejsza np mowa niewebralna mikro ekspresja itp, agresywność na tej giełdzie czy też zachowawczość mogą zdradzić kolejny, zamierzany ruch danego inwestora, Grając w szachy też jesteś w stanie przewidzieć pulę ruchów, strategii przeciwnika w danej chwili.
Użytkownik Atomowy_jogurt_zagłady edytował ten post 13.02.2017 - 14:16