Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zagadka: Samobójstwo czy morderstwo?


  • Please log in to reply
118 replies to this topic

#76

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie miałem tego mówić ale .... zmiana warunków zagadki post faktum  jest oszustwem.

Noxili tak sie nie da bo otwierasz te niewłaściwe to nie ma wyjścia dziadu daje ci kopa i lecisz.

 

.

Jeśli jest otwór na klucz to wystarczy wziąć nić przywiązać do niej coś małego ale ciężkiego i przełożyć

 

Drzwi możecie sobie wyobrazić takie jak się też w kościołach stosuje przy wejściu.

 

Weż coś ciężkiego i przepchnij przez zamek Yale .Albo nitke : zresztą przez typowy zamek starego typu tez nic nie przepchniesz bo wylot chroni taka obrotowa klapka.

 

 

"że wszystkie kropki ze sobą mają być"

 

zagadka jednoznacznie mówi że maja być połączone "jednym ciagiem." A nie każda z każdą.

 

2 OPCJE

 Najpierw  koza, pusty powrót, Wilk  i powrót z kozą , kapusta i pusty powrót po kozę.

Najpierw koza , pusty powrót, kapusta i powrót z kozą wilk i pusty powrót po kozę.





#77

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1652
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobrze myślicie , zawsze dziadek zabierał kogoś do łódki na drogę powrotną.

 

@ noxili obie wersje są poprawne ;) Sęk w tym , że nikt nie pomyśli , że dziadek mógł zabierać kogoś w drogę powrotną.

 

smspbd.jpg

 

 





#78

marko895.
  • Postów: 173
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

101 :P, chyba, ze uznamy, że ten ostatni fioletowy kwiatek jest różny od poprzednich i policzymy po liczbie płatków, to 81 ;p


Użytkownik marko895 edytował ten post 12.11.2016 - 23:02


#79

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja tej zagadki z drzwiami nie wymyśliłem, gdzieś w necie kiedyś ją znalazłem w takiej formie.
A z tymi kwiatami to 26



#80

jako_taki.
  • Postów: 115
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

3ANWztk.jpg



#81

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1652
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak na prawdę to marko895 pokonał mnie moją własną bronią. Nie zwróciłam uwagi na płatki kwiatka. Więc obydwie odpowiedzi uważam za poprawne. Brawo



#82

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie zauważyłem że na ten ostatni znak to x, myślałem że to plus.





#83

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1652
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

2s6njg7.jpg

 

Profesor Blanchard prowadził badania naukowe na potrzeby francuskiego koncernu farmaceutycznego. Tego deszczowego dnia, jego żona jak zwykle przyniosła mu do laboratorium lunch. Gdy stanęła w drzwiach (jak później zeznała), zobaczyła sylwetkę mężczyzny wyskakującego w popłochu przez otwarte okno. Profesor zaś leżał martwy na podłodze.

 

2zzhlsg.jpg

 

Wezwana na miejsce zbrodni policja przyjechała natychmiast. Dowódca patrolu sierżant Roland stwierdził, że ofiara została zastrzelona.

Natychmiast zawiadomił o zdarzeniu komisarza.

 

 

2uzow3q.jpg

 

Przybyły do willi zamordowanego profesora komisarz Morel przesłuchuje kucharkę, ogrodnika oraz żonę denata. Pani Blanchard stwierdziła, że sprawca skradł dysk z wynikami pracy męża.

 

2mqnqdu.jpg

 

Mimo padającego deszczu, ekipa dochodzeniowa pod nadzorem komisarza, dokonuje szczegółowego przeszukania domu, ogrodu i laboratorium profesora.

 

nzqg50.jpg

 

Po kilku godzinach szczegółowych oględzin posiadłości, komisarz Morel uznał, że pewna poszlaka dowodzi, iż zabójcą profesora jest ktoś z domowników.

 

Którego z trzech domowników podejrzewa Morel?





#84

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tą młodą w czerwonym, co mu żarcie przyniosła.





#85

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1652
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sprecyzuj dlaczego ją podejrzewasz?

 

Nie znam odpowiedzi . Nie jest podana więc liczę na waszą kreatywność.





#86

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bo ten koleś uciekający przez okno został przez nią wymyślony, czyli w rzeczywistości nie było go tam.





#87

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli inni, w tym kucharka, słyszeli strzał, to żona niosąca lunch też powinna. Tymczasem z relacji wynikałoby, że dopiero gdy weszła do pokoju męża to zorientowała się co się dzieje. Złodziej uciekał, mąż leżał martwy, czyli strzał musiał już nastąpić.

 

Aczkolwiek zastanawiające jest czemu ogrodnik w ten deszczowy dzień jest ubrany tylko w lekkie robocze ubranie i kapelusz. Kucharka siedziała w kuchni, a on w... ogrodzie?





#88

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Myślę, że jest to zmowa służącej i żony tego badacza. Spójrzcie na ich ręce na ostatnim obrazku.

Użytkownik Post edytował ten post 13.11.2016 - 14:15




#89

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 Jak Wszystko i Zaciekawiony obstawiam jako morderczynie żonę. Szansa na to że jest jednocześnie głucha i akurat niosac talerze trafiła w moment gdy zabójca uciekał jest minimalna. Również sugerowany przez nia scenariusz (morderca miał czas na wymontowanie dysku z komputera albo alternartywnie profesor zostawił wazne dane na wierzchu w dysku ) jest niemożliwy  Morderca nie mógł włamać sie wcześniej i znaleśc dysk twardy  bo pracował tam profesor.

 

ogrodnik w ten deszczowy dzień jest ubrany tylko w lekkie robocze ubranie i kapelus

 

siedział w szopie na narzędzia i zbijał bąki /podpijał.





#90

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem - za bardzo kombinujecie :D

Choć słusznie typujecie - bo zabiła żona.

 

Takie zagadki zwykle nie są specjalnie wyrafinowane - tu kluczem jest padający deszcz, o którym nie bez kozery wspomniano.

Po prostu w deszczu, zabójca musiałby zostawić ślady na mokrej ziemi, wyskakując przez okno.

A śladów brak - co widać wyraźnie na czwartym obrazku.

 

Dysk mógłby zabrać zanim zastrzelił profesora - terroryzując go pistoletem na przykład :D






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych