Nie. Egipt w większości jest obszarem pensejsmicznym (strefa występowania rzadkich i słabych wstrząsów, podobnie jak większość terytorium Polski). Południowo-zachodnia część kraju jest natomiast asejsmiczna (wolna od trzęsień).Egipt jest w ogóle obszarem aktywnym sejsmicznie??
Wiesz muhad, trzeba mieć cholernie bujną wyobraźnię, żeby w tych nieregularnych blokach skalnych dopatrzyć się skutków trzęsienia ziemi. Moim zdaniem nie trzeba zbytnio nadwyrężać umysłu, aby stwierdzić, że bloki tworzące rdzeń piramidy od początku były nieregularne. Zresztą taki sposób budowania - na zewnątrz ładnie, a w środku byle jak - był bardzo popularny w starożytnym Egipcie.Mogło byc tak, że po kilku wstrząsach cała piramida była naruszuna. Mogli odrestaurowac tylko zewnętrzną częśc po kataklizmie, ponieważ gdyby chcieli odrestaurowac całą, to lepiej było by już ją zburzyc i zbudowac nową, co raczej trzeba wykluczyc.
Zresztą trzęsienie ziemi, które by tak "przemieliło" piramidę od środka musiałoby mieć skrajnie dużą siłę (pamiętaj, że bloki skalne są wykonane z litej skały i że Egipt to rejon pensejsmiczny). Wątpię, żeby po czymś takim cokolwiek nadawałoby się do restaurowania.