Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hipotezy Artura Lalaka

artur lalak hipotezy czarnogłowi niebieskoocy słowianie scytowie chaldejczycy

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1

Smiler.
  • Postów: 155
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ten świat nie jest naszym stałym domem;
Ale czekamy na ten, który dopiero nadejdzie.
- List do Hebrajczyków 13, 14



Kiedy na górze niebo nie zostało jeszcze nazwane
i ziemia pod nie miała swego imienia

- starożytna opowieść o początku świata i stworzeniu człowieka "Enuma elisz"




* * *




Kim jestem?
 
Cześć, jestem Damian i na tym forum zasłynąłem z tego, że pozbierałem i poukładałem w sensową, chronologiczną całość materiały na temat III Wojny Światowej oczami Nostradamusa (a publikowanymi przez Arteuzę). Efektem tej pracy były dwa tematy:
- Kalendarium III Wojny Światowej - Europa i Świat
- Kalendarium III Wojny Światowej - Polska

Materiał ten doczekał się swojego artykułu na serwisie Noizz.pl ("Nostradamus przewidział ataki w Paryżu? Oto kalendarium III wojny światowej na podstawie jego przepowiedni") oraz dwóch znalezisk mojego autorstwa na serwisie Wykop.pl, które weszły na stronę główną ("Kalendarium III Wojny Światowej - Europa i Świat" oraz "Kalendarium III Wojny Światowej – Polska").
 
Tym razem przychodzę do Was z tematem dotyczącym wszystkich teorii konspiracyjnych. Uważam, że tym czym jest "ogólna teoria systemów" dla wszystkich nauk (a więc wspólnym mianownikiem), tym według mnie są hipotezy głoszone przez Artula Lalaka - wspólnym mianownikiem pozwalającym zrozumieć wszystkie teorie konspiracyjne i umieścić je w określonej strukturze... a w konsekwencji lepiej zrozumieć otaczający nas świat i to, co się w nim obecnie dzieje.
 
Umieszczam go w dziale "Teorie Konspiracyjne" na forum "Nowy Porządek Świata" bo de facto tego będzie w znacznej mierze dotyczył temat - największego oszustwa w dziejach ludzkości.



* * *




Kim jest Artur Lalak?
 

artur lalak.jpg

 
Artur Lalak to badacz dziejów ludzkości, który swoje wysiłki kieruje szczególnie na czasach starożytnych. Jest to postać popularna wśród osób związanych z alternatywną wizją świata, teoriami konspiracyjnymi oraz Słowianami i dziejami Polski. Tak pisze o swojej misji na swojej stronie internetowej:
 

Moją misją jest przywrócenie prawdy historycznej, która została zakazana,

a za próbę jej przechowania unicestwiano całe wielopokoleniowe rodziny.

- lalartu.com

 
Artur Lalak zasłynął z serii wykładów, które na swoim kanale Akari Aryaca opublikował Grzegorz Skwarek (treść tych wykładów to dokładnie to, czym będziemy zajmowali się w tym temacie, choć w znacznie bardziej uogólnionej wersji). Można go znaleźć na jego stronie internetowej, czyli lalartu.com oraz kanale YouTube, czyli youtube.com/@lalartu2676. Artur Lalak jest również autorem książki "Zabić bogów. Krótka historia świata. Tom I". 
 

zabic bogow.jpg

 
Artura miałem szansę poznać osobiście i uścisnąć mu rękę (jest naprawdę wysoki :D)... oraz zebrać autograf na mojej książce jego autorstwa :)



* * *




O co chodzi z tym tematem?

Zdecydowałem się na "poukładanie" wiedzy od Artura Lalaka jako, że w moim przekonaniu podczas swoich wykładów komunikuje się on w sposób bardzo analityczny:
- dogłębnie bada temat
- jest bardzo dokładny w jego przedstawieniu
- podaje mnóstwo przykładów na poparcie swoich wywodów
Niestety z punktu widzenia przeciętnego odbiorcy taki materiał może być ciężki do przyswojenia jako, że może wydawać się:
- zbyt złożony
- mało ogólny
- trudny w przyswojeniu, gdy nie ma się określonych punktów odniesienia
i przez to przytłaczający.
 
Gdy pierwszy raz zapoznawałem się z tym, co przedstawia Artur (a w zasadzie pochłaniałem z zapartym tchem), miałem nieodparte wrażenie, że mimo wszystko ciągle gubię się w tej wiedzy. Było tego dużo, było to gęste i było to całkowicie nowe. Do treści od Artura wracałem jeszcze wielokrotnie i zauważyłem, że za każdym razem rozumiem więcej i lepiej (uważam je za bardzo "uzależniające" :D). Temat ten powstaje właśnie po to, aby każdemu odbiorcy treści Artura Lalaka ułatwić proces ich przyswajania. Jeżeli po przeczytaniu tego tematu obejrzycie wykłady Artura i uznacie, że ten temat pomógł Wam w lepszym zrozumieniu tego zagadnienia, oznacza to, że osiągnąłem swój cel :)
 
Materiał źródłowy, na którym opieram się w tym temacie pochodzi ze strony Artura z działu "Wiedza" a poddziału "YouTube". Linkuję bezpośrednio do tego miejsca, albowiem trudno to znaleźć na YouTube, a na kanale Akari Aryaca - ze względu na mnogość innych filmików - ciężko poukładać w całość.
 
Na koniec warto nadmienić, że wspomniane w temacie hipotezy poukładałem według swojego zamysłu. Robiąc to kierowałem się przede wszystkim lekkością w konsumowaniu trudnych treści, z którymi (potencjalnemu) odbiorcy przyjdzie się mierzyć. Oczywiście na sam koniec zostawiłem najbardziej interesujące mnie wątki, a więc kwestie Słowian oraz Czarnogłowych. Niestety wszystkie 10 tematów, których będę się podejmował są tak ze sobą powiązane, że niemożliwe jest przedstawienie jednej hipotezy nie odnosząc się do innych. Z tego względu mocno sugeruję zapoznać się z całym skończonym tematem co najmniej dwa razy, aby z sukcesem poukładać sobie to wszystko w głowie ;)
 
W tym wątku będę w kolejnych postach wrzucał omówienie poszczególnych 10 hipotez Artura Lalaka. Będę to robił "na raty" i w odstępach, aby na spokojnie opracować ciekawy materiał, podać go w przystępny sposób i dać forumowiczom szansę na dyskusję. Całość okraszę swoim komentarzem i do komentowania będę Was właśnie zachęcał! Z tego miejsca i z tego względu proszę moderację o wyrozumiałość i danie temu tematowi szansy.



* * *




Hipotezy Artura Lalaka
 
1. Co 676 lat koło Ziemi przelatuje kometa, która resetuje życie na naszej planecie
2. Nie jesteśmy pierwszą cywilizacją na tej planecie
3. Ziemia to kawałek innej planety
4. Ziemia jest pusta w środku i mieszka tam zaawansowana cywilizacja
5. Mitologia to nie zbiór fikcji, ale faktyczna historia
6. Prawdziwa historia jest fałszowana, a my jesteśmy celowo wprowadzani w błąd
7. Chrześcijaństwo to jedno z narzędzi służących do kontroli mas
8. Ziemię zamieszkują różne rasy, które różnią się od siebie
9. Pierwotna rasa Ziemian to niebieskoocy blondyni, czyli Chaldejczycy
10. Rasa Czarnogłowych ciemięży Ziemię




* * *




Zapraszam do kulturalnej i merytorycznej dyskusji :)
  • 1

#2

Smiler.
  • Postów: 155
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Hipoteza 1/10:
Co 676 lat koło Ziemi przelatuje kometa, która resetuje życie na naszej planecie



Esencja hipotezy

Według Artura Lalaka co 676 lat koło Ziemi przelatuje ciało niebieskie (biblijna "bestia"), która swoim przelotem doprowadza do globalnej katastrofy. Następstwem tego przelotu jest bowiem osłabienie pola magnetycznego Ziemi, a w konsekwencji doprowadzenie do masowej depopulacji ludzkości przez chorobę popromienną. Kolejną konsekwencją tych wydarzeń jest masowa migracja ludzi. W historii przyjęło się takie katastrofy określać mianem plag dżumy. Ostatnia taka plaga miała miejsce w 1348r.:


01 dzuma.jpg



Na poparcie swoich tez Artur przedstawia m.in. przełomowe odkrycia z dziedziny matematyki, traktując matematykę jako wyznacznik rozwoju cywilizacyjnego. Według niego jeśli na Ziemi faktycznie cieszylibyśmy się nieprzerwanym przez cykliczne katastrofy rozwojem, byłoby to widoczne w osiągnięciach matematycznych oraz naukowych... a tak nie jest. Artur twierdzi wręcz, że mamy do czynienia z uwstecznieniem!


01 cykle.jpg



Jedynym znanym sposobem uchronienia się przed tym kataklizmem jest ucieczka w głąb Ziemi, gdzie ludzkości nie dosięgnie promieniowanie słoneczne. Nasza cywilizacja może szukać ratunku w systemach tuneli, zwanych "warami", które według mitologii bogowie ofiarowali ludziom.


01 miasto.jpg




Co się wydarzy bazując na tych informacjach?

Jeżeli przyjmiemy, że rok 1348 jest faktycznie rokiem 1348 naszej ery i nie został w żaden sposób zmodyfikowany chronologicznie za pomocą tzw. "pływających chronologii", oznacza to, że kolejnych 676 lat upływa w 2024 roku (czyli w roku, gdy piszę ten post).



Mój komentarz

Osobiście czuję się przekonany rozumowaniem Artura oraz dowodami, które podaje na poparcie tej hipotezy. Widać jak bardzo nasza dzisiejsza historia "nie klei się" w logiczną całość i czuć, że jest coś przed nami ukrywane. Za ciekawy przykład podziemnych miast może posłużyć Derinkuyu - podziemne miasto w tureckiej Kapadocji, które zostało odkryte przez przypadek (właściciel mieszkania przypadkowo zburzył jedną ścianę, która odsłoniła mu całe miasto):
- Mężczyzna wyburzył ścianę w swojej piwnicy. Odkrył za nią podziemne miasto
- Przeszedł przez dziurę w piwnicy i odkrył starożytne podziemne miasto. Wszystko dzięki kurczakom
- Podziemne miasto Derinkuyu było schronieniem dla 20 tys. ludzi. Przed czym uciekali i jakie mieli udogodnienia?

Niestety nie czuję się przekonany tym, że katastrofa nastąpi dokładnie w 2024. Osobiście uważam, że będzie to blisko 2024 i jeszcze za naszego życia, ale kiedy dokładnie - nie wiem. Wnioskuję o tym na podstawie tego, co komunikują nam "elity". Świetnym przykładem może być Agenda 2030 oraz słowa Klausa Schwaba: "Nie będziesz miał niczego i będziesz szczęśliwy"... i faktycznie! Jeśli do tego czasu doszłoby do katastrofy, a my uszlibyśmy z niej z życiem, to nie będziemy posiadali nic, ale też będziemy szczęśliwi, że udało nam się przeżyć (tak przewrotnie mogą myśleć tylko Czarnogłowi).

Światowe "elity" szykują się na przelot "bestii" już od wielu lat. Jak dziś pamiętam szaloną ceremonię otwarcia tunelu kolejowego w Szwajcarii (Gotthard Tunnel Opening Ritual (Shocking))... także coś z tymi tunelami jest na rzeczy. Myślę, że Ci ludzie od zawsze przygotowywali sobie schrony, a obecnie ma miejsce finalizacja tych planów. Szykują się na coś, a my - szare masy - nie jesteśmy w tych planach uwzględniani jako równorzędni partnerzy.



Materiały, z którymi warto się zapoznać

Wykład Krzysztofa Nowaka pt. "Wielkie zmiany małej ziemi"
https://youtu.be/kbO...D2rd2lML1nfKlfU

Krytyka teorii Krzysztofa Nowaka pt. "Sprzeczności w teorii Pana Nowaka - Artur Lalak i Grzegorz Skwarek"
https://youtu.be/JXx...PhjJ7JO5zdkT6nV



* * *



A że niebawem jadę na urlop, to kolejna część będzie najwcześniej za miesiąc :D. Oby do tego czasu nic nie zwaliło nam się na łby! Zapraszam do oglądania filmików Artura Lalaka oraz do komentowania w tym temacie :)
  • -1

#3

ThePrz.
  • Postów: 169
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ostatnio przeglądałem wątki prorocze wspominkowo no i na szczęście z tych nostradamusowych nic się nie sprawdziło. W czasach świetności forum człowiek stresował się na myśl o czerwonym księżycu i kalifacie tymczasem rzeczywistość zaatakowała z innej strony. Natomiast polecam bardzo ciekawy wątek który przewidział obecną wojnę na ukrainie.

 

ale rozbijając wątek na atomy

 

 

1. Co 676 lat koło Ziemi przelatuje kometa, która resetuje życie na naszej planecie

Dowodem na to powinny być raczej zapisy kopalne a nie brak odkryć matematycznych? Ciężko tu nawet na siłe jakiś ciag przyczynowo-skutkowy brak odkryć matematycznych - dowód na masowe wymieranie wymyśleć. A sam proces przebiegunowania jest dobrze poznany z materiałów kopalnych i wiemy że powoduje przyspieszenie procesu ewolucji a nie jego kolaps.
 

 

2. Nie jesteśmy pierwszą cywilizacją na tej planecie

 

Swojego czasu uwielbiałem czytać wątki muhada który był wielkim zwolennikiem tej teorii :) Osobiście uważam że coś po takiej cywilizacji by zostało, cokoliwek.

Reszta punktów jest na tyle bez jakiegokolwiek zaczepienia w obserwowalnej rzeczywistości że próba dyskusji na ich temat zakończyć się może tylko jednym: brakiem punktu zaczepienia do dyskusji gdyż nie ma tam żadnych empirycznych dowodów nad którymi można by na jakimś gruncie debatować.


Użytkownik ThePrz edytował ten post 20.08.2024 - 21:54

  • 4

#4

Smiler.
  • Postów: 155
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Natomiast polecam bardzo ciekawy wątek który przewidział obecną wojnę na ukrainie.

A zarzuciłbyś linkiem, proszę?


 

Dowodem na to powinny być raczej zapisy kopalne a nie brak odkryć matematycznych? Ciężko tu nawet na siłe jakiś ciag przyczynowo-skutkowy brak odkryć matematycznych - dowód na masowe wymieranie wymyśleć. A sam proces przebiegunowania jest dobrze poznany z materiałów kopalnych i wiemy że powoduje przyspieszenie procesu ewolucji a nie jego kolaps.

Tak, masz rację. Ten wątek z matematyką rzuciłem m.in. jako luźny przykład. Myślę, że jest to temat do dalszej dyskusji. Tutaj więcej nie pomogę, bo nie dam merytorycznej odpowiedzi, a jedynie mogę odesłać do tych wszystkich filmików, o których wspominałem wyżej :) 


 

Swojego czasu uwielbiałem czytać wątki muhada który był wielkim zwolennikiem tej teorii :) Osobiście uważam że coś po takiej cywilizacji by zostało, cokoliwek.

To będzie temat na kolejny wpis. Za to już teraz poproszę o linki do tych wątków, jeśli możesz :D


 

Reszta punktów jest na tyle bez jakiegokolwiek zaczepienia w obserwowalnej rzeczywistości że próba dyskusji na ich temat zakończyć się może tylko jednym: brakiem punktu zaczepienia do dyskusji gdyż nie ma tam żadnych empirycznych dowodów nad którymi można by na jakimś gruncie debatować.

Tak, to prawda. Jak pisałem - moim celem jest tylko zrobienie wprowadzenia do tego, o czym mówi Artur Lalak. Za to zachęcam do takiego właśnie "punktowania", bo to naprawdę fajnie zrobi temu tematowi <3. Mam nadzieję, że reszta informacji trochę bardziej wyjaśni całość :)


  • 0

#5

nathan0930.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kurczę, to daje mi vibe (Staniq - "wibracje", a w tym przypadku "przekaz") tych odklejeńców Płaskoziemców. Myślałem, że to będzie jakaś fajna, logiczna teoria, a jak zacząłem czytać jakie tematy będziesz poruszać i potem po przeczytaniu pierwszego posta... No to już wiem, że nie xD

Niektóre hipotezy wydają się być spoko i uwierzyłbym w nie, czyli 1, 2, 3, 5, 6, 7 i 8. Sam takie rzeczy podejrzewałem, ale większość z nich widziałem już w innych teoriach, więc nic nowego nie odkrył. A reszta? Common.

Trochę to wygląda tak, jakby te "badania" Artura polegały na czytaniu różnych teorii spiskowych, złączenie ich w jedno i dorobienie nowego lore ( Staniq - raczej nowej "wiedzy").

Zamiast Reptilian są "Czarnogłowi" xD

Oryginalni mieszkańcy ziemi też mają jakąś tam swoją nazwę, aczkolwiek nie pamiętam, jak nazywano ich w innych teoriach.

To, że ziemię zamieszkują różne rasy i się różnią, to jest akurat jasne jak słońce. Nie wiem tylko, czy piszesz o kolorach skóry, czy faktycznie o jakichś kosmitach.

Poza tym, widzę tu sprzeczność. Z jednej strony masz jedną z hipotez, która mówi, że Chrześcijaństwo jest po to, aby nas kontrolować, a z drugiej strony pełno jest w tej teorii spiskowej odniesień do Biblii. Więc ciężko powiedzieć, czy opieranie się na wytworze Chrześcijaństwa, które jest narzędziem kontroli, ma sens w tym przypadku. Oczywiście, jeśli założymy, że Chrześcijaństwo powstało dopiero niedawno, to rzeczywiście możemy również uznać, że Biblia opowiada prawdziwe zdarzenia, bo powstała wcześniej.

Odnośnie tej pierwszej hipotezy - nic nie wyjaśniłeś. Podałeś tylko kilka "dowodów", które same w sobie nic nie znaczą. Chciałeś, aby Twoje wyjaśnienia były jak najbardziej przystępne, ale w zasadzie nie wiem, co o tym sądzić.

 

 

Według Artura Lalaka co 676 lat koło Ziemi przelatuje ciało niebieskie (biblijna "bestia"), która swoim przelotem doprowadza do globalnej katastrofy. Następstwem tego przelotu jest bowiem osłabienie pola magnetycznego Ziemi, a w konsekwencji doprowadzenie do masowej depopulacji ludzkości przez chorobę popromienną. Kolejną konsekwencją tych wydarzeń jest masowa migracja ludzi. W historii przyjęło się takie katastrofy określać mianem plag dżumy. Ostatnia taka plaga miała miejsce w 1348r.:

To co to w końcu jest? W sensie - choroba popromienna a dżuma to coś zupełnie innego. Na początku, jak to czytałem, myślałem, że miałeś na myśli Covida, który mógłby być czymś w rodzaju plagi, ale wtedy data nie pokrywałaby się za bardzo z tym, co Artur sobie tam nawymyślał xD A skąd w ogóle tani wniosek, że akurat co około 676 lat jest ta globalna katastrofa? Skoro historia jaką znamy jest zakłamana, to skąd Artur wziął tą swoją wiedzę? Zbadał na własną rękę? Zwiedził cały świat, aby samemu zbadać pozostałości dawnych cywilizacji? Przetłumaczył samodzielnie wszystko starożytne pisma i księgi?

 

 

Na poparcie swoich tez Artur przedstawia m.in. przełomowe odkrycia z dziedziny matematyki, traktując matematykę jako wyznacznik rozwoju cywilizacyjnego. Według niego jeśli na Ziemi faktycznie cieszylibyśmy się nieprzerwanym przez cykliczne katastrofy rozwojem, byłoby to widoczne w osiągnięciach matematycznych oraz naukowych... a tak nie jest. Artur twierdzi wręcz, że mamy do czynienia z uwstecznieniem!

To się wydaje trochę bez żadnego związku z tematem. Nic to w zasadzie nie mówi i niczego nie dowodzi.

 

 

Jedynym znanym sposobem uchronienia się przed tym kataklizmem jest ucieczka w głąb Ziemi, gdzie ludzkości nie dosięgnie promieniowanie słoneczne. Nasza cywilizacja może szukać ratunku w systemach tuneli, zwanych "warami", które według mitologii bogowie ofiarowali ludziom.

Co to za "bogowie"? Po co w ogóle ta cała globalna katastrofa? Czy to jest naturalne, czy ktoś za tym stoi? Po co "bogowie" stworzyli sieć tuneli, skoro mogliby nas obronić jakąś tarczą wokół planety lub po prostu zabrać nas stąd lub zniszczyć zagrożenie?

Ogólnie Lalak wygląda na kolejnego Polaka, który myśli, że jesteśmy jacyś specjalni i że nasza "rasa" wywodzi się z jakichś tam bogów czy coś tam. To samo co ostatnio czarnoskórzy robią w Ameryce - tworzą sobie historie, że niby czarnoskórzy kiedyś byli na ziemi władcami, że Egipt był czarny, że Kleopatra była czarna itd. Tylko, że w odsłonie Słowiańskiej xD

Co tu więcej pisać - nic odkrywczego, nic co byłoby lepiej udowodnione. Po prostu jakieś tam gdybania jakiegoś typka, który myśli, że odkrył Amerykę. Znając życie, na pewno ma z tego jakieś korzyści majątkowe, więc jemu jest to na rękę, żeby tworzyć te teorie. Gość jest bardzo zaangażowany, więc to potwierdza moje przypuszczenia.

Aczkolwiek może i bym kupił jego książkę, bo ma fajną okładkę i nawet jeśli to jakieś głupoty, to ja lubię poczytać o takich teoriach, bo czuję się trochę jakbym był bohaterem jakiegoś filmu albo gry przygodowej, który odkrywa tajemnice świata, który istnieje naprawdę xD Koniec końców zawsze pod koniec czytania tych teorii myślę sobie: "To i tak piep**enie" i wracam do swoich spraw.

 

Wrzuciłem Ci dwie wklejki na zielono. Dlaczego?

Zapewne się domyślisz, że chodzi o pewne słowa, które mają swój

odpowiednik w naszym wspaniałym ojczystym języku. 

Uczulam, na używanie poprawnej polszczyzny i ortografii,

co jest zgodne z naszym regulaminem, który zaakceptowałeś.

Staniq


  • 1

#6

numriel.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niestety z punktu widzenia przeciętnego odbiorcy taki materiał może być ciężki do przyswojenia jako, że może wydawać się:
- zbyt złożony
- mało ogólny
- trudny w przyswojeniu, gdy nie ma się określonych punktów odniesienia
i przez to przytłaczający.
 
Gdy pierwszy raz zapoznawałem się z tym, co przedstawia Artur (a w zasadzie pochłaniałem z zapartym tchem), miałem nieodparte wrażenie, że mimo wszystko ciągle gubię się w tej wiedzy. Było tego dużo, było to gęste i było to całkowicie nowe. Do treści od Artura wracałem jeszcze wielokrotnie i zauważyłem, że za każdym razem rozumiem więcej i lepiej (uważam je za bardzo "uzależniające" :D). Temat ten powstaje właśnie po to, aby każdemu odbiorcy treści Artura Lalaka ułatwić proces ich przyswajania. Jeżeli po przeczytaniu tego tematu obejrzycie wykłady Artura i uznacie, że ten temat pomógł Wam w lepszym zrozumieniu tego zagadnienia, oznacza to, że osiągnąłem swój cel :)

Niestety z mojego punktu widzenia pan Artur wypowiada się jako wszystko wiedzący narratora, przy czym jego artykuły, fragmenty książki i generalnie każda wypowiedź do której można dotrzeć mają zdecydowanie za mało przypisów. Mamy jakieś zagadnienie i rozwiązanie, z pominięciem wszystkiego po środku. Ma to wymiar tragikomiczny ponieważ czuję się jakbym czytał wywody człowieka z pewną formą zaburzeń psychicznych gdzie dochodzi do absurdalnych wniosków i nie widzi że jego procesem myślowym jest coś nie tak.

 

Teoria Lalaka to fatalizm, wielki powrót roku 2012 opakowany w trochę inny, błyszczący papierek. Nawet nie taki nowy bo to ograne motywy z książek popularnonaukowych, science fantasy itp. .

Widać to w zachowaniu samego zainteresowanego i jego naśladowców, swego rodzaju ucieczka do przodu z kolejnymi przewidywaniami końca wszystkiego a przynajmniej tej planety.

Co do papierka, co by było gdyby nasi odlegli o kilka tysięcy lat przodkowie dysponowali możliwością inżynierii na skalę planetarną, inżynierią genetyczną, możliwością podróżowania z jakąś sensowną prędkością po kosmosie, znacie to?

Problem w tym że międzyczasie utracili te zdolności a wielkie połacie kontynentów miały ulec wręcz sterylizacji, w sensie niedawno, kilkaset lat temu, też nic nowego.


  • 1

#7

numriel.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co to za "bogowie"? Po co w ogóle ta cała globalna katastrofa? Czy to jest naturalne, czy ktoś za tym stoi? Po co "bogowie" stworzyli sieć tuneli, skoro mogliby nas obronić jakąś tarczą wokół planety lub po prostu zabrać nas stąd lub zniszczyć zagrożenie?

To będzie dopiero w odcinku trzecim i dalej, możesz się uzbroić w cierpliwość, połączyć filmiki z książką udostępnioną w nieprzeredagowanej wersji w poszukiwaniu własnych odpowiedzi albo przyjąć bardzo skrótową wersję, spróbuje to opisać.

Tak zwani bogowie to dwie grupy ludzi pochodzące z innych planet, dwa różne gatunki lub podgatunki (tu historia jest niejasna, dochodziło do małżeństw ale Lalak nie wyjaśnia czy dzieci pojawiały się naturalnie w takich związkach, w każdym razie pojawiały się).

Potem stworzeni zostali inni rodzaje ludzi (czarnogłowi to nie reptylianie, reptylianie to inny rodzaj).

Nie chcieli się obronić bo tak to zostało stworzone od samego początku, tak to zaprojektowali że w atmosferze pojawiało się więcej pyłu, promieniowania, promieniowanie powodowało kondensacje, kondensacja większą pokrywę chmur, globalne ochłodzenie.
Wszystko ustawione na orbicie zbliżającej się cyklicznie do Ziemi.

Lalak korzystał z gotowych tłumaczeń starożytnego Sumeru i innych, wkładając sporo własnych interpretacji. Skręcało mnie w środku za każdym razem kiedy w zrozumiały tylko dla niego sposób łączył sumeryjskie słowa z współczesnym językiem polskim.

 

Ogólnie Lalak wygląda na kolejnego Polaka, który myśli, że jesteśmy jacyś specjalni i że nasza "rasa" wywodzi się z jakichś tam bogów czy coś tam. To samo co ostatnio czarnoskórzy robią w Ameryce - tworzą sobie historie, że niby czarnoskórzy kiedyś byli na ziemi władcami, że Egipt był czarny, że Kleopatra była czarna itd. Tylko, że w odsłonie Słowiańskiej xD

Robi to w stonowany sposób ale nie da się ukryć że według jego twierdzeń pochodzimy w prostej linii od jednej z tych grup ludzi wspomnianych przeze mnie na początku. Omówmy się, jesteśmy spadkobiercami stworzeń które potrafiły podróżować w kosmosie, drążyć planety, były niemal nieśmiertelne. :>


Użytkownik numriel edytował ten post 17.09.2024 - 02:21

  • 1

#8

Smiler.
  • Postów: 155
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ogólnie ode mnie
 
Dobrze, to powtórzę, bo widzę, że najwidoczniej nie wyraziłem się zbyt jasno i/lub nie zrozumieliście mojego nastawienia :)
 
Nie twierdzę, że Artur Lalak ma rację, że jest wyrocznią, ani też nie stawiam się w roli jego wielkiego obrońcy. Mnie ten temat po prostu bardzo zainteresował, parokrotnie przesłuchałem jego wszystkie filmiki z jego strony i postanowiłem podzielić się skrótami jego myśli. Tylko tyle i aż tyle.
 
To jest priorytetowy powód, dla którego temat nazwałem "HIPOTEZY Artura Lalaka", albowiem uważam, że to, co on mówi to pewne założenia. Teraz hipotezę trzeba zbadać i udowodnić jej rację lub jej brak. Po to jest ten temat. Tylko tyle i aż tyle :D
 
Mam też wrażenie, ale to tylko moje emocje, że traktujecie temat/mnie przekpiewczo i czasami czułem się jakbyście swoimi postami próbowali mi dogryźć lub dokuczyć w inny sposób. Jeśli tak jest - wyluzujcie. Bądźmy twardzi w stosunku do problemu, miękcy w stosunku do ludzi. Proszę Was, oraz wszystkich innych, o to, żebyśmy skoncentrowali się na treści tematu... Dlaczego? Gdyż póki co widzę, że zarzucacie Arturowi/tematowi pewne niedopatrzenia, ale sami czasami stosujecie je w swoich wypowiedziach. Dlatego upraszam wszystkich, abyśmy koncentrowali się na merytorycznym punktowaniu. Ono się od Was pojawiło, owszem, ale też po co dorzucać do tego niepotrzebny bagaż emocjonalny? Dlatego mocno proszę o nie wiązanie mnie z samymi treściami. Nie jestem autorem tego, co Artur mówi. Jestem tego po prostu bardzo ciekawy. Nie mam też zamiaru prowadzić tego wątku z perspektywy bezkrytycznego akolity Artura :)
 
Wniosek?
 
Moim zdaniem bardzo dobrym pomysłem na dalszą przyszłość tego tematu jest m.in. zbieranie w podpunktach nielogiczności/niedorzeczności związanych z samymi hipotezami Artura Lalaka. Wtedy temat może mieć bardzo ciekawy wydźwięk - zachęcam do rozważenia klikania w tym wątku m.in. w takim właśnie celu :). Wtedy wszyscy zyskamy, a - kto wie - może i Artur się kiedyś do tego ustosunkuje :)
 
 

* * *
 
 

Do nathan0930
 

Kurczę, to daje mi vibe (Staniq - "wibracje", a w tym przypadku "przekaz") tych odklejeńców Płaskoziemców. Myślałem, że to będzie jakaś fajna, logiczna teoria, a jak zacząłem czytać jakie tematy będziesz poruszać i potem po przeczytaniu pierwszego posta... No to już wiem, że nie xD
 
Niektóre hipotezy wydają się być spoko i uwierzyłbym w nie, czyli 1, 2, 3, 5, 6, 7 i 8. Sam takie rzeczy podejrzewałem, ale większość z nich widziałem już w innych teoriach, więc nic nowego nie odkrył. A reszta? Common.
 
Trochę to wygląda tak, jakby te "badania" Artura polegały na czytaniu różnych teorii spiskowych, złączenie ich w jedno i dorobienie nowego lore ( Staniq - raczej nowej "wiedzy").
 
Zamiast Reptilian są "Czarnogłowi" xD
 
Oryginalni mieszkańcy ziemi też mają jakąś tam swoją nazwę, aczkolwiek nie pamiętam, jak nazywano ich w innych teoriach.

Jeżeli czujesz, że to ma taki klimat jak pisałeś, to spoko. Niech każdy czuje się z tym tak, jak uważa, że powinien.
 
Sama teoria jest moim zdaniem bardzo ciekawa, sensowna, logiczna i spójna... po prostu swoimi wypowiedziami nie mam szans, żebym objął w całości to, o czym pisze Artur. Również nie jestem Tobie w stanie dać merytorycznej odpowiedzi na pewne zagadnienia i dlatego myślę, że lepiej, gdybyś udał się z nimi bezpośrednio do Artura pod jego konkretnymi filmikami na YouTube.
 
Moje wpisy z samego założenia miały być i będą czymś w rodzaju abstraktu/synopsisu... "zajawki" dla osób, które może kiedyś dzięki temu tematowi skuszą się, żeby pochłonąć całość materiału od Artura.

Co do samej teorii oraz hipotez to nie wiem na ile Artur to "odkrył", a na ile po prostu połączył wszystko razem mając do dyspozycji określoną wiedzę, która stanowi "klucz" do poukładania tego w sensowną całość. Musiałbyś się go zapytać.
 

 

To, że ziemię zamieszkują różne rasy i się różnią, to jest akurat jasne jak słońce. Nie wiem tylko, czy piszesz o kolorach skóry, czy faktycznie o jakichś kosmitach.

Powiem Ci, że żyjemy w takich czasach, że każdy identyfikuje się jak chce :D. Ja pisząc te słowa miałem na myśli różne rasy ludzkie, tj. białych, czarnoskórych itd.
  
 
 

Poza tym, widzę tu sprzeczność. Z jednej strony masz jedną z hipotez, która mówi, że Chrześcijaństwo jest po to, aby nas kontrolować, a z drugiej strony pełno jest w tej teorii spiskowej odniesień do Biblii. Więc ciężko powiedzieć, czy opieranie się na wytworze Chrześcijaństwa, które jest narzędziem kontroli, ma sens w tym przypadku. Oczywiście, jeśli założymy, że Chrześcijaństwo powstało dopiero niedawno, to rzeczywiście możemy również uznać, że Biblia opowiada prawdziwe zdarzenia, bo powstała wcześniej.

Biblia przez Artura jest traktowana jako jedno ze źródeł informacji i może stąd takie rozumienie? Poza tym to też dobry przykład tego, żeby pokazać, że Artur twierdzi, że chrześcijaństwo jest stworzone do kontroli, ale ja osobiście mam na ten temat trochę inne zdanie. Dlaczego o tym piszę? Żeby Ci pokazać, że to nie jest tak, że bezkrytycznie kupuję wszystko, o czym pisze Artur - po prostu robię skrót jego wypowiedzi.
 
 
 

Odnośnie tej pierwszej hipotezy - nic nie wyjaśniłeś. Podałeś tylko kilka "dowodów", które same w sobie nic nie znaczą. Chciałeś, aby Twoje wyjaśnienia były jak najbardziej przystępne, ale w zasadzie nie wiem, co o tym sądzić.

Ok, zgoda. Słuszny argument, z którym się zgadzam. Teraz sobie myślę, że teoretycznie mógłbym się bardziej przyłożyć... ale też nie uważam, że powinienem (to moje hobby i nie planuję na to poświęcać za dużo czasu :P). Wiem, że to brzmi absurdalnie! Niemniej jednak mam swoje życie i określoną ilość czasu, którą mogę poświęcić na Internety. Na chwilę obecną mogę z pełną świadomością stwierdzić, że jeśli coś napiszę, a wy mi to wypunktujecie jako błędne jest dla mnie wystarczające. Nie wiem po prostu czy będę miał czas i siłę, żeby robić to "bardziej"... zwłaszcza, że owo "bardziej" znajduje się u źródełka, czyli właśnie w filmikach Artura.
 

 
* * *
 
 
 
Do numriel
  

Niestety z mojego punktu widzenia pan Artur wypowiada się jako wszystko wiedzący narratora, przy czym jego artykuły, fragmenty książki i generalnie każda wypowiedź do której można dotrzeć mają zdecydowanie za mało przypisów. Mamy jakieś zagadnienie i rozwiązanie, z pominięciem wszystkiego po środku. Ma to wymiar tragikomiczny ponieważ czuję się jakbym czytał wywody człowieka z pewną formą zaburzeń psychicznych gdzie dochodzi do absurdalnych wniosków i nie widzi że jego procesem myślowym jest coś nie tak.

Oskarżenia o zaburzenia psychiczne zostawmy może psychoterapeutom, ok? Moim zdaniem to dość poważne oskarżenie i raczej sugeruję zostawiać temat profesjonalistom.
 
Zgodzę się natomiast z tym, że zdecydowanie brakuje tu przypisów. Też chciałbym zobaczyć dużo większy materiał dowodowy. Mam też jednak wrażenie, że Artur po prostu znalazł pewne ślady, poszedł po nich i dokopał się do tak niewiarygodnie ogromnej ilości informacji, że po prostu nie byłby w stanie tego ogarnąć sam. I myślę, że tu pojawiamy się my - osoby, które chcą w jakiś sposób temat spopularyzować/sprawdzić.
 
Na bank wiem po sobie, że czasami jak mnie coś pochłonie i zacznę "grzebać" to się tak wkręcam, że powymyślam mnóstwo ciekawych rzeczy. Są to tematy niekoniecznie udowadniane naukowo w sposób zero-jedynkowy. Przykład z życia to wytworzenie dla siebie narzędzia, które pozwala mi budować systemy organizacyjne. Nie jest to nic do udowodnienia naukowo (zero-jedynkowo), ot po prostu model (lub mówiąc językiem biznesowym - produkt). Gdybym chciał to udowodnić naukowo (od strony skuteczności działania), spędziłbym pewnie nad tym resztę życia, ale ja nie mam na to czasu, bo wolę używać tego narzędzia do wytwarzania np. organizacji, którą prowadzę (i praktycznie weryfikować jego słuszność lub jej brak). Tak samo jest np. z "procesem grupowym Tuckmana", który tłumaczy jak powstaje i klaruje się zespół. Kumpel mi pokazywał kiedyś artykuł, który z naukowego punktu widzenia podważa ten proces. Ale ludzie, to tylko model! Jak Wam służy, to korzystanie, a jak nie, to nie. Zresztą czas bardzo często weryfikuje skuteczność i aktualizuje różnego rodzaju założenia.
 
Uważam, że Artur stworzył właśnie taki model świata i teraz my możemy zabrać się za jego weryfikację. Jeżeli nam w czymś pomoże (np. przygotuje cywilizację na globalną katastrofę) to super, a jeśli w niczym nie pomoże to też ok. Zachęcam do tego, żebyśmy pobawili się tutaj właśnie w takich ciekawskich weryfikatorów. O.
 
 
 

Teoria Lalaka to fatalizm, wielki powrót roku 2012 opakowany w trochę inny, błyszczący papierek. Nawet nie taki nowy bo to ograne motywy z książek popularnonaukowych, science fantasy itp. .
Widać to w zachowaniu samego zainteresowanego i jego naśladowców, swego rodzaju ucieczka do przodu z kolejnymi przewidywaniami końca wszystkiego a przynajmniej tej planety.
Co do papierka, co by było gdyby nasi odlegli o kilka tysięcy lat przodkowie dysponowali możliwością inżynierii na skalę planetarną, inżynierią genetyczną, możliwością podróżowania z jakąś sensowną prędkością po kosmosie, znacie to?
Problem w tym że międzyczasie utracili te zdolności a wielkie połacie kontynentów miały ulec wręcz sterylizacji, w sensie niedawno, kilkaset lat temu, też nic nowego.

No ok, spoko. To Twoja opinia i masz do niej prawo. Czy to jest fatalizm? Myślę, że trochę tak. Takie podświadome wyczekiwanie końca :). Wychodzi na to, że i Artur i ja jesteśmy fatalistami. 
 
 
 

To będzie dopiero w odcinku trzecim i dalej, możesz się uzbroić w cierpliwość, połączyć filmiki z książką udostępnioną w nieprzeredagowanej wersji w poszukiwaniu własnych odpowiedzi albo przyjąć bardzo skrótową wersję, spróbuje to opisać.

No to już było moim zdaniem po prostu złośliwe :( . Przychodzę do Was z jakimś wątkiem i piszę jakie są jego zasady z mojej strony, a ty po tym ciśniesz. To co? Miałem zrezygnować z wyczekiwanego urlopu, którego nie miałem przez cztery lata, żeby napisać cały wątek ku satysfakcji paru osób? Kurde, wyluzujcie.
 
Poza tym podawanie tematu we fragmentach wydaje mi się dużo ciekawsze, bo też pozwala na takie właśnie dyskusje. Jak tylko coś mam, to się tym dzielę i dzięki temu to od razu pracuje. A nazywa się to właśnie "zwinnością" (ang. agile) i jest polem mojej ekspertyzy. Gwarantuję Ci również, że gdybym napisał cały temat "na raz", to nie byłoby go pewnie przez kolejnych parę miesięcy, a gdyby się już pojawił, to byłby tak obszerny, że pewnie nikomu nie chciałoby się go czytać (i stracilibyśmy te dyskusje). Podobnie jest właśnie z filmikami Artura - są długie, szczegółowe, obszerne tematycznie... i chwała Bogu, że podzielił to na określone fragmenty. Nawet słonia zjesz... ale w kawałkach.
 
 
 

Tak zwani bogowie to dwie grupy ludzi pochodzące z innych planet, dwa różne gatunki lub podgatunki (tu historia jest niejasna, dochodziło do małżeństw ale Lalak nie wyjaśnia czy dzieci pojawiały się naturalnie w takich związkach, w każdym razie pojawiały się).
Potem stworzeni zostali inni rodzaje ludzi (czarnogłowi to nie reptylianie, reptylianie to inny rodzaj).
Nie chcieli się obronić bo tak to zostało stworzone od samego początku, tak to zaprojektowali że w atmosferze pojawiało się więcej pyłu, promieniowania, promieniowanie powodowało kondensacje, kondensacja większą pokrywę chmur, globalne ochłodzenie.
Wszystko ustawione na orbicie zbliżającej się cyklicznie do Ziemi.
Lalak korzystał z gotowych tłumaczeń starożytnego Sumeru i innych, wkładając sporo własnych interpretacji. Skręcało mnie w środku za każdym razem kiedy w zrozumiały tylko dla niego sposób łączył sumeryjskie słowa z współczesnym językiem polskim.

No nie wiem czy do końca tak to opisał, więc lepiej to nazwać Twoją interpretacją.
 
 
 
* * *
 

 

PS
A z innych teorii spiskowych (hehe) to dziwi, że w tym temacie nagle uaktywniły się dwie osoby, z których każda jedna ma mniej niż 3 posty na forum (stan na 17.09.2024). Co takiego musiało się stać, że nagle nathan0930 oraz numriel się zaktywizowali :P ?!
 
PPS
Dzięki za moderację, Staniq

 

Oj tam, oj tam... docenisz.

Staniq


  • 1

#9

numriel.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobrze, to powtórzę, bo widzę, że najwidoczniej nie wyraziłem się zbyt jasno i/lub nie zrozumieliście mojego nastawienia :)

Zrozumiałem i nie ma do ciebie żadnych pretensji, wylałem jedynie nieco żółci w stronę Lalaka. Nie, nie sądzę żeby wprowadzał luki w swoim rozumowaniu nieświadomie, robi to na 90% jak najbardziej nieprzypadkowo, często i jest to frustrujące. Na wielogodzinnym wykładzie nie ma szans wyczerpująco wyjaśnić wielu rzeczy ale on tak samo konstruuje swoją książkę, daje te 10% że nikt, nigdy nie zwrócił na to uwagi i on sam nie widzi problemu.

 

Potem następuje wyłożenie kart w postaci "daty są pływające więc koniec cyklu może nastąpić za kilkadziesiąt lat, albo jutro, jest w każdym razie blisko", jakby nie ubrał tego w słowa moje skojarzenia są nieprzyjemne.
 

 

No to już było moim zdaniem po prostu złośliwe :( .

Miałem nadzieję że to było chociaż trochę żartobliwe ale bez emotikonki to nie to samo, założyłem że interesujące nathana treści dostarczysz gdzieś na przełomie października i listopada, wtrąciłem swoje 3 grosze. Bez przesady ze miałbym się domagać twojego powrotu z urlopu. ;p

 

ps. autor nie miał żadnej publicznej wypowiedzi od kilku miesięcy i sobie co jakiś czas sprawdzam co nowego w temacie indeksuje wyszukiwarka


  • 1

#10

Smiler.
  • Postów: 155
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

numriel, na początku chciałem Ci serdecznie podziękować za tę odpowiedź. Jest mi bardzo miło ze względu na merytorykę i formę Twojej wypowiedzi. To dobrze wróży na przyszłość tego wątku  :szczerb:

 

 

 

Zrozumiałem i nie ma do ciebie żadnych pretensji, wylałem jedynie nieco żółci w stronę Lalaka. 

 

Ekstra. Właśnie obawiałem się, że będę za bardzo łączony z tematem i zacznie się zabawa w okopywanie się na swoich pozycjach i obrzucanie się błotem w konkursie "kto bardziej" i/lub "czyje będzie na wierzchu" :P

 

 

 

Nie, nie sądzę żeby wprowadzał luki w swoim rozumowaniu nieświadomie, robi to na 90% jak najbardziej nieprzypadkowo, często i jest to frustrujące. Na wielogodzinnym wykładzie nie ma szans wyczerpująco wyjaśnić wielu rzeczy ale on tak samo konstruuje swoją książkę, daje te 10% że nikt, nigdy nie zwrócił na to uwagi i on sam nie widzi problemu.

 

Też uważam, że tam jest dużo luk. Jak pisałem wcześniej - uważam, że Lalak trafił na duży temat, jest tam dużo treści i leci spontanicznie przez wszystko. To naprawdę ciężko objąć, trochę jakby miał pisać całą historię na nowo. Brakuje tej głębi. Stąd też uważam, że powinniśmy te tematy trochę "poszturchać" i stworzyć pole dla kolejnych osób, które mogłyby się wziąć za jakiś konkretny element i go przejechać tak dogłębnie.

 

 

 

Potem następuje wyłożenie kart w postaci "daty są pływające więc koniec cyklu może nastąpić za kilkadziesiąt lat, albo jutro, jest w każdym razie blisko", jakby nie ubrał tego w słowa moje skojarzenia są nieprzyjemne.

 

Tak, to bywa irytujące, niemniej jednak trzeba przyznać, że wątek z pływającą chronologią oraz chronologią egipską moim zdaniem bardzo się spina. Jest to zresztą jeden z takich tematów, które można naukowo sprawdzić i dać zero-jedynkową odpowiedź. To czy ziemia się "resetuje" co 676 lat czy nie (oraz kiedy nastąpi najbliższy reset) to jedno, ale poukładanie potwierdzonego przez historyków materiału źródłowego to drugie - w tym przypadku możemy mieć konkret. Oczywiście, gdyby wyszło, że jednak Artur ma rację, to mielibyśmy niezłą rewolucję, której konsekwencje byłyby m.in. takie, że okazałoby się, że Egipt nie załapie się w czasowe rejony budowy piramid... w takim razie kto je stworzył itd.

 

 

 

Miałem nadzieję że to było chociaż trochę żartobliwe ale bez emotikonki to nie to samo, założyłem że interesujące nathana treści dostarczysz gdzieś na przełomie października i listopada, wtrąciłem swoje 3 grosze. Bez przesady ze miałbym się domagać twojego powrotu z urlopu. ;p

 

W takim razie i ja przepraszam, że byłem może zbyt pochopny w osądzie. I faktycznie - trzeba nam będzie tutaj używać dużej ilości emotek :D

 

 

 

ps. autor nie miał żadnej publicznej wypowiedzi od kilku miesięcy i sobie co jakiś czas sprawdzam co nowego w temacie indeksuje wyszukiwarka

 

O, super! To jakbyś coś trafił, to zachęcam się do podzielenia się w tym wątku :)

 

 

 

* * *

 

 

DO SPRAWDZENIA
(czyli dotychczasowe podsumowanie nieścisłości) 
  
* * *
  
Pytania problemowe
 
Co 676 lat koło Ziemi przelatuje kometa, która resetuje życie na naszej planecie
Jeżeli co 676 lat koło Ziemi przelatuje kometa, która resetuje życie na naszej planecie, to jakie są na to dowody naukowe? Szukamy czegoś z zakresu konkretnych zapisów kopalnych i/lub artefaktów archeologicznych, które by to potwierdziły. Wymagane są dowody, które coś znaczą.
  
* * *
  
Do weryfikacji naukowej
 
Przypisy, materiały źródłowe i tłumaczenia
Wymagana jest większa liczba przypisów, odniesień do konkretnych materiałów źródłowych i tłumaczeń (oraz ich objaśnień).
 
Chronologia Egipska
Gdyby założyć, że dynastie następowały nie jedna po drugiej, ale równolegle do siebie, to czy to się "spina" i ma rację bytu? Należałoby to sprawdzić w popranie-naukowy sposób.


Użytkownik Smiler edytował ten post 18.09.2024 - 16:49

  • 0

#11

ppp.
  • Postów: 792
  • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Ludzie tworzący teorie spiskowe zazwyczaj opierają je na własnych paranormalnych doświadczeniach i przeżyciach. Szukają dowodów na potwierdzenie tego, co widzieli, słyszeli, doświadczyli w życiu, a co wykracza poza normalne ludzkie poznanie zmysłowe. To co prezentujesz to rodzaj wymyślanki dla dzieci. Wydaje się bardzo szkodliwe.


  • -1

#12

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6680
  • Tematów: 774
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Generalnie, wątek z kometą co 676 lat to bym między "Kota w butach", a "Czterech Pancernych i wilczura" wsadził. Jeszcze jakiś sens by miało 2500 lat, bo było by trudne do zweryfikowania, a tak mamy średniowiecze, o którym dość sporo wiemy.

Trudno tam znaleźć miejsce na reset...





#13

numriel.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


Potem następuje wyłożenie kart w postaci "daty są pływające więc koniec cyklu może nastąpić za kilkadziesiąt lat, albo jutro, jest w każdym razie blisko", jakby nie ubrał tego w słowa moje skojarzenia są nieprzyjemne.

 

Tak, to bywa irytujące, niemniej jednak trzeba przyznać, że wątek z pływającą chronologią oraz chronologią egipską moim zdaniem bardzo się spina. Jest to zresztą jeden z takich tematów, które można naukowo sprawdzić i dać zero-jedynkową odpowiedź. To czy ziemia się "resetuje" co 676 lat czy nie (oraz kiedy nastąpi najbliższy reset) to jedno, ale poukładanie potwierdzonego przez historyków materiału źródłowego to drugie - w tym przypadku możemy mieć konkret. Oczywiście, gdyby wyszło, że jednak Artur ma rację, to mielibyśmy niezłą rewolucję, której konsekwencje byłyby m.in. takie, że okazałoby się, że Egipt nie załapie się w czasowe rejony budowy piramid... w takim razie kto je stworzył itd.

Historia historią ale Artur jest multidyscyplinarny, coś tam zahaczy o archeologię, geologię, klimatologię, nie wiem czy miałeś okazję słyszeć jak stwierdził że tlen w otaczającej nas atmosferze jest zasobem nieodnawialnym w stopniu wystarczającym do przeżycia następnych kilkuset lat.

 

Ludzie tworzący teorie spiskowe zazwyczaj opierają je na własnych paranormalnych doświadczeniach i przeżyciach. Szukają dowodów na potwierdzenie tego, co widzieli, słyszeli, doświadczyli w życiu, a co wykracza poza normalne ludzkie poznanie zmysłowe. To co prezentujesz to rodzaj wymyślanki dla dzieci. Wydaje się bardzo szkodliwe.

On akurat odżegnuje się od wszelkich osobistych wizji i przekazów typu paranormalnego.

 

 


  • 0

#14

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6680
  • Tematów: 774
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Historia historią ale Artur jest multidyscyplinarny, coś tam zahaczy o archeologię, geologię, klimatologię, nie wiem czy miałeś okazję słyszeć jak stwierdził że tlen w otaczającej nas atmosferze jest zasobem nieodnawialnym w stopniu wystarczającym do przeżycia następnych kilkuset lat.

W takich punktach właśnie, bardzo łatwo wykazać, że gość nie bardzo daje sobie radę z rzeczywistością.





#15

Smiler.
  • Postów: 155
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ludzie tworzący teorie spiskowe zazwyczaj opierają je na własnych paranormalnych doświadczeniach i przeżyciach. Szukają dowodów na potwierdzenie tego, co widzieli, słyszeli, doświadczyli w życiu, a co wykracza poza normalne ludzkie poznanie zmysłowe. To co prezentujesz to rodzaj wymyślanki dla dzieci. Wydaje się bardzo szkodliwe.


Po pierwsze:

To, że udzielam się na tym forum w tym temacie to FAKT. To dlaczego tutaj jestem może mieć wiele powodów. Z punktu widzenia obserwatora zewnętrznego mogę na prędko podać kilka (od najmniej do najbardziej abstrakcyjnych):
- autor wątku jest zainteresowany tematem
- autor wątku nudzi się i próbuje zabić czas
- autor wątku próbuje jakoś zmonetaryzować swoje piśmiennictwo
- autor wątku myśli, że zjadł wszystkie umysły na świecie i dzieli się z ludźmi "prawdą objawioną" (przez Artura Lalaka)
- autor wątku jest super-tajnym szpiegiem z jeszcze bardziej super-tajnej agencji i realizuje swój jeszcze bardziej super-hiper-turbo-tajny cel

Jeszcze raz. To, że udzielam się na tym forum w tym temacie to FAKT. Próby wyjaśnienia DLACZEGO coś się dzieje i jak to przebiega to TEORIA. Cytując Wikipedię:



Teoria (z gr. theoría – oglądanie, rozważanie) – system pojęć, definicji, aksjomatów i twierdzeń, ustalających relacje między tymi pojęciami i aksjomatami, tworzący spójny system pojęciowy, opisujący jakąś wybraną dziedzinę fizyczną lub abstrakcyjną.

W przypadku nauk przyrodniczych, nauk ścisłych i nauk humanistycznych teorie są tworzone w celu systematyzowania i racjonalizowania faktów, wyjaśniania powodów ich występowania, przewidywania przyszłych zdarzeń, oraz budowy nowych systemów/urządzeń/broni.

Thomas Kuhn wprowadził pojęcie „paradygmatu”, które określił jako zbiór podstawowych pojęć i twierdzeń teorii danej nauki.

W przestrzeni nauki teoria nigdy nie przesądza, jaki jest stan faktyczny. Jeśli praktyka dowodzi czegoś innego, wtedy teoria upada albo jej stosowanie zawęża się do określonych warunków. Na przykład mechanika klasyczna może być stosowana jedynie do opisu ciał poruszających się z prędkością dużo mniejszą od prędkości światła w próżni.


*

Po drugie:

To jest forum PARANORMALNE.PL, dział TEORIE KONSPIRACYJNE, a kategoria NOWY PORZĄDEK ŚWIATA. To nie jest forum o grzybach, wiatrakach, serialach albo o polityce takiej, jak ją uprawiają w mediach. To jest dokładnie miejsce na "rozkminy" tego typu. Gdzie indziej miałyby się znaleźć dyskusje na ten temat?

Jeżeli wchodzisz to takie forum, w taki dział, kategorię i wątek, a rozpoczynasz dyskusję NIE NA TEMAT to jaka to jest wartość? Załóż, proszę, temat w "Teoriach Konspiracyjnych" o szkodliwości teorii konspiracyjnych i tam możesz dzielić się swoimi przemyśleniami oraz je dyskutować.

*

Po trzecie:

Każdy powinien mieć szansę tworzyć swoje teorie. Na tym polega wolność słowa. Niektóre z tych teorii będą mało sensowne, inne bardziej. Tak czy siak dzięki temu tworzymy możliwość zderzania się myśli, a to już jest wartość sama w sobie. Także niech ludzie tworzą swoje teorie... ale też niech się nie dziwią, że ktoś je testuje. Tylko po prostu róbmy to MERYTORYCZNIE :)

*

Po czwarte (moje ulubione):

Twoje stwierdzenie:
 

Ludzie tworzący teorie spiskowe zazwyczaj opierają je na własnych paranormalnych doświadczeniach i przeżyciach. Szukają dowodów na potwierdzenie tego, co widzieli, słyszeli, doświadczyli w życiu, a co wykracza poza normalne ludzkie poznanie zmysłowe.


to de facto "teoria paranormalna".

Nie wiesz dlaczego ludzie tworzą teorie konspiracyjne, ale zakładasz, że jest to spowodowane chęcią racjonalizacji zjawisk niewyjaśnionych naukowo. I nie mam pretensji o to, że to robisz. Mam pretensje o to, że to robisz, jednocześnie krytykując innych, że robią dokładnie to samo :D :D :D

*

Wszystko powyższe sprawiło, że dałem Twojemu komentarzowi minus i zdecydowałem, że nie będę z Tobą (ani nikim innym) prowadził w tym wątku dyskusji na temat teorii konspiracyjnych w ogólnym ujęciu. Jeśli masz ochotę to dyskutować, poprość moderatorów, aby wydzieli posty lub załóż odrębny temat :)



* * *

 

Generalnie, wątek z kometą co 676 lat to bym między "Kota w butach", a "Czterech Pancernych i wilczura" wsadził. Jeszcze jakiś sens by miało 2500 lat, bo było by trudne do zweryfikowania, a tak mamy średniowiecze, o którym dość sporo wiemy.

Trudno tam znaleźć miejsce na reset...


I tutaj wracamy do materiału źródłowego. Artur Lalak uważa, że historia jest fałszowana m.in. po to, żeby ukryć tę powtarzalność przelotu komety. Jeśli za punkt odniesienia przyjmiemy 2024r., to ostatnia taka katastrofa miałaby miejsce w 1348r. (zakładając, że po drodze nikt nie manipulował z datowaniem), co pokrywałoby się z plagą dżumy w Europie (Artur nie mówi o dowodach ze świata, a szkoda). Owa dżuma to de facto choroba popromienna. Pamiętam, że Artur Lalak wspomina coś o naukowcu, który badał temat przez 20 lat i doszedł właśnie do takiego wniosku (że to nie dżuma, a choroba popromienna). Tutaj BARDZO chciałbym zobaczyć przypis do tej publikacji, albo cokolwiek!

Artur Lalak pokazuje również bardzo dużą regularność różnych katastrof, które dziją się w cyklicznych odstępach czasu wynoszących właśnie 676 lat.

Od siebie dodam do podsumowania, że chciałbym zobaczyć więcej dowodów cyklicznej katastrofy z innych kontynentów i od innych kultur. Co ty chciałbyś sprawdzić, żeby potwierdzić/obalić hipotezę, Staniq?

I jeszcze na koniec przy tej okazji zarzucę dwa wykłady Lalaka, w których mowa dokładnie o tych sprawadch:

cz.4 BRAKUJĄCE 300 lat - BŁĘDNA CHRONOLOGIA HISTORYCZNA
https://youtu.be/tyx...-gDlUp0ar42Quq0

PĘTLA CZASU złamanie kodu bestii Grzegorz Skwarek i Artur Lalak
https://youtu.be/4cf...JTqWsN-qfllLkOR



* * *

 

Historia historią ale Artur jest multidyscyplinarny, coś tam zahaczy o archeologię, geologię, klimatologię, nie wiem czy miałeś okazję słyszeć jak stwierdził że tlen w otaczającej nas atmosferze jest zasobem nieodnawialnym w stopniu wystarczającym do przeżycia następnych kilkuset lat.


W takich punktach właśnie, bardzo łatwo wykazać, że gość nie bardzo daje sobie radę z rzeczywistością.


No to powiem, że dla mnie to brzmi grubo :D. Nie, nie słyszałem o tym i wiem, że teraz znalezienie tego graniczyłoby z cudem, ale jakby kiedyś przy okazji wpadło Wam bezpośrednie odniesienie, dajcie znać.

Za to nie ukrywam też, że jako osoba z wrodzoną ciekawością chciałbym usłyszeć tok rozumowania Artura. Jeżeli tak "od czapy" rzucił hasło w stylu "za ileśset lat skończy się tlen" albo "Amerykańcy naukowcy powiedzieli, że za ileśset lat skończy się tlen" to kiepsko. Za to jeśli miał na myśli coś więcej, odnosił się do czegoś, to chętnie bym tego wysłuchał. Może mogło chodzić o jakiś dostęp do tlenu? Np. wody mamy dużo, ale agenda 2030 zakłada, że mamy mieć coraz mniej dostępu do wody, elektryczności etc. Nie wiem. Jestem ciekaw jak to było :D



=====================



DO SPRAWDZENIA
(czyli dotychczasowe podsumowanie nieścisłości)

Co 676 lat koło Ziemi przelatuje kometa, która resetuje życie na naszej planecie
Jakie są na to dowody naukowe? Szukamy czegoś z zakresu konkretnych zapisów kopalnych i/lub artefaktów archeologicznych, które by to potwierdziły. Wymagane są dowody, które coś znaczą. Równocześnie warto takie dowody wskazać z zakresu całej kuli ziemskiej, a nie ograniczać się tylko do Europy.

Przypisy, materiały źródłowe i tłumaczenia
Wymagana jest większa liczba przypisów, odniesień do konkretnych materiałów źródłowych i tłumaczeń (oraz ich objaśnień):
- np. który naukowiec przez ponad 20 lat badał temat dżumy w Europie i finalnie doszedł do wniosku, że to była choroba popromienna?

Chronologia Egipska
Gdyby założyć, że dynastie następowały nie jedna po drugiej, ale równolegle do siebie, to czy to się "spina" i ma rację bytu? Należałoby to sprawdzić w popranie-naukowy sposób.


  • 0


 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: artur, lalak, hipotezy, czarnogłowi, niebieskoocy, słowianie, scytowie, chaldejczycy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości oraz 0 użytkowników anonimowych