Skocz do zawartości


Zdjęcie

DNA Ludzi i Neandertalczyków identyczne w 99,9%


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#16

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kości z El Sidron świadectwem różnorodności neandertalczyków

Świadectwem dużego zróżnicowania w obrębie europejskiej populacji ludzi neandertalskich są wyniki ostatnich badań znalezisk kostnych z hiszpańskiej jaskini El Sidron.
Zdaniem hiszpańskich antropologów odnalezione tam szczątki należą do południowej odmiany tego gatunku.

Na łamach najnowszego numeru "Proceedings of the National Academy of Sciences" zespół hiszpańskich antropologów publikuje wyniki badań stanowiska jaskiniowego, leżącego na terenie północno- hiszpańskiej Asturii. W trakcie prac wykopaliskowych prowadzonych od 2000 r. w korytarzach i komorach jaskini El Sidron odnaleziono szczątki co najmniej ośmiu osobników z gatunku człowieka neandertalskiego. Zachowanym w dobrym stanie znaleziskom kostnym sprzed ok. 43 tys. lat towarzyszą również narzędzia kamienne z epoki środkowego paleolitu. W oparciu o zebrany materiał kostny, archeologiczny i paleobotaniczny, badaczom udało się pobrać próbki DNA mitochondrialnego oraz zbadać wiele cech morfologicznych, a także cech środowiska, które zamieszkiwali ludzie neandertalscy ponad 40 tys. lat temu.

Porównując otrzymane dane na temat budowy kostnej, szczególnie żuchwy i części twarzowej czaszki, z podobnymi informacjami z innych stanowisk europejskich hiszpańscy badacze przychylają się do podziału populacji neandertalczyków okresu środkowego paleolitu na dwie odmiany. Zdaniem antropologów szczątki osobników z El Sidron reprezentują odmianę południową - ludzi o szerszej części twarzowej i dłuższej dolnej części twarzy.

Do tej samej odmiany południowej można również zaliczyć członków grup neandertalskich, które zamieszkiwały Półwysep Apeniński i Bałkański oraz południowo-zachodnią Azję.

Badania pozyskanego DNA mitochondrialnego oraz porównanie ich wyników z podobnymi badaniami z innych stanowisk europejskich potwierdza również duże zróżnicowanie w obrębie całego gatunku.

Zdaniem badaczy dane z El Sidron mogą nawet świadczyć o istnieniu kilku równoległych linii rozwojowych neandertalczyków, o różnej budowie ciała, sposobach pozyskiwania pożywienia czy adaptacją jaskiń do celów mieszkalnych.

Wyniki prac hiszpańskich antropologów są zgodne z efektami podobnych badań mtDNA przeprowadzonych kilka miesięcy temu na bazie znalezisk kostnych neandertalczyka z terenów Francji. Oba zespoły wykazały istnienie dużej różnorodności genetycznej, która zapewne zmieniała się począwszy od ok. 300 tys. lat temu do ok. 30 lat temu, kiedy populacja neandertalczyków zaczęła ustępować pola pierwszym ludziom współczesnym.
http://wiadomosci.on...0,686,item.html
  • 0



#17

efreet.
  • Postów: 141
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Na tym foto wyglada jak bialy ork.
  • 0

#18

paramedic.
  • Postów: 44
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Skoro uprawialiśmy seks z neandertalczykami i było z tego potomstwo to i geny się mieszały ;]

Nauka seks i małpy

Nasi przodkowie, ludzie używali sobie z neandertalczykami. Czyli, po prostu, kopulowali z nimi.
Amerykańscy uczeni myślą dziś, że dokonali rewolucyjnego odkrycia. Dotychczas naukowcy uważali, że ludzie nie mieszali się z neandertalczykami i małpami. Przyjęta hipoteza była jak najbardziej błędna i zapewne poparta tylko tym, że nie można było doszukać się dowodów naukowych na „nieetyczne” zachowania seksualne pierwszych ludzi.
Przecież na zdrowy rozum, gdy silny mężczyzna, łowca – gdy spotkał na swojej drodze młodą, jędrną i rozebraną osóbkę – w sumie trochę przypominającą własne odbicie, to co – odmówił sobie? Nie skorzystał, nie zaproponował jej odpoczynku w cieniu bananowca? Oczywiście, że zaproponował. Pierwsi ludzie spółkowali z neandertalczykami, to pewne jak dwa razy dwa. Ale dopiero niedawno „naukowo” udowodnił to amerykański genetyk - Bruce Lahn z Uniwersytetu w Chicago. Według Lahna współcześni ludzie około 40 tys. lat temu przenieśli się z Afryki do Europy i tam spotkali wymierających neandertalczyków.

Niestety nie wszyscy nasi praojcowie wykorzystywali seksualnie neandertalczyków. Niestety, bowiem badania amerykańskiego genetyka dowodzą, że mieszanie się ludzi i neandertalczyków doprowadziło do powstania wariantu genu, który ma wpływ na rozwój i reguluje rozmiar mózgu człowieka współczesnego.

Bruce Lahn, na łamach naukowego periodyku Proceedings of the National Academy of Sciences udowadniał, że nasi praojcowie z zapałem i dużą sprawnością dzieli się swoim nasieniem z innymi. Lane dowodził, że dzięki werwie naszych przodków, ok. 37 tys. lat temu nastąpił proces modyfikowania niektórych genów w mózgu człowieka. W szczególności mikrocefalinu, którego zmutowany wariant ma odpowiadać za fizyczną przewagę ludzi współczesnych, którzy go posiadają.
Badania amerykańskiego naukowca mają być kontynuowane, a do końca roku może się okazać czy doktor Lahn idzie w dobrym kierunku.

Lahn nie mówił, że mieszanie się ludzi i neandertalczyków było powszechne i nagminne. Seks z nieludźmi mógł być przypadkowy. Jednak dzisiaj wiadomo, że 70 proc. współczesnych ludzi posiada zmodyfikowane geny, które wskazują na ślady neandertalczyka w naszym organizmie.

Mężczyźni powinni być jednak z tego zadowoleni. Dzięki praojcom, którzy byli prawdziwymi łowcami i zdobywcami część z nas należy do grupy silniejszych, lepiej zbudowanych fizycznie, łatwiej zdobywających kobiety. Mamy w sobie to coś z instynktu łowcy. Teraz niech się naukowcy spierają z doktorem Lahnem – czy to od seksu neandertalczykami, czy może od picia mleka dinozaurów. Instynkt prawdziwego mężczyzny każe nam zdobywać kobiety – rano, w pracy, w klubie czy na siłowni. Polki, Czeszki i Azjatki, amatorki, sąsiadki czy brunetki - nieważne. A jak od którejś z nich usłyszymy – Ty Neandertalu! – to od dziś możemy traktować ten przytyk jako znakomity komplement. I o to przecież chodzi.


Skopiowane z : http://www.facet.wp....,wiadomosc.html
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości oraz 0 użytkowników anonimowych