Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odliczanie do wojny z Iranem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1794 odpowiedzi w tym temacie

#1426

Mehitabel.
  • Postów: 758
  • Tematów: 45
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Agencje prasowe donoszą o ćwiczeniach przez armię irańską scenariusza całkowitego zamknięcia Cieśniny Ormuz.

Iran Military Practicing Straits Of Hormuz Closure

IRAN MP SAYS MILITARY TO PRACTISE CLOSING STRAIT OF HORMUZ TO SHIPPING; IRANIAN MILITARY DECLINES TO COMMENT - RTRS


A czemu to takie istotne?

Ormuz (cieśnina)

Jest to jedyny szlak morski pozwalający na transport ropy naftowej z Zatoki Perskiej. Przepływa tędy średnio 15 tankowców dziennie, przewożąc 16,5-17 milionów baryłek ropy, co stanowi 40% transportu drogą morską i 20% całego przewozu ropy na świecie[2].. Z tego względu cieśnina ma ogromne znaczenie strategiczne.


Zamknięcie cieśniny w razie wojny posłałoby cenę ropy do poziomów co najmniej 250-300$ za baryłkę.
To z kolei posłałoby światową gospodarkę w p...

EDIT:

Jeżeli ktoś miał wątpliwości czy w ręce irańczyków wpadł bezużyteczny złom ze skasowanymi danymi czy może jednak w pełni działający sprzęt z zachowanymi danymi wywiadowczymi,to może ten artykuł z amerykańskiego mainstreamowego źródła rozwieje te wątpliwości.

Tytuł mówi sam za siebie,Iran prawie ukończył dekodowanie danych wrażliwych z drona.

Iran Nearly Finished Decoding U.S. Drone

TEHRAN, Iran – Iranian experts are in the final stages of recovering data from the U.S. surveillance drone captured by the country's armed forces, state TV reported Monday.

Tehran has flaunted the drone's capture as a victory for Iran and a defeat for the United States in a complicated intelligence and technological battle.

Lawmaker Parviz Sorouri, who is on the parliament's national security and foreign policy committee, said Monday the extracted information will be used to file a lawsuit against the United States for the "invasion" by the unmanned aircraft.


Ale to jeszcze pikuś.

Na podstawie danych uzyskanych z maszyny Iran zamierza wytoczyć międzynarodowy proces Stanom Zjednoczonym oskarżając je o bezprawne naruszenie przestrzeni powietrznej.

Moim zdaniem posunięcie mistrzowskie.

Użytkownik Mehitabel edytował ten post 12.12.2011 - 14:32


#1427

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kolejne tajemnicze eksplozje wstrząsają Iranem.
Tym razem w fabryce stali, w mieście Yazd seria wybuchów zabija 7 a rani 16 osób.

Dołączona grafika

Pewnie Mossad znowu dostał cynk o istnieniu tajnych obiektów jądrowych.

Mysterious explosion kills 7, injures 16 in Iran
Did Iran blast target steel needed for nuke program?




#1428

Jęk Lodowatych Ulic.
  • Postów: 326
  • Tematów: 11
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Obama: U.S. has asked Iran to return downed spy drone
WASHINGTON — President Barack Obama on Monday said the U.S. government had requested the return of a spy drone downed over Iran but declined to discuss if its loss could compromise U.S. national security.

"We have asked for it back. We'll see how the Iranians respond," Obama said during a joint news conference with Iraqi Prime Minister Nuri al-Maliki after the two met at the White House.

Obama acknowledged differences between Washington and Baghdad on how to deal with Syrian President Bashar al-Assad's government's crackdown on pro-democracy demonstrators but said Maliki was acting in Iraq's best interests.

Maliki raised concerns about the risk of sectarian violence in Syria spilling into neighboring Iraq and said he wanted the Syrian situation resolved peacefully.

link 1
link 2
Link 3
Najpierw sobie latają na Irańskim niebem a jak zestrzelą im zabawkę to jeszcze proszą o jej zwrot hehe

Użytkownik Domin15krk edytował ten post 12.12.2011 - 19:33


#1429

Milosz.
  • Postów: 547
  • Tematów: 47
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pewnie Mossad znowu dostał cynk o istnieniu tajnych obiektów jądrowych.

Mi również się wydaje, że te wszystkie wybuchy w Iranie to nic innego, niż robota Izraelskich komandosów, tajnych służb i Mossadu. Chciałbym zauważyć, że do tej roboty musieli być wyznaczeni najlepsi z najlepszych, a to dlatego, bo jeżeli znajdą się jakiekolwiek twarde dowody na to, że za eksplozjami stoi Izrael, to nie będzie trzeba długo czekać na rozpętanie wojny.
A ta, jak na razie, nie jest nie na rękę innemu żydowskiemu państwu, Stanom Zjednoczonym.
Izrael przed atakiem i rozpoczęciem wojny jest powstrzymywany przez swoich amerykańskich kolegów, inaczej już od dawna mielibyśmy w telewizji relacje korespondentów wojennych.
Teheran prawdopodobnie domyśla się, kto wysadza strategiczne obiekty, ale nie może zareagować militarnie, bo po prostu niema dowodów, a jeżeliby zareagował bez nich, to prawdopodobnie mógłby utracić poparcie swoich sojuszników, z kolei, jeżeli zostałby zaatakowany, miałby szansę na uzyskanie od nich pomocy i to nie tylko dyplomatycznej. Państwa zainteresowane najazdem na ten kraj z pewnością zdają sobie z tego sprawę.
To co napisałem, to tylko teoria, równie dobrze mogę się mylić, zobaczymy co pokaże przyszłość.

EDIT: Przechwycony dron, jest owszem dowodem na to, kto jest zainteresowany wyzwoleniem Iranu ze swoich bogactw naturalnych, ale nie może być powodem do wojny, Polskę ruski również podglądają i jakoś nie wypowiedzieliśmy im wojny.

Użytkownik Miłosz edytował ten post 12.12.2011 - 22:59




#1430

Morningstar.

    לוציפר

  • Postów: 412
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Iran będzie ćwiczył zamknięcie Cieśniny Ormuz


Irańska Armia odmówiła komentarza po tym jak członek Komitetu Bezpieczeństwa Narodowego powiedział, że Iran będzie ćwiczył zamknięcie Cieśniny Ormuz, najważniejszego punktu przez który transportowana jest ropa na cały świat.

"Ustawodawca Parviz Sarvari, powiedział studenckiej agencji informacyjnej ISNA: "Wkrótce będziemy realizować wojskowe manewry, mające na celu zamknięcie cieśniny Ormuz. Jeśli świat chce, aby region był niestabilny, my sprawimy, że świat stanie się niestabilny", donosi Reuters.


Ormuz - pierwsze pole bitwy.
O ewentualnej wojnie na Bliskim Wschodzie napisano już praktycznie wszystko. Pojawiają się nawet konkretne terminy, wskazujące na okres między połową grudnia a połową stycznia 2012, jako jej początku. Sygnały o ruchach wojsk rakietowych i podwyższaniu gotowości bojowej, jak również bezprecedensowa w skali ostatnich dekad, koncentracja morskich sił USA i Rosji w regionie, każą podejrzewać, że wybuch tej wojny jest nieunikniony, warto zatem przyglądnąć się jednemu z pierwszych pól bitewnych - cieśninie Ormuz.

To, że wciąż jeszcze nie doszło do ataku na Iran wynika nie tyle ze strachu przed rozszerzeniem konfliktu, czy też przed reakcją Chin i Rosji, ile w największym stopniu z obaw o ekonomiczne skutki, które dla pogrążonego w kryzysie świata Zachodu mogłyby się okazać katastrofalne. Przyczyna tych obaw znajduje się w jednym z najbardziej strategicznych punktów na mapie świata, jakim jest cieśnina nazywana bramą do Zatoki Perskiej, przez którą przepływa rocznie 40% światowego zapotrzebowania na ropę i 18% światowego tranzytu skroplonego gazu LPG.

Już w 2006 roku ajatollah Ali Chamenei, najwyższy duchowy przywódca Iranu, zapowiedział, że jakikolwiek atak na Iran oznaczać będzie automatyczną blokadę ruchu w cieśninie. Dlatego też od tego czasu US Navy utrzymuje w tym regionie wzmocnione siły, a od niemal dwóch lat są to przeważnie 2 zespoły lotniskowców i zwiększona liczebnie flotylla jednostek brytyjskich. Z drugiej strony, Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC) także wzmacnia swe siły zarówno morskie, jak i baterie przeciwokrętowych rakiet, rozlokowane wzdłuż całego południowego wybrzeża Iranu. Czy rzeczywiście ryzyko blokady cieśniny Ormuz jest aż tak duże? Czy "Brama Zatoki" stanie się priorytetowym celem, od opanowania którego mogą zależeć losy wojny? Wydaje się, że tak, że pierwsze eksplozje tej wojny właśnie stamtąd dobiegną, a czy będą to bomby niszczące stanowiska IRGC, czy eksplozje tankowców, zależy od tego, kto okaże się szybszym.
Cieśnina Ormuz ma 180 km długości i kształt podkowy śródlądowej, gdzie całe północne wybrzeże zajmuje Iran, a południowe należy do Omanu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W cieśninie ponadto znajdują się liczne wysepki, z których część (Abu Musa, Larak i Sirri) stanowią bazy IRGC. W najwęższym miejscu cieśnina ma 55 km szerokości, ale dwa kanały żeglugowe dla statków wychodzących i wchodzących mierzą zaledwie po 3,2 km. To sprawia, że możliwości manewru w przypadku ataku rakietowego są prawie żadne a możliwość zablokowania kanałów, ogromna.

Każdego dnia przez Ormuz przepływa 15 tankowców, przewożących do 17 milionów baryłek ropy (1 baryłka to około 159 litrów) oraz produktów naftowych. Do tego trzeba doliczyć dziesiątki frachtowców a także zbiornikowce eksportujące z Arabii Saudyjskiej, ZEA, Kataru i Kuwejtu, skroplony gaz ziemny. Amerykańska Energy Information Administration ocenia, że jeśli cieśnina zostałaby zablokowana, część tranzytu ropy można by przekierować trans-arabskim rurociągiem do portów morza Czerwonego. Przepustowość rurociągu ogranicza się jednak do zaledwie 3 milionów baryłek, co stanowi mniej niż jedną piątą tranzytu drogą morską. Eksport LPG byłby natomiast wstrzymany całkowicie. Konsekwencje dla rynków byłyby katastrofalne, według najbardziej optymistycznych kalkulacji cena ropy sięgnęłaby 180 dolarów za baryłkę. Według tych bardziej realistycznych, zakładających trudności z udrożnieniem szlaków, cena surowca wzrosłaby do 250 - 300 dolarów. W ciągu ostatnich 18 miesięcy marynarka wojenna Iranu przeprowadzała kilkakrotnie manewry symulujące przejęcie kontroli nad cieśniną i walkę z okrętami V floty USA. Ostrożne szacunki mówią o liczbie kilkuset chińskich rakiet manewrujących C-801, rozmieszczonych na wybrzeżu, na wyspach oraz na pokładach okrętów. W 2008 Irańczycy kupili w Chinach nieznaną ilość zmodernizowanej wersji rakiety, C-802, którą amerykańscy analitycy wojskowi uważają za jedną z najbardziej skutecznych na świecie. Z kolei w kooperacji z Koreą Północną, na podstawie chińskiej licencji opracowano całkiem nowy typ rakiety, nazwanej Tondar w którą uzbrojono flotyllę małych kutrów rakietowych wykonanych w technologi Stealth, skonstruowanych z płaszczyzn odbijających fale elektromagnetyczne. Technologię budowy mikro-okrętów stealth Irańczycy pozyskali od Północnych Koreańczyków, już teraz tworzących większe prototypowe korwety rakietowe z wykorzystaniem zjawiska odbijania fal w różnych kierunkach, dla ich kamuflażu.

Nie jest to zatem siła którą można lekceważyć, a przekonała się o tym jedna z najnowocześniejszych izraelskich korwet rakietowych, Hanita, która podczas wojny libańskiej w 2006 omal nie została zatopiona po trafieniu przez C-802, wystrzelone z pozycji Hezbollahu, ale prawdopodobnie przez oficerów IRGC. Tondar tak jak i C-802, musi zostać wstępnie naprowadzony na cel za pomocą pokładowego radaru o zasięgu ponad 100 km, zainstalowanego na okręcie lub łodzi. Po wskazaniu obiektu ataku i przesłaniu jego danych do pocisku, następuje jego start. Tondar wznosi się na wysokość 50 m, a następnie schodzi do 5 m nad fale. Na tym pułapie z prędkością 0,9 Macha prowadzi go autopilot. W końcowej fazie lotu do akcji wchodzi pokładowy radiolokator rakiety. Głowica zawiera 165 km materiału wybuchowego. Amerykanie oceniają prawdopodobieństwo trafienia oryginalnym chińskim C-802 na aż 98%!

Oprócz tych potencjalnie bardzo groźnych środków, Islamska Republika dysponuje także 300 starszymi modelami poddźwiękowych rakiet CSS-N-2 Silkworm oraz CSS-N-3 Seersucker, rozmieszczonymi w 12 bateriach w okolicach Bandar Abbas, a zatem miejscu z którego łatwo ostrzeliwać zwężenie cieśniny. Choć baterie te są bardziej podatne na atak i zniszczenie ze strony USA, wystarczy kilka z nich wystrzelonych w cele umieszczone w kanale żeglugowym, by go całkowicie zablokować. Kolejne zagrożenie - zapora minowa, jest doskonale znane z wojny irańsko-irackiej w latach 1980-88. Wówczas zaminowanie wód zatoki spowodowało zatopienie kilku tankowców oraz potężnego amerykańskiego niszczyciela USS Samuel B. Roberts, który 14 kwietnia 1988 wszedł na minę i został bardzo ciężko uszkodzony. Incydent ten wywołał zresztą odwet Stanów Zjednoczonych w postaci Operacji "Praying Mantis", czyli ataku na irańskie cele w Zatoce, w tym głównie na pola naftowe. Operacja ta w dużym stopniu przyczyniła się do zawieszenia broni zawartego przez Iran z Saddamem Husajnem, zaledwie 4 miesiące później. Te doświadczenia skłoniły wiele państw Zatoki do rozbudowy swych flot trałowców, ale każe także obawiać się powtórzenia zaminowania wód Zatoki, tym razem na dużo większą skalę.

Jak zatem widać z powyższego można spekulować nad terminami, nad tym czy atak na Iran poprzedzi interwencja bądź sterowana rewolta w Syrii. Można zastanawiać się, czy dojdzie do zsynchronizowanej akcji Izraela, USA i państw sunnickich, czy też Izrael przeprowadzi atak własnymi tylko siłami. Jedno w tym wszystkim nie ulega wątpliwości. Pierwsza bitwa tej wojny rozegra się na wodach cieśniny Ormuz a od jej wyniku zależeć będzie nie tyle los samej kampanii militarnej, co bardziej ekonomicznej przyszłości świata.

Źródło: prisonplanet.pl
http://www.prisonpla...iczyl,p31731557



#1431

Mehitabel.
  • Postów: 758
  • Tematów: 45
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

EDIT: Przechwycony dron, jest owszem dowodem na to, kto jest zainteresowany wyzwoleniem Iranu ze swoich bogactw naturalnych, ale nie może być powodem do wojny, Polskę ruski również podglądają i jakoś nie wypowiedzieliśmy im wojny.


Zauważ że w podanym przez ciebie linku widnieje informacja

Jak opisuje "GW", samolot leciał bardzo nisko, na wysokości 300 m nad wodą i zbliżał się do polskiej strefy powietrznej (około 20 km od wybrzeża).


To znaczy że używał swoich przyrządów do aktu szpiegostwa ale pozostając poza terenem RP.
W przypadku drona mamy do czynienia z drastycznym naruszeniem przestrzeni powietrznej Iranu co może być w razie udowodnienia pozyskanymi z niego informacjami okazją do złożenia skargi nawet do Rady Bezpieczeństwa ONZ.

#1432

Walczący z Trollami.
  • Postów: 252
  • Tematów: 1
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Cały świat trzyma kciuki za Iran. Niech Bóg im pomoże.

#1433

Dedek.
  • Postów: 170
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Cały świat trzyma kciuki za Iran. Niech Bóg im pomoże.



Ale ktory? :))


W przypadku drona mamy do czynienia z drastycznym naruszeniem przestrzeni powietrznej Iranu co może być w razie udowodnienia pozyskanymi z niego informacjami okazją do złożenia skargi nawet do Rady Bezpieczeństwa ONZ.


Ta jak Iran przejmuje sie sankcjami, tak USA przejmie sie ta skarga.

#1434

seiw83.
  • Postów: 212
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

co kolwiek stanie sie miedzy izraelem usa a iranem nie doprowadzi do zniszczenia iranu. Iranem zajmie sie mahdi, wedlug przepowiedni nostradamusa, gdzies tak 2014. pytanie czy sily iranu tez przeprowadzaja tajne operacje.

 Edycja: Kurczak

Dołączona grafika



#1435

wk85.
  • Postów: 73
  • Tematów: 42
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wojska USA-NATO zajmują pozycje przy jordańskiej granicy z Syrią.

Działacz, informator Sibel Edmond przekazał w niedzielę, że "zagraniczne grupy militarne, szacowane na setki osób," zajęły pozycje w mieście al-Mafraq w północnej Jordanii blisko granicy z Syryją.

Blog Edmondsa "Boiling Frogs" próbował skontaktować się z Departamentem Obrony w celu uzyskania potwierdzenia tej informacji, ale nie otrzymał odpowiedzi od godziny 18:00 w niedzielę.

Edmonds otrzymał także informacje od "dziennikarza pracującego w mediach głównego nurtu, który został poinformowany przez redaktorów, że nie będzie żadnych sprawozdań z rozwoju tej sytuacji."

Obecność obcych wojsk została również potwierdzona przez Jordańskiego oficera, który chce pozostać anonimowy. Powiedział, że setki żołnierzy, którzy posługują się językiem innym niż arabski obserwowano w ciągu ostatnich dwóch dni (od niedzieli). Jeździli w tą i z powrotem w wojskowych pojazdach pomiędzy bazą lotniczą króla Husajna w al-Mafraq, dziesięć kilometrów od granicy z Syrią, a sąsiednimi Jordańskimi wsiami w pobliżu granicy z Syrią, w tym Albaej, w okolicy zapory Sarhan oraz wsiach Zubaydiah i al-Nahdah leżących przy granicy z Syrią.

Inne źródło w Ammanie zidentyfikowało centrum dowodzenia USA-NATO w miejscowości al-Houshah w pobliżu al-Mafraq i granicy syryjskiej.

"Niektóre z sił amerykańskich, które opuściły iracką bazę Ain al-Assad w zeszły czwartek, nie powróciły do USA albo do bazy w Niemczech, ale w godzinach wieczornych zostały przeniesione do Jordanii," przekazał iracki dziennikarz działający w Londynie.

"Przynajmniej jeden amerykański samolot przewożący wojskowy personel wylądował w bazie Prince Hassan znajdującej się około 100 km na wschód od miasta Al-Mafraq," podało inne źródło.

Blog Boiling Frogs dostarczył wcześniej bogaty zakres informacji ignorowanych przez media głównego nurtu mających na celu dezinformowanie Amerykanów na temat planowanego ataku na Syrię po obaleniu rządu w Libii i zabójstwie Moammara Kadafiego.


Źródło: http://www.prisonpla...with-syria.html

Użytkownik wk85 edytował ten post 13.12.2011 - 13:28


#1436

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Izraelski Minister Spraw Strategicznych Mosze Yaalon stawia sprawę jasno, kierując znamienne słowa w stronę Iranu : "albo broń jądrowa albo wasze przetrwanie".
Iran must chose between a bomb or survival: Israel

Tak wygląda rozmieszczenie amerykańskich baz wojskowych w bliskim sąsiedztwie Iranu.

Dołączona grafika


A tak na chwilę obecną wygląda prowizoryczna mapa układu sił na świecie.

Dołączona grafika

Który obóz ma większe szanse w przypadku globalnego konfliktu?
Technologicznie to z pewnością dominuje obóz niebieskich, natomiast potencjał ludzki jest zdecydowanie po stronie czerwonych.
Mam tylko nadzieję, że nie będziemy musieli się wkrótce o tym przekonywać.




#1437

rolpiek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

z iranem byłby jeszcze taki problem że jest to ogromny kraj

z o wiele mniejszym irakiem zajeło im 10 lat aby jako tako obsadzić władze swoimi marionetkami i doprowadzić do jako takiej kontroli terenu
dodatkowo w iraku sporo ludzi popierało usa

w iranie raczej nikt ich nie poprze (albo garstka) a obszar ogromny więc łatwo by im nie poszło
a jakby już uderzyli na nich to przecież tej ropy nie odpuszczą...

Użytkownik rolpiek edytował ten post 13.12.2011 - 21:22


#1438

Milosz.
  • Postów: 547
  • Tematów: 47
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano



EDIT: Przechwycony dron, jest owszem dowodem na to, kto jest zainteresowany wyzwoleniem Iranu ze swoich bogactw naturalnych, ale nie może być powodem do wojny, Polskę ruski również podglądają i jakoś nie wypowiedzieliśmy im wojny.


Zauważ że w podanym przez ciebie linku widnieje informacja

Jak opisuje "GW", samolot leciał bardzo nisko, na wysokości 300 m nad wodą i zbliżał się do polskiej strefy powietrznej (około 20 km od wybrzeża).


To znaczy że używał swoich przyrządów do aktu szpiegostwa ale pozostając poza terenem RP.
W przypadku drona mamy do czynienia z drastycznym naruszeniem przestrzeni powietrznej Iranu co może być w razie udowodnienia pozyskanymi z niego informacjami okazją do złożenia skargi nawet do Rady Bezpieczeństwa ONZ.

To by było posunięcie mistrzowskie Teheranu, ale tak czy inaczej, za takie podglądanie nie wypowiada się wojen, o ile we wcześniejszych czasach zjawisko podglądania sąsiadów nie było tak częste, to w dzisiejszych, z uwagi na rozwijającą się technologię, można mówić wręcz o "eksplozji" podglądactwa.
Gdyby za każdym takim udowodnionym przypadkiem podglądania, państwa wypowiadały sobie wojny, to nie mielibyśmy na tej Ziemi chwili spokoju. Na przykład, Chiny i USA, już dawno by prowadziły działania wojenne, wszyscy wiedzą, że te państwa podglądają się wzajemnie z nieposkromioną ciekawością. Rosja również nie śpi.

Użytkownik Miłosz edytował ten post 13.12.2011 - 21:30




#1439

wk85.
  • Postów: 73
  • Tematów: 42
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Iran ostrzega przed możliwością blokady Cieśniny Ormuz

Rośnie irytacja Iranu niekończącą się nagonką na jego rozwijający się program atomowy. Teheran oświadczył w poniedziałek, że szykuje się do manewrów morskich symulujących zamknięcie dla żeglugi Cieśniny Ormuz.

Reuters donosi, że jeden z członków irańskiego Komitetu Bezpieczeństwa Narodowego oświadczył, iż armia jest gotowa do rozpoczęcia ćwiczeń. Rzecznik armii irańskiej odmówił jednak komentarza w tej kwestii.


Komentarz ZnZ:
Wyobraźmy sobie, że Estonia od dawna jest mocarstwem atomowym, uzbrojonym przez Rosje, wspierającą militarnie i gospodarczo ten mały kraj. I wyobraźmy sobie, że Polska jest na celowniku Estonii. Wiedząc, że jedynym rozsądnym sposobem postępowania jest strategia wzajemnego odstraszania Polska zaczyna budować broń jądrową, co spotyka się z gwałtowną reakcją malutkiej Estonii wspieranej przez Rosję. Mnożone są żądania rozbrojenia i snute są plany ataków na nasz kraj. W takiej właśnie sytuacji jest teraz Iran.

Gdyby doszło do ataku na Iran i w konsekwencji zablokowania Cieśniny Ormuz to wszyscy to bardzo mocno odczujemy a ceny na stacjach benzynowych skoczą o ponad 100%, ze względu na pewny wzrost cen ropy i jak wiadomo im droższa ropa tym więcej z podatków ściągnie nasz panujący reżim.

Źródło: http://www.businessi...-hormuz-2011-12

Użytkownik wk85 edytował ten post 14.12.2011 - 13:11


#1440

Mehitabel.
  • Postów: 758
  • Tematów: 45
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak to zwykle po czasie się okazuje,ostatnia eksplozja w fabryce stali była ściśle powiazana z irańskim programem atomowym.
W tej konkretnej fabryce bowiem produkowano prawdopodobnie centryfugi do wzbogacania uranu,ponadto pośród ofiar są północnokoreańscy specjaliści od broni atomowej.

Seven killed in explosion at Iranian steel mill linked with nuclear program

At least seven people were killed Sunday night in an explosion at a steel mill in the Iranian city of Yazd. Foreign nationals, possibly North Korean nuclear arms experts, are believed to be among the dead.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 8

0 użytkowników, 8 gości oraz 0 użytkowników anonimowych