Skocz do zawartości


Zdjęcie

ESA przygotowuje się do załogowej misji na Marsa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#16

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ależ już dawno opracowano metodę wyprodukowania na marsie tlenu poprzez wysłąnia tam kolonii alg. Taka przemiana marsa zajmie dzisięciolecia ale warto poczekać.
Zbadanie powierzchni marsa nie jest do końca wiarygodne, to tak jakby badać ziemię na podstawie tego co znajduje się na pustyni w Nevadzie, na Saharze i na Gobi. Jeśli kiedyś na marsie była woda i życie to teraz jest ukryte pod powierzchnią. Jeśli chodzi i życie to odkryto przecież obecność bakterii zarówno w próbce pobranej z marsa jak i w meteorycie znalezionym na ziemi a który określono jako pochodzący z marsa.
Księżyc to zupełnie inna historia i faktycznie jest jałowy, w każdym razie na podstawie tego co zbadano


Kolonia alg na Marsie nie wygeneruje wystarczającej ilości tlenu do atmosfery nawet w setki lat. Topografia powierzcvhni Marsa jest już poznana na tyle dokładnie, że wiarygodność aktualnych i dokładnych map, jest porównywalna z ziemskimi. Obecnie za pośrednictwem satelitów Mars Reconaissance Orbiter oraz Mars Express poznajemy szczegółową budowe geologiczną tysięcy wybranych punktów rozsianych na całym globie oraz badane są za pomoca radaru warstwy podpowierzchniowe. W próbce pobranej przyrządami pomiarowymi przez lądowników Viking w 1976r, nie stwierdzono żadnej reakcji, wskazującej na obecność jakichkolwiek organizmów żywych. Podobnie omylne okazały się przypuszczenia co do tajemniczych mikrostruktur, znalezionych we fragmencie meteorytu z Antarktyki, pochodzacego jakoby z Marsa. Początkowy entuzjazm ustąpił, po krytycznych analizach niezależnych badaczy. Kampania medialna na ten mocno kontrowersyjny temat, służy na szczęście finansowaniu kolejnych misji.
  • 0



#17

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nowy silnik skróci podróż na Marsa



Lot na Marsa w trzy miesiące zamiast w siedem? Tańsze silniki dla pojazdów kosmicznych, pozwalające prywatnym przedsiębiorcom budować statki kosmiczne? To wszystko może się udać dzięki byłemu astronaucie, Franklinowi Changowi-Diazowi. Jego firma pracuje nad silnikiem, który zrewolucjonizuje podróże w kosmos.


Firma chce wykorzystać do napędu kosmicznych statków silniki plazmowe. Jak to działa? Z atomów wodoru wyrywane są elektrony, potem przyspieszane w polu elektrycznym. Wyrzut plazmy z silników napędza statek. To nie nowa technologia, ale pierwszy raz ktoś chce ją zastosować w rakietach kosmicznych.

Na czym polega rewolucja? W obecnych rakietach silnik spala całe paliwo na początku, rozpędzając pojazd, który potem spokojnie sobie leci siłą rozpędu. A silniki plazmowe będą pracować cały czas. Według naukowców z firmy Ad Astra, dzięki nim da się też wytworzyć na pokładach pojazdów sztuczną grawitację. Do tego ciągle pracujące silniki znacznie skrócą czas lotu na Marsa czy Księżyc. Część uczonych sugeruje też, że można tak zbudować pojazdy, by pobierały wodór podczas lotu, by uzupełnić zbiorniki.

Ale na razie inżynierowie mają inne problemy. Muszą wymyślić sposób na chłodzenie silników. Prototypy działały tylko przez dwie minuty - potem się przegrzały. Jednak Amerykanie podchodzą do sprawy optymistycznie. Obiecują, że do 2010 r. ich silniki wyniosą na orbitę pierwszy mały statek.
http://www.dziennik....ArticleId=48756
  • 0



#18

Double_G.
  • Postów: 59
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Akurat ta misja dla mnie nie ma sensu ...praktycznie wiadomo ze nie ma życia na marsie po co wiec probować na siłę gdzieś tam podróżować skoro te pieniądze przeznaczone na to można by wydać na bada tutaj z ziemi bardziej odległych planet...gdzie może być życie i przypuszczalnie jest...ach ta mentalność ludzka...wszystko robione pod publikę nic dla niej :hmm:


Mam nadzieję, że to był żart albo ironia...

Lot na Marsa w trzy miesiące zamiast w siedem? Tańsze silniki dla pojazdów kosmicznych, pozwalające prywatnym przedsiębiorcom budować statki kosmiczne? To wszystko może się udać dzięki byłemu astronaucie, Franklinowi Changowi-Diazowi. Jego firma pracuje nad silnikiem, który zrewolucjonizuje podróże w kosmos.


Do 2020 już na pewno będzie w 100% sprawny i może nawet czas podróże się skróci jeszcze bardziej albo wykorzystają napęd fotonowy i do marsa zawitają w tydzień
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych