Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wierzysz w Boga?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
443 replies to this topic

#181

Princess.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zacznę wierzyć, jeśli te doniesienia o stanie krytycznym Michaela Jacksona okażą się nieprawdziwe :(
  • 0

#182

szabla.
  • Postów: 31
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a dane s tej tabelki są straszne;(

widzicie co się liczy dla dzisiejszego człowieka PIENIĄDZE, są na drugim miejscu... w dzisiejszym świecie ludzie tylko myślą o pieniądzach, o tym aby się piąć po szczeblach kariery...dopiero jak są starzy, zaczynają myśleć o rodzinie, domu, dzieciach... żeby takie wartości jak miłość, rodzina, przyjaźń były tak daleko...
  • 0

#183

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

a dane s tej tabelki są straszne;(

widzicie co się liczy dla dzisiejszego człowieka PIENIĄDZE, są na drugim miejscu... w dzisiejszym świecie ludzie tylko myślą o pieniądzach, o tym aby się piąć po szczeblach kariery...dopiero jak są starzy, zaczynają myśleć o rodzinie, domu, dzieciach... żeby takie wartości jak miłość, rodzina, przyjaźń były tak daleko...


Do dobrobyt daje większe możliwości, dzięki niemu i zdrowie jest lepsze bo można się lepiej leczyć i można sobie zapewnić wygodniejsze życie. oczywiście za pieniądze nie kupi sie miłości czy przyjaźni i tak niska klasyfikacja tych wartości jest smutna ale zawsze tak było. Dla ludzi zawsze bardziej liczyła się władza i pieniądze, tak już jesteśmy skonstruowani przez Boga ;)
  • 0

#184

szabla.
  • Postów: 31
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

smutne, ze te najważniejsze wartości są tak daleko, PIENIĄDZE SZCZĘŚCIA NIE DAJĄ...wiadomo ze mając pieniądze możemy sobie na więcej pozwolić, możemy lepiej żyć...ale człowiek jest tak zaprojektowany, ze większość z nas potrzebuje drugiej osoby, rodziny, domu...miejsca gdzie czuje się bezpiecznie...bez nie wiadomo jakiej ilości pieniędzy też da sie żyć...najważniejsze jest to byśmy kogoś kochali i byli kochani...to jest szczęście... :)
  • 0

#185

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

+Tacita

Mówiłam o dogmacie katolickim.

Tak i ja myślałem.Podział wg Życia Uniwersalnego podałem jako ciekawostkę.Zauważ,że występuje tam Bóg Matka,prawdziwa matka Pierworodnego Syna Bożego Chrystusa,o której w katolicyzmie jakoś się nie mówi,bo na soborze w Efezie w 431 r ustalono,że jest nią Maria.

Przy okazji mam pytanie:Jeśli Duch Święty jest traktowany jako trzecia osoba Boska,to jaką wg Ciebie ma On płeć?
  • 0

#186

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

W kontekście wcześniejszych rozmów: przyjęte jest, że matką jest Maryja.
Rozumiem, że to ciekawostka, więc + dla Ciebie. Zapewne nie każdy wie o ustaleniach w Efezie.
A odnośnie Twojego pytania: Bóg jest bezpłciowy, nie jest nawet osobą. Słowo to powinno być brane w cudzysłowie.
  • 0



#187

akadu.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak sobie czytam te posty (nie wszystkie) i doszlo do mnie co by bylo gdyby nikt niewiezyl w boga co jezeli nikogo niepowstrzymywala by mysl o tym ze robi cos wbraw bogu np popelniajac jakas zbrodnie itp. Sam niewieze w Boga wedlug mnie sa to urojenia wielu ludzi sam temat cudow jest bardzo podobny do pewnej technice lekarskiej ktora niewiem jak sie profesjonalnie nazywa ale polega na podaniu pacjetowi leku o skladzie chemicznym obojetnym np woda i wmowieniu pacjetowi ze to jest dzialajacy lek , w wielu przypadkach ten sposub sie sprawdzal . Jest to bardzo podobne do wiary .

Ale najbardziej ciekawi mnie jak by wyglondal swiat bez ludzi wiezacych w boga czy by to przynioslo naprawde plusy dla zycia ludzi czy moze jednak minusy ??
  • 0

#188

szabla.
  • Postów: 31
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wydaje mi ze było by jeszcze więcej przemocy, cierpienia, oszustw, itp. itd. Tak przynajmniej niektórym przed popełnieniem jakiegoś błędu zapala się czerwone światło, "STOP" tak nie można, to do ciebie nie pasuje itp.
wiara działa jako pena granica moralna, przekroczenie tej granicy jest grzechem...
  • 0

#189

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

każdy ma taką granicę, dzięki której zapala się światełko stop ;) tzn każdy, kto ma moralność ;) to się sumieniem nazywa, może i wiara to wzmacnia (nie wiem) ale ja nie za wierzący jestem, a jakoś nie kopię psów ani nie pluję na dzieci czy co tam jeszcze :P
  • 0

#190

szabla.
  • Postów: 31
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

niektórym sumienia brak, nie wspomnę już o moralność...ale ludziom wierzącym jest łatwiej żyć dobrze, nie czyniąc zła, przemocy...bo wiara pomaga...
  • 0

#191

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

niektórym sumienia brak, nie wspomnę już o moralność...

Dokładnie niektórym i to ta część ludzi którym nic nie pomoże, ani wiara, ani prawo, będą zabijać, kraść, oszukiwać to jak defekt, albo może zagubienie na drodze rozwoju, górę bierze ciemna strona bo jej na to pozwalają.
  • 0



#192

szabla.
  • Postów: 31
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

część takich ludzi często jest chory psychicznie, mieli trudne dzieciństwo, sami przeżyli coś co teraz robią...nie leczone rany, tłumione w sobie przez całe życie są bardzo niebezpieczne, zwłaszcza jak się źle "otworzą"...
  • 0

#193

Mentoris.
  • Postów: 225
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kiedyś byłem zdeklarowanym ateistą. Potem stopniowo, po obserwacji życia, po zapoznaniu się z szeroko rozumianymi naukami przyrodniczymi, zacząłem dostrzegać, oddziaływanie jakiejś siły, która, utrzymuje ten cały cyrk w którym żyjemy poza kompletnym chaosem. Nieożywiona przyroda nie poddana działaniu inteligencji zmierza do chaosu. Zwiększa się jej entropia, mówiąc kategoriami fizyków.
Długo sie wahałem nad zmianą światopoglądu, dopiero dramatyczne wydarzenia dziejące się w mojej prywatnej rzeczywistości od prawie dwóch lat, pokazały mi dobitnie, że istnieje jakaś inteligentna siła która się "wtrąca" w nasze życie.
Uwierzyłem w istnienie "Boga", ale nie takiego jakie podają nam religie. Bóg katolicki, chrześcijański, czy jakikolwiek inny ze znanych nam wierzeń - nie ma nic wspólnego z tym w którego wierzę. Mojego Boga, można by nazwać raczej energią Wszechświata która go napędza, siłą sprawczą i twórczą. Nie jest żadną "osobą", ani mężczyzną, ani kobietą, nie otacza się gronem nudnych i służalczych aniołków. Nie posiada oczu, uszu, ale i tak kontroluje wszystko Jest sam i sam decyduje o wszystkim.
Najbardziej zdumiony byłem po przeczytaniu książki "Rozmowy z Bogiem". Zrobiłem to zaledwie dwa tygodnie temu. Mogę stwierdzić, że "mój" Bóg, jest identyczny z tym, jaki istnieje na kartach tej książki. Okazało się, że można dojść do takiego samego Boga z dwóch niezależnych od siebie jaźni.
  • 0

#194

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mentoris oczywiście że można, każdy może nawet myślę że powinien. Kroczymy po drodze życia sami, czasem tylko ktoś nas prowadzi, ale nie wyznacza kierunków tylko je nakreśla. Ja uważam że każdy z nas sam powinien dotrzeć do Boga poprzez swój rozwój duchowy i samego siebie. Żyjemy wśród wielu w społeczności "wspierając się" ale sami jesteśmy odpowiedzialni za to jaką drogą kroczymy, jakich doznamy doświadczeń i do czego w związku z tym nas doprowadzą.
  • 0



#195

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mojego Boga, można by nazwać raczej energią Wszechświata

Jedynie z tym fragmentem twojej wypowiedzi się zgadzam, ale już to że Bóg to inteligencja, która w nas ingeruje jest całkowicie bez sensu. Jeśli tak by miało być to przecież świadczyć to może jedynie o tym że ten Bóg jest niesprawiedliwy, gdyż zezwala na cierpienie tak wielu ludzi, innym natomiast daje wszystko czego zapragną. To by było niesprawiedliwe.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych