Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wierzysz w Boga?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
443 odpowiedzi w tym temacie

#256

Bub.
  • Postów: 52
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Brawo Ejael! Świetna postawa, szacuneczek :)

Ja tylko dodam, że skoro mielibyśmy być równi zwierzętom, to czemu akurat my wymyśliliśmy "ze strachu" wspaniałą kulturę i cywilizację, a nie tygrysy szablozębne? Przypadek, nie? Dlaczego u nas ewolucja poszła w mózg, a nie w mięśnie? Bo człowiek (a raczej jego dusza :) ) CZUŁ WEWNĘTRZNĄ POTRZEBĘ ROZWOJU DUCHOWEGO (innymi słowy - pociąg do Boga, do stania się ideałem, jednością z Najwyższym).

Gdzieś wcześniej pojawiło się stwierdzenie: "Znasz jakiegoś wierzącego noworodka? Bo ja, nie."

Ależ pewnie - noworodek wierzy w matkę chociażby :)

Fakt, że jest jeszcze za niepojętny, aby mówić cokolwiek o Bogu, ale to nie ma żadnego znaczenia w tej dyskusji, bo nawet zakładając, że rodzimy się ateistami - co w tym dziwnego? Oczekujecie, że przed narodzeniem Bóg nam powie: "Ja jestem, wierz we mnie"? :P Oto przecież chodzi, aby za życia ODKRYĆ Prawdę. Na tym polega wiara, że mamy UWIERZYĆ. Bóg dał nam wolną wolę po to właśnie aby samemu do wszystkiego dojść i abyśmy sami dokonali wyboru. Jakbyśmy się rodzili wierzącymi, to byśmy mieli z góry narzucone wszystko - nie mielibyśmy wolnej woli.

No a że człowiek pomaga "na siłę" wierzyć, uczy pacierza od małego itd, to już sprawa ludzka, nie boska. I w sumie bardzo dobrze robimy, uświadamiając nasze dzieci o istnieniu wyższych sfer, bo doskonałość to jest misja całej ludzkości. Nie pojedynczego człowieka, właśnie po to tworzymy kulturę i się rozwijamy, aby móc przekazywać to, co już osiągnęliśmy, następnym pokoleniom (i sobie samemu w kolejnych wcieleniach). Jakbyś miał od zera, od niczego, na nowo odkryć Boga, sens życia, to pewnie dużo wcieleń by Ci to zajęło... Jedziemy wszyscy na tym samym wózku i mamy się dzielić doświadczeniami, wspólnie dążyć do ideału, a nie kłócić i spierać o pierdoły czy Kościół uznaje piekło jako miejsce, czy nie ;)

I nie wiem po co mieszacie do tego KK, Wiara w Boga to sprawa między Bogiem, a człowiekiem i nie trzeba do tego "religijnych pomocników". Pomocnik przydaje się, jak chcemy tą wiarę pogłębiać.
Popieram tu słowa TacitY: "Nie trzeba wyznawać religii, by wierzyć w Boga - ileż jeszcze razy będę musiała to napisać?"

[zaznaczam, że to moje skromne zdanie]
  • 0

#257

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Oczywiście co poniektórym już jak widać, udało się przeniknąć na wskroś naturę Boskiego planu i prawić nam niespełnione frazesy o naszym prawdziwym wyższym celu...Jakie to spełnione i mądre :)
  • 0

#258

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tak, bo bóg to ich ziomek i zdradził im swój plan. Można powiedzieć, że wiedzą o bogu wszystko i mają go w garści ;)
Ludzie, co wy możecie wiedzieć o bogu? Tacy pewni jesteście swoich racji, jak byście z bogiem byli na 'ty', jakby wam piwo stawiał codziennie w pubie. No bez przesady. Jeśli bóg istnieje, to nie wiecie o nim nic, kompletnie nic, więc łaskawie nie zgrywajcie tutaj wszystkowiedzących ziomków boga.
  • 0

#259

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie dowiesz się dopóki, dopóty nie uwierzysz.
  • 0



#260

Vivere Parvo.
  • Postów: 238
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie dowiesz się dopóki, dopóty nie uwierzysz.


Mogłabyś rozwinąć swoją myśl?

A co do twierdzeń Buba to zgodzę się z NPS i Piegi - wyjątkowo ziomalskie stosunki, więc nie ma co nazbyt komentować ;p

Ja tylko dodam, że skoro mielibyśmy być równi zwierzętom, to czemu akurat my wymyśliliśmy "ze strachu" wspaniałą kulturę i cywilizację, a nie tygrysy szablozębne?


Zwierzęta wymyśliły "tygrysy szablastozębne"?! 0.o

Wspaniała kultura... proszę bez przesadnego cukru.

Oczekujecie, że przed narodzeniem Bóg nam powie: "Ja jestem, wierz we mnie"?


Znowu jestem niemiły :> ale czy Tobie już cos powiedział? I skąd wiesz, że to On?

Bóg dał nam wolną wolę po to właśnie aby samemu do wszystkiego dojść i abyśmy sami dokonali wyboru.


Aha.. to Ty nim jesteś :P
  • 0

#261

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

+Tacita

Nie trzeba wyznawać żadnej religii, by móc wierzyć w Stwórcę - jakkolwiek pojmowanego.

Swięte słowa każdego logicznie myślącego człowieka.Pogrubiłem,żeby były lepiej widoczne. :)
  • 0

#262

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mogłabyś rozwinąć swoją myśl?

Nie doświadczysz Boga, jeśli nie uwierzysz w Jego istnienie. Musiałbyś się otworzyć.

Angelo - dziękuję :P
  • 0



#263

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W Boga wierza Ci, ktorzy tej ingerencji sily wyzszej potrzebuja. A nie kazdy tego potrzebuje, by nadac swojemu zyciu sens. Nie ma czegos takiego jak otwieranie sie na Boga, albo bycie zamknietym w niego nie wierzac. To takie subiektywne paplanie. Bo dla tych co nie wierza, to brak wiary w Boga jest bycie czlowiekiem otwartym.
  • 0

#264

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Bo dla tych co nie wierza, to brak wiary w Boga jest bycie czlowiekiem otwartym.

Chodziło mi o otworzenie się na Boga, a nie o bycie otwartym człowiekiem. To różnica.
  • 0



#265

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Akurat nie chodzilo mi najbardziej o Ciebie, tylko o wypowiedzi na wczesniejszych stronach, ze niby ludzie niewierzacy sa przyziemni, slepi itd.
  • 0

#266

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Rozumiem. Ustosunkuję się więc. Uważam, że to nieprawda, że niewierzący są ślepi itd.
Moim zdaniem osoby bez wiary, są nieco uboższe o pewne doświadczenia. Zależnie od sytuacji.. Chociaż pewnie one same tak do tego nie podchodzą, co jak najbardziej szanuję.
  • 0



#267

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czy ludzie bez wiary to heretycy ?
  • 0



#268

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zwierzęta wymyśliły "tygrysy szablastozębne"?! 0.o


Viveree nie załamuj ludzi...umiesz czytać ze zrozumieniem? bo w tym momencie w to zwątpiłem..

tam było napisane 'czemu my wymyśliliśmy cywilizację, a nie tygrysy szablozębne' w sensie 'czemu my to zrobiliśmy, a nie one'...
  • 0

#269

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tatik

Czy ludzie bez wiary to heretycy ?

Tak uważają religijni fanatycy.
  • 0

#270

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zastanówcie się nad tym cytatem

Nawet największy z ortodoksyjnych Ojców Kościoła, święty Augustyn, musiał oddać sprawiedliwość heretykom. „Nie wierzcie, bracia — pisał — że herezja mogłaby powstać wskutek działania jakichś małych dusz. Tylko wielcy ludzie tworzyli herezje”. A o wielkości twórców herezji decydował zawsze fakt, że — zgodnie z żądaniem pierwszego z Apostołów: „Boga należy słuchać bardziej niż ludzi” (Dz. Ap. 5,29) — szli za swym głosem wewnętrznym, za duchem, a nie za autorytetem zewnętrznym, instytucją czy literą. Dlatego herezje chrześcijańskie zawsze były próbami odnowienia i ożywienia

Znajdźcie sobie przykłady co robiono z heretykami :mlotek:
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych