Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wierzysz w Boga?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
443 replies to this topic

#286

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Na co potrzebny kościół?
Zbudować „dom" dla czegoś, czego naturą jest życie na wolności, to zbudować więzienie. Zaiste, ludzie to owieczki, kościół to ogrodzenie dla owieczek, a księża to pasterze, którzy opiekują się owieczkami, czyszczą je, by wszystkie tak samo lśniły bielą, starają się, żeby skubały niesmaczną trawę, i pilnują, żeby nie oddalały się od stada, obawiając się, że jak im jakaś odejdzie, to jeszcze zamieni się w człowieka.
  • 0



#287

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ludzie to nie owieczki, ale barany... Przynajmniej Ci, wierzący w KK.

EDIT AlienGrey: Berith: Pierwsze ostrzeżenie słowne
  • 0

#288

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Berith, takimi tekstami możesz kogoś urazić. Może bardziej taktownie wypowiadałbyś się o katolikach, proszę? Każdy ma wolny wybór i decyduje za siebie. Jeśli chrześcijanie chcą być chrześcijanami, a muzułmanie muzułmanami (etc.), to nimi będą, ponieważ czują, że to jest dla nich dobre - tak samo jak Ty uważasz, że Twoja religia, bądź jej brak jest dobry dla Ciebie. Wiara nie podlega dyskusji. Można wymieniać wzajemne poglądy, ale z kulturą i szacunkiem do drugiego człowieka. Jeszcze za mało wojen na tle religijnym?
  • 0



#289

pui.
  • Postów: 236
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ludzie to nie owieczki, ale barany... Przynajmniej Ci, wierzący w KK.


oj to pachnie warnem... :)

Mat.6.33.Ale szukajcie najpierw Królestwa Bożego i tajemnic jego,a wszystko inne będzie wam dodane.

Łuk.17.21...oto bowiem Królestwo Boże jest w was.


Kościół w obecnych tłumaczeniach Biblii,zmienił "w was", na "pośród was",co całkowicie wypacza podstawowy sens wypowiedzi Jezusa.W Ewangelii Jezusa,Chrystus zawsze mówi,że:

Królestwo Boże jest w was.



Otóż to, dlatego przestałam chodzić do Kościoła.



nie widze zwiazku, Krolestwo Boze to troche co innego jest niz Kosciol i kosciol
  • 0

#290

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja związek widzę i to duży. Poza tym powodów odejścia z Kościoła podałam więcej Pui ;)
  • 0



#291

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie wiem czy wiecie, ale katechizm kosciola katolickiego zaklada, ze wiernem nie nalezy sie dowolnosc w decyzji co w kosciele jest dobre, a co zle. jesli sie nie zgadzacie z wszytkim co mowi wam kosciol, to nie jestescie katolikami. proste.
  • 0

#292

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No więc właśnie. Ja się nie zgadzam z wieloma sprawami i dlatego nie jestem już katoliczką.
  • 0



#293

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Twoja opinia, nikt nie broni. Skoro Ci szkoda, to nie komentuj, proste

Owszem nie będe, nie ma sensu kiedy oplakietkowujesz w ten sposób ateistów guzik wiedząc co się tutaj pisze.
I tego typu tematów było sporo a w nich tyle samo sensownych uargumentowanych i wartościowych wypowiedzi nt. niewiary.

Nie chcesz - nie czytaj - tylko kto tu wtedy będzie poograniczany.
  • 0

#294

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

. jesli sie nie zgadzacie z wszytkim co mowi wam kosciol, to nie jestescie katolikami. proste.


otóż to, a przykazania kościelne są o wiele ważniejsze niż 10 przykazań. Dlatego kiedyś ksiądz w konfesjonale mi powiedział że nie jestem katolikiem i się z nim zgadzam ;)
  • 0

#295

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach :roll:
  • 0



#296

Vivere Parvo.
  • Postów: 238
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

:P ... ?
  • 0

#297

Florek.
  • Postów: 372
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie rozumiem w czym widzicie problem. Można przecież przestrzegać zarówno Dekalogu jak i Przykazań Kościelnych. W żadnym razie się one nie wykluczają. Oczywiście każdy może wybrać religię którą chcę wyznawać lub też nie wyznawać żadnej.
Ja jednak, nigdy bym nie zrezygnował z Kościoła Katolickiego.
  • 0

#298

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A napisałbyś dlaczego?
  • 0



#299

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Chcesz Boga, ale dlaczego idziesz do kościoła — żeby być parafianinem, księdzem? Skąd ci przyszło do głowy, że akurat tam trzeba Go szukać? Dlatego, że oni mówią o Bogu? Że przypisują go sobie? Każdy może powiedzieć cokolwiek! To jest bezczelne: powiedzieć, że Bóg jest z nimi, i spodziewać się, że wszyscy od razu w to uwierzą. Bezczelne się spodziewać, że takie najprostsze w świecie kłamstwo poskutkuje. Ty uwierz w ich bezczelność. Tak, można zacząć poszukiwania w dowolnym miejscu, ale dlaczego, szukając baranka, zaczynać od rzeźni?
  • 0



#300 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja nie wczytywałem się w poprzednie wypowiedzi, aby nie sugerować się opiniami innych w tej kwestii.
Wierzę w coś nieokreślonego (można to nazwać Bogiem)
Na pewno nie jest to ten Bóg opisywany w Biblii.
Raczej w tzw. absolut, uniwersum, megaświadomość, czy jak to inaczej nazwać.
Wierzę w coś nieokreślonego, ale czym lub kim to jest - nie mam pojęcia.
Może – też - ta wyższa istota, jest tylko kreacja naszego umysłu, ale nie ma to dla mnie znaczenia.
Ważne, że można spokojniej żyć i umierać, czego – zapewne - nie może doświadczyć ateista.
Jeśli się mylę, to nie ma też znaczenia, ponieważ jeżeli po śmierci nic nie istnieje, to jaki problem?
Zniknie moja świadomość, więc nie będę cierpiał z tego powodu.
Nie wiem, czemu mają służyć te wynurzenia R. Dawkins.
O co mu tak naprawdę chodzi?
Chyba on ma jakiś problem, bo ja nie mam żadnego i jakoś nie przekonuje mnie jego troska o biednych, otumanionych Polaków.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych