Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wierzysz w Boga?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
443 replies to this topic

#361

Santeri.
  • Postów: 127
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli wierzyc w Boga to w takiego uniwersalnego a nie przyporządkowanego jakiejkolwiek religii.
Niech ktoś mi wytłumaczy w czym lepszy jest Bóg Biblijny lub Allah od Odyna, Zeusa czy Wielkiego Mapoto?
Takie małe wyzwanie...
  • 0

#362 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Richard może i jest czołowym ateistą i umie argumentować swoje zdanie, ale pozostaję mały szkopuł... jest zamknięty na zdanie innych ludzi, widzi świat w swojej ramie i reszta go nie obchodzi... Argumenty wyciąga mądre, ale ich nie kończy doprowadza do kulminacyjnej sceny i zostawia bez zakończenia. Jednakże, czytając jego książki wręcz nie da się myśleć o nim inaczej, osobiście bardzo go lubię, a to, że jest ateistą, wywołuje tylko uśmiech zadowolenia, nic po za tym. Uważając go za swojego idola, nie bylibyśmy wiele lepsi o tych z którymi walczymy, oni mają Jezusa my mielibyśmy Richarda tongue4.gif


Zauważ jak w swoich filmach zachowują się chrześcijanie którzy z nim dyskutują robią dokładnie tak samo też są zamknięci na jego argumenty.Zresztą przy jego wiedzy zachowywał bym się tak samo ponieważ moim zdaniem w przypadku ateistów wynika to bardziej z charakteru a w przypadku wierzących z słów i reguł które każą im patrzeć na świat w sposób krzyż jest oznaką dobra,znak ying yang oznaką zła,szatana także tu jest duża różnica,dlatego że fanatycy religijni patrzą na gejów jako stworzonych przez diabła a na żydów jak na naród wybrany przez Boga.Islam właściwie wszystko uważa za złe oprócz własnej religii.W filmach Dawkinsa pojawili się też jeden otwarty człowiek lecz patrzał on na biblię jak na książkę właściwie był człowiekiem pomiędzy jakimś wyznaniem a jego brakiem.Natomiast postawa większości była w stosunku do Richarda wręcz agresywna gdyż zaprzeczała świętym prawom.Porównałeś Jezusa do Richarda Dawkinsa.Lecz jak ateista nie wyznający Boga może wyznawać człowieka,w Jezusa wierzysz to jest zasadnicza różnica a od Dawkinsa możesz pobierać lekcje jak od nauczyciela w szkole,czy uważanie kogoś za autorytet to już wiara w niego nie sądzę.Dziwię się że dałeś taki przykład.

To nie do końca tak, wiara wynika w dużej mierze z indoktrynacji, od dziecka wpajane im są pewne reguły i zasady, których mózg w późniejszym czasie nie chce wyprzeć. Zdarzają się ludzie jak ja i Ty, którzy dostrzegają, że są oszukiwani a wszystko co im mówiono to kłamstwo, więc odchodzą... ale i w jednym i w drugim wypadku można mówić, że to głupota ludźmi kieruje. Zapewne czytałeś Boga Urojonego, jest w nim kilka wątków, dobrze obrazujących ten temat.


Ten błąd jest już oznaką tego żel betonu[czyli indoktrynacja].Gdyby przeprowadzić eksperyment to wyniki były by takie same dlatego że wpajanie od dziecka chrześcijanom poglądu że Ziemia jest płaska ponieważ tak jest napisane w biblii to dziś mielibyśmy wojnę gdyż zdjęcia z kosmosu zostałyby odebrane agresywnie a teleskop Hubble'a nazwano by dziełem szatana.
  • 0

#363

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli wierzyc w Boga to w takiego uniwersalnego a nie przyporządkowanego jakiejkolwiek religii.
Niech ktoś mi wytłumaczy w czym lepszy jest Bóg Biblijny lub Allah od Odyna, Zeusa czy Wielkiego Mapoto?
Takie małe wyzwanie...


Każdego wymyślił kto inny... typowa bitwa na froncie "mój Bóg jest bardziej mójszy niż Twój ;p"
  • 0



#364 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Najprawdziwszym z tych wszystkich Bogów jest słońce potem dzięki krzyżowi zodiakalnemu narodził się Chrystus czyli utożsamienie słońca.Przed nim byli Kryszna,Dionizos,Mithra oraz najważniejszy czyli Horus.Do dziś tak prymitywne bóstwo jak słońce przerodzone w zbawicieli zdołało przetrwać.Jednak czy wiara w słońce jest mniej inteligentna iż ta w Jezusa wątpię jest nawet bardziej wiarygodna.
  • 0

#365

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zauważ jak w swoich filmach zachowują się chrześcijanie którzy z nim dyskutują robią dokładnie tak samo też są zamknięci na jego argumenty.Zresztą przy jego wiedzy zachowywał bym się tak samo ponieważ moim zdaniem w przypadku ateistów wynika to bardziej z charakteru a w przypadku wierzących z słów i reguł które każą im patrzeć na świat w sposób krzyż jest oznaką dobra,znak ying yang oznaką zła,szatana także tu jest duża różnica,dlatego że fanatycy religijni patrzą na gejów jako stworzonych przez diabła a na żydów jak na naród wybrany przez Boga.Islam właściwie wszystko uważa za złe oprócz własnej religii.W filmach Dawkinsa pojawili się też jeden otwarty człowiek lecz patrzał on na biblię jak na książkę właściwie był człowiekiem pomiędzy jakimś wyznaniem a jego brakiem.Natomiast postawa większości była w stosunku do Richarda wręcz agresywna gdyż zaprzeczała świętym prawom.Porównałeś Jezusa do Richarda Dawkinsa.Lecz jak ateista nie wyznający Boga może wyznawać człowieka,w Jezusa wierzysz to jest zasadnicza różnica a od Dawkinsa możesz pobierać lekcje jak od nauczyciela w szkole,czy uważanie kogoś za autorytet to już wiara w niego nie sądzę.Dziwię się że dałeś taki przykład.


Nie poruszajmy głupoty fundamentalistów wiary, bo to jest wiadome od 2000 lat jak nie więcej ;p Co do przykładu Dawkinsa, chodziło mi bardziej o błędne interpretowanie jego osoby, o robienie z niego mesjasza -_-, nie wszyscy ateiści przecież muszą być tacy sami, to że dla mnie to jeden tam więcej a dla Ciebie nauczyciel, nie znaczy, że dla kogoś nie zacznie być guru, to właśnie sedno jakie chciałem przesłać ;)

Ten błąd jest już oznaką tego żel betonu[czyli indoktrynacja].Gdyby przeprowadzić eksperyment to wyniki były by takie same dlatego że wpajanie od dziecka chrześcijanom poglądu że Ziemia jest płaska ponieważ tak jest napisane w biblii to dziś mielibyśmy wojnę gdyż zdjęcia z kosmosu zostałyby odebrane agresywnie a teleskop Hubble'a nazwano by dziełem szatana.


To zależy w dużej mierze od psychiki człowieka, są wszak ludzie twardsi i mniej podatni, jak ateiści.
Ciekawe, czy gdyby wmawiać dziecku, że może latać, to różniło by się jakoś od swoich rówieśników?
  • 0



#366 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie poruszajmy głupoty fundamentalistów wiary, bo to jest wiadome od 2000 lat jak nie więcej tongue4.gif Co do przykładu Dawkinsa, chodziło mi bardziej o błędne interpretowanie jego osoby, o robienie z niego mesjasza -_-, nie wszyscy ateiści przecież muszą być tacy sami, to że dla mnie to jeden tam więcej a dla Ciebie nauczyciel, nie znaczy, że dla kogoś nie zacznie być guru, to właśnie sedno jakie chciałem przesłać wink2.gif


Na forum często mam problem z interpretacją niektórych wypowiedzi gdyż rozmawiając z kimś po tonie głosu po mimice twarzy czy też po zachowaniu możemy dowiedzieć się co ktoś chciał przesłać,także czasami ciężko mi wyczuć intencje przedmówcy.Jeśli tak stawiasz sprawę to w porządku,zawsze znajdą się i tacy którzy zapomną o swoim ateistycznym patrzeniu na świat i przerzucą się nieumyślnie na nowy kult Boga Dawkinsa :) .

To zależy w dużej mierze od psychiki człowieka, są wszak ludzie twardsi i mniej podatni, jak ateiści.
Ciekawe, czy gdyby wmawiać dziecku, że może latać, to różniło by się jakoś od swoich rówieśników?


Wydaję mi się że dziecko było by nieco odstające od reszty,jednak mogłoby popełnić nieumyślne samobójstwo coś takiego co fundamentaliści religijni robią ze swoim umysłem,w przypadku dziecka zakończyło by się to śmiercią w przypadku fundamentalistów widzimy jak to się kończy.Niektóre doświadczenia bywają po prostu niebezpieczne.

P.s:Przepraszam za błąd lecz znów zawiódł mój firefox,nie wiem czemu ale akurat z tym słowem mam zawsze największe problemy dzięki za poprawienie.
  • 0

#367 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

"Boga nie ma. Księża oszukują Polaków" - mówi słynny biolog



Jak już to Księża oszukują wszystkich Chrześcijan ,a nie Polaków co my wyjątek jakiś ????
  • 0

#368 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Jak już to Księża oszukują wszystkich Chrześcijan ,a nie Polaków co my wyjątek jakiś ????


Wyjątek to na pewno ale pod innym względem,właściwie czemu by nie wszystkich lecz nie udowodnię tego tak jak nikt mi nie udowodni że Bóg istnieje.
  • 0

#369

Cirilla.
  • Postów: 140
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wyjątek to na pewno ale pod innym względem,właściwie czemu by nie wszystkich lecz nie udowodnię tego tak jak nikt mi nie udowodni że Bóg istnieje.


Tak się zastanawiam... Jesteś nie wierzącym? Pytam bo jeśli ktoś wierzy w Boga to nie ma problemu z tym aby znaleźć jakiekolwiek dowody na to że isnieje np.: standardowy przykład: widzisz powietrze? Oddychasz nim? A jednak istnieje..

Moim zdaniem to z niczego nie powstało życie w każdej postaci. Uważam, że istnieje ktoś kto tym jednak kieruje, a w moim wyobrażeniu jest to Bóg, w innych religiach jest to inna najwyższa istota :)
  • 0

#370

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pytam bo jeśli ktoś wierzy w Boga to nie ma problemu z tym aby znaleźć jakiekolwiek dowody na to że isnieje np.: standardowy przykład: widzisz powietrze? Oddychasz nim? A jednak istnieje..


I co w związku z tym ? Co ma piernik do wiatrka ? Powietrze moge poczuc bo oddycham nim, moge go ogrzac i odczuc skutki, moge udowodnic istnienie - dowiadczenie na wykrywanie obecnosci tlenu robi sie w szkole podstawowej. Jakie natomiast mam dowody na istnienie Boga ?

Moim zdaniem to z niczego nie powstało życie w każdej postaci. Uważam, że istnieje ktoś kto tym jednak kieruje, a w moim wyobrażeniu jest to Bóg, w innych religiach jest to inna najwyższa istota


Jedni wolą widzieć 'siłe sprawczą' w przypadku i pomyślnym biegu wydarzeń, a inni w dziadku z kijem siedzącym w chmurach. Co kto lubi.
  • 0



#371 Gość_CriticalErr0r

Gość_CriticalErr0r.
  • Tematów: 0

Napisano

a inni w dziadku z kijem siedzącym w chmurach. Co kto lubi.





dziadek,
siedzący z kijem,
w chmurach
:<


takie stwierzenie to troche obrażenie osób wierzących,
wiec jako osooba wierząca w Boga trochę je zmodyfikuję.

no wiec

dziadek - jest transcendentny czyli inaczej wymykający się zwykłemu ludzkiemu doświadczeniu, wykraczający poza zasięg ludzkiego poznania przy pomocy podstawowych pięciu zmysłów.

siedzący z kijem - niepoznawalny przy użyciu dostępnych środków naukowych.

w chmurach - istnienie na zewnątrz, poza (ponad) czymś, w szczególności: istnienie przedmiotu poznania poza umysłem poznającym, bądź bytu absolutnego poza rzeczywistością poznającego.
  • 0

#372

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

dziadek - jest transcendentny czyli inaczej wymykający się zwykłemu ludzkiemu doświadczeniu, wykraczający poza zasięg ludzkiego poznania przy pomocy podstawowych pięciu zmysłów.

siedzący z kijem - niepoznawalny przy użyciu dostępnych środków naukowych.

w chmurach - istnienie na zewnątrz, poza (ponad) czymś, w szczególności: istnienie przedmiotu poznania poza umysłem poznającym, bądź bytu absolutnego poza rzeczywistością poznającego.


OK ! Masz wybór, możesz je modyfikować do woli, tylko, że ja pod taki schemat raczej podpinam Niewidzialnego Różowego Jednorożca, ewentualnie Wielkiego Potwora Spaghetti, których istnienie jest równie prawdopodobne (a może i nawet bardziej!) niż dziadka... ekhm, Wykraczającego Poza 5 Zmysłow Niepoznawalnego Miłosiernego Ojca.
  • 0



#373

Cirilla.
  • Postów: 140
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kazdy wierzy w to co chce i ma wolny wybór a ludzie powinni to szanować i to się nazywa "tolerancja".
  • 0

#374

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kazdy wierzy w to co chce i ma wolny wybór a ludzie powinni to szanować i to się nazywa "tolerancja".

A co byś zrobiła gdyby na wiadukcie po drugiej stronie barierki stał człowiek od czasu do czasu patrząc na drugą stronę drogi na nadjeżdżający pociąg? Przeszłabyś obok czy go spróbowała powstrzymać?
  • 0

#375

Cirilla.
  • Postów: 140
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A co byś zrobiła gdyby na wiadukcie po drugiej stronie barierki stał człowiek od czasu do czasu patrząc na drugą stronę drogi na nadjeżdżający pociąg? Przeszłabyś obok czy go spróbowała powstrzymać?


Prędzej porozmawiałabym z nim może to coś by dało albo i nie.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych