Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wierzysz w Boga?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
443 replies to this topic

#376

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A co byś zrobiła gdyby na wiadukcie po drugiej stronie barierki stał człowiek od czasu do czasu patrząc na drugą stronę drogi na nadjeżdżający pociąg? Przeszłabyś obok czy go spróbowała powstrzymać?

Droga wolna, chce się zabić, niech skaczę... żyję dla siebie nie dla mnie. Ba! spytał bym go, czy go nie popchnąć bo taki niezdecydowany jest...

Każdy ma swoje życie a to jak je wykorzysta to jego sprawa...
  • 0



#377

Cirilla.
  • Postów: 140
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Prędzej są to prblemy natury osobistej więc proponuję zostać przy obranym temacie bo w psychologów i etyków nie ma sensu się bawić :D
  • 0

#378

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kazdy wierzy w to co chce i ma wolny wybór a ludzie powinni to szanować i to się nazywa "tolerancja".


Oczywisicie, problem w tym, kiedy ta osoba nie potrafi wyjasnic dlaczego wierzy w to a nie inne.
  • 0



#379

Hyster.
  • Postów: 27
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

czy go nie popchnąć bo taki niezdecydowany jest...

to sie nazywa morderstwo

Oczywisicie, problem w tym, kiedy ta osoba nie potrafi wyjasnic dlaczego wierzy w to a nie inne.

Ja wierze, bo nauczyla mnie tego moja matka.

OK ! Masz wybór, możesz je modyfikować do woli, tylko, że ja pod taki schemat raczej podpinam Niewidzialnego Różowego Jednorożca, ewentualnie Wielkiego Potwora Spaghetti, których istnienie jest równie prawdopodobne (a może i nawet bardziej!)

Najpierw mowisz, ze slowa do okreslania Boga mozesz modyfikowac do woli i ze mozesz uzyc do tego Rozowego Jednorozca i Potwora Spaghetti, a potem ze ten potwor jest bardziej prawdopodobny, niz Bog, pod ktorego to podpinasz? Jezeli dobrze to zrozumialem, to wydaje mi sie to bez sensu
Ty mowisz Wielki Potwor Spaghetti, inny mowi kosmos, drugi wielkie nic, trzeci fizyka, ja Bog.
  • 0

#380

Cirilla.
  • Postów: 140
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Najpierw mowisz, ze slowa do okreslania Boga mozesz modyfikowac do woli i ze mozesz uzyc do tego Rozowego Jednorozca i Potwora Spaghetti, a potem ze ten potwor jest bardziej prawdopodobny, niz Bog, pod ktorego to podpinasz? Jezeli dobrze to zrozumialem, to wydaje mi sie to bez sensu
Ty mowisz Wielki Potwor Spaghetti, inny mowi kosmos, drugi wielkie nic, trzeci fizyka, ja Bog.


Właśnie o coś takiego mi chodziło a że mnie kolega od jednorożca nie zrozumiał to mówi się trudno. Nie mam zamiaru udowadniać tego w co wierze bo to byłoby bez sensu, zawsze znalazłby się ktoś kto próbowałby obalić moją tezę :D
a w takim razie wolę żyć w błogiej nieświadomości :P
  • 0

#381

Hyster.
  • Postów: 27
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie mam zamiaru udowadniać tego w co wierze bo to byłoby bez sensu, zawsze znalazłby się ktoś kto próbowałby obalić moją tezę

Dokladnie. Dlatego temat ten wydaje mi sie troche nie na miejscu

"Boga nie ma. Księża oszukują Polaków" - mówi słynny biolog

rzeczywiscie, dobry argument na nieistnienie Boga...
Powtarzam to, co kiedys powiedzialem. Wedlug mnie nie jest najwazniejsze to, czy wierzy sie w Boga. Jak juz mowilem jeden wierzy w siebie, drugi w Boga inny jednorozca jeszcze inny w cos zupelnie innego. Religia powinna nas uczyc...
I popieram Wielkiego Potwora Spaghetti, wytykajacego religii chrzescijanskiej jej najwazniejsze bledy. A moze nie religii chrzescijanskiej, ale Kosciolowi Katolickiemu.
  • 0

#382

Cirilla.
  • Postów: 140
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Religia powinna nas uczyc...
I popieram Wielkiego Potwora Spaghetti, wytykajacego religii chrzescijanskiej jej najwazniejsze bledy. A moze nie religii chrzescijanskiej, ale Kosciolowi Katolickiemu.


Mój znajomy powiedział kiedyś tak na temat katolicyzmu (bo on jest nie wierzącym): "Katolicyzm jest jak prosta i szeroka droga którą wybiera większość,(a ten fragment odnosi się innego wyznania którego nie podam ze względów oczywistych)a nie liczni wybierają droge krętą i wąską"
  • 0

#383

Caffeine//+.
  • Postów: 179
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Odpowiem prosto na pytanie zawarte w temacie...

Nie wierze w boga.

Nie wierzyłem w boga.

Nie będę wierzył w boga.

Bóg nie istniał nie istnieje i nie będzie istniał.

Bóg to najwiekszy błąd ludzki.

Gdzie pojawia się błąd w ludzkim myśleniu tam powstaje bóg/bug :P

Mam nadzieję ,że świat da się zdebugować. Może jakiś servis pack dla ludzkości :D
  • 0

#384

Apophis.
  • Postów: 57
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wierzyłem, wierzę i będę wierzył w Boga i nic tego nie zmieni... wiara to coś osobistego i proszę by nie obrażać uczuć religijnych innych ludzi...
niektórzy piszą, że to przestarzałe, 21 wiek... jak chcecie to sobie tak myślcie, ale właśnie mamy 21 wiek i myślę, że ludzkość wyrosła z braku tolerancji religijnej (przynajmniej ta część cywilizowana)...
jesteś ateistą, szanuję to, ale nie mów mi, że jestem idiotą itp.
wierzę i czuję wewnętrznie, że On tam gdzieś jest...
jestem katolikiem, choć nie zgadzam się z wieloma sprawami związanymi z kościołem katolickim, ale zostawiam to sobie, bo modlę się do Boga, a nie do kościoła...
  • 0

#385

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie wierzę w boga. Dlaczego? Bo brak dowodów na istnienie jest dowodem nieistnienia. Nie czuje go, nie widzę efektów jego działania.
Jeszcze mam prawo wyrażać swoje zdanie. Kiedy mi to prawo odbiorą wysadzę się w sejmie.
Czemu mam szanować jakieś uczucia ludzi, którzy nie szanują moich uczuć i ostentacyjnie walą mi w mordę swoimi wierzeniami?
Zazdroszczę wierzącym, że mają kogoś do kogo się mogą zwrócić w potrzebie bez tego uczucia, że kogoś obarczają swoimi problemami. W końcu bóg jest wszechmogący a skoro taki jest, to nie odczuje tego, że jakiś Kazio mu się wyżali. Czasami czuje się coś takiego, że trzeba się komuś wygadać, ale komu? Obcej osobie? Nawet nie posłucha, bo i po co. Komuś bliskiemu? Tym bardziej nie, bo się tą osobę skrzywdzi. No ale przecież jest bóg na którego można zwalić wszystko.
  • 0

#386 Gość_unnamed.

Gość_unnamed..
  • Tematów: 0

Napisano

Wierze w Boga którego stworzyłem na własne podobieństwo.
Nie mogę opierać swojej wiary o wiedze, ponieważ gdyby to zrobił nie mógłby dalej w niego wierzyć, bo by przestał istnieć.



Nigdy nie można wykluczać możliwości istnienia niematerialnego bytu doskonalszego od siebie.
Nigdy nie można wykluczać istnienia niedoskonałego bytu który karmi się cierpieniem innych bytów.
  • 0

#387

Mr.Scar.
  • Postów: 29
  • Tematów: 4
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale to jest proste. Ktoś wierzy niech wierzy, wiara da mu siłe żyć. Życie w kłamstwie jest czasem lepsze od trudniej rzeczywistości dla pewnych osób. Chodź osobiście nie wierze, nie potępiam żadnej wiary o ile ona nie potępia mnie. Moim Bogiem jest sumie i to ono wyznacza mi droge...
  • 0

#388

Hyster.
  • Postów: 27
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

niektórzy piszą, że to przestarzałe, 21 wiek... jak chcecie to sobie tak myślcie, ale właśnie mamy 21 wiek i myślę, że ludzkość wyrosła z braku tolerancji religijnej (przynajmniej ta część cywilizowana)...

Moim zdaniem kosciol jest przestarzaly... ludzie sa przestarzali. Religia jest uniwersalna, nie moze byc przestarzala.

Odpowiem prosto na pytanie zawarte w temacie...

Nie wierze w boga.

Nie wierzyłem w boga.

Nie będę wierzył w boga.

Bóg nie istniał nie istnieje i nie będzie istniał.

Bóg to najwiekszy błąd ludzki.

Gdzie pojawia się błąd w ludzkim myśleniu tam powstaje bóg/bug tongue1.gif

Mam nadzieję ,że świat da się zdebugować. Może jakiś servis pack dla ludzkości biggrin3.gif

Bog to najwiekszy blad ludzki?? Hoho, to sie rozpedziles. Co powiesz o keczupie, bombach atomowych, masowych mordach, niszczeniu Ziemi i nienawisci do siebie nawzajem? I uwazasz, ze z tego wszystkiego najgorszy jest Bog, ten Bog ktory zabrania mordowania i nakazuje milosc do siebie nawzajem?

Miales odpowiedziec prosto, a to wyglada dosc obszernie i wzglednie skomplikowane...

Bóg nie istniał nie istnieje i nie będzie istniał.

Nie istnieje dla ciebie. Dla tych co wierza istnieje, bo w to wierza, kiedy ktos nie wierzy to go nie ma.

Gdzie pojawia się błąd w ludzkim myśleniu tam powstaje bóg/bug tongue1.gif

Prawda

Mam nadzieję ,że świat da się zdebugować. Może jakiś servis pack dla ludzkości

Znowu uwazasz, ze to co w swiecie trzeba naprawiac to wiara w Boga? Przypominam o keczupie, wojnach atomowych, nienawisci, gwaltom, mordom, zagazowywaniu, rzadzie pieniadza.

Ale to jest proste. Ktoś wierzy niech wierzy, wiara da mu siłe żyć. Życie w kłamstwie jest czasem lepsze od trudniej rzeczywistości dla pewnych osób. Chodź osobiście nie wierze, nie potępiam żadnej wiary o ile ona nie potępia mnie. Moim Bogiem jest sumie i to ono wyznacza mi droge...

Dokladnie! Moze ktos, kto pisal Bible chcial nauczyc nas wlasnie tego - myslenia. Rozpoznawania dobra i zla i kierowania sie sumieniem. Ty nazywasz to sumienie, ja Bog, wcale nie zyje w klamstwie, kazdy z nas potrafi odczuc sumienie, kazdy wie ze istnieje....
  • 0

#389

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

CYTAT
czy go nie popchnąć bo taki niezdecydowany jest...


to sie nazywa morderstwo


Tak nie do końca, ponieważ była to jego wola... z tym samym problemem spotykają się lekarze, którzy nie odetną umierającemu funkcji życiowych aby się nie męczył, tylko pozwalają mu "konać"... Mimo, iż on sam chciałby inaczej...
  • 0



#390

Hyster.
  • Postów: 27
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

morderstwo ?przestępstwo polegające na umyślnym pozbawieniu życia człowieka?

To jest morderstwo bez wzgledu na okolicznosci.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych